Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a fiammal? 16...

Mit csináljak a fiammal? 16 éves szélsőjobboldalban hisz, horogkeresztet hord, hitlert élteti és már sokszor figyelmeztettek az iskolában is hogy ilyeneket csinál.Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 26. 22:25
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
31%
Hát... én két nagy büdös pofon után bezárnám a szobájába, és addig nem engedném ki, amig nem fejezi ezt be!
2009. ápr. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
30%

két olyan nagy pofon hogy szeme is fennakadjon. állj a sarkadra villámgyorsan amig valami nagy baj nem történik.

ui: reménykedj mert kinőhető.

Ha látja hogy kemény vagy nem fogja többet csinálni. jol sejtem te az anyuka vagy? és apuka?

2009. ápr. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
82%
ha valóban hisz ebben, semmit nem tudsz vele kezdeni, ha csak divat akkor úgyis felhagy vele.
2009. ápr. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
87%

igazából semmit. a gondolataiba nem tudsz belemászni... esetleg elveheted a horogkeresztes dolgait, tilthatod, de nem biztos, hogy mész vele valamire.

próbálj vele beszélni, hogy miért gondolja ezt így. agresszív is, vannak magatartászavarai, vagy csak elméletben van ez?

2009. ápr. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
84%

Semmi értelme pofonokat osztogatni és bezárni. Ezzel csak többet ártanál, mint használnál, hidd el. Ahogy már az egyik válaszoló is megmondta, ha valóban ebben hisz, akkor nem akadályozhatod meg, elmagyarázhatod neki a saját érveidet és meglátásodat, de erőszakkal nem változtathatod meg a világszemléletét.

Megnyugtatlak azonban, az esetek nagy részében ez csak divat a mai fiataloknál, ami pár év alatt lecsillapodik.

2009. ápr. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
75%
Általában az ilyesmi divat, én anarchista voltam tizenévesen és kinőttem belőle (bár az alapokat még most is támogatom). Én személyszerint segberugnám a fiadat, de ez egyéni vélemény. Azt javaslom, hogy ami csendben lázad, addig tűrd, de amint agressziv lesz lépj fel ellene keményebben.
2009. ápr. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
29%
"ha valóban hisz ebben, semmit nem tudsz vele kezdeni" persze hagyjunk mindent a gyerekre nem??? nem vagytok normálisak. ide nekem azt a 16 évest én tudnék vele mit kezdeni. én is voltam anarchista de nem ennyire... ez nagyon gáz.
2009. ápr. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
83%

Ismered a barátait,hova jár?Megkérdezted miért pont ebben"hisz"?Mi az az ilyent csinál?

Szélsőjobb,vagy skinhead?

Tudod a mai megítélés szerint én is szélsőjobbos vagyok(jobbik)de nem hordok horogkeresztet(itthon sincs),meg nem éltetem Hitlert.

Szerintem ülj le a fiaddal tisztázd a dolgokat.Esetlegesen már a politikai dolgokba is beavathatod,nyugodtan elviheted pl egy Jobbikos lakossági fórumra,hogy a szélsőjobb(már amit annak hívnak)nem a horogkeresztes zászló lóbálásából,meg a heil hitler-ből áll/szól.

Ha skinhead,akkor reménykedj,hogy csak divat,aztán majd kinövi,mert nehezen tehetsz ellene.

2009. ápr. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
60%

Nézesd meg vele a Zongorista című filmet. Ha csak divat, fel fog vele hagyni idővel, sőt, a film is rádöbbentheti, hogy milyen szörnyűségeket műveltek Hitler bácsi nevében.

Ha nem csak divat, hanem ő ezt komolyan gondolja, beszélgess el vele erről, mi az, amit jónak lát benne (végülis Hitlernek is lehettek jó ötletei, amit nem ismerünk történelemkönyvekből, hanem csak dokumentumfilmek meg dokumentumregények írnak le, és lehet, hogy ő ezeket jobban ismeri, mert látta, olvasta), ha a nyers erőszakot se tartja elvetendőnek, akkor viszont gondolkodj el, hogy ti hogyan neveltétek, mert hozzájárulhattatok ehhez, és változtatni csak úgy lehet, ha ti szülőkként is átgondoljátok és változtattok azon, ami révén ide juthatott.


Ha valaki pofozkodna elsőre, az semmivel se jobb Hitler katonáinál, csak persze fegyver nélkül...

2009. ápr. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
55%
Igen nézess vele ilyen filmeket,kifejezetten erről szól pl az Amerikai história. Ajánlom h nézze meg. Az a baj h tényleg csak divat ez, fogalmuk sincs miről szól a nácizmus, hogy mennyi élet szárad Hitleren. Érvelj olyan ismerőssel baráttal akinek gázkamrákba hurcolták a hozzátartozóit. Illetve ki az akinek szavára hallgat a fiad? És hol van egy erőskezű apa? Mármint nem verekedni. A szomszédunk a Mein Kampfot forgatta előszeretettel , még a játszótérre is lehozta... azóta mélyen vallásos 4 gyerekes családapa. Szerintem nem gondolja komolyan csakhát a csordaszellem...
2009. ápr. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!