Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Előző házaságombol van egy...

Előző házaságombol van egy nevemre vett őrőkbe fogadott gyermek! Kérd. A jellenlegi kapcs. Ha lenne vérszerinti gyerekem, ki volna a tőrvényes jogos őrőkősőm? Pl. a lakás őrőkségre gondolok.

Figyelt kérdés
2011. szept. 28. 09:32
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
A félre értések elkerülése végett irnám,hogy az örökbe fogadott gyermekről teljes egészében lemondtak a szülök,ugyan is gyermek védelmi intézetből került hozzánk.
2011. szept. 28. 10:05
 12/23 anonim ***** válasza:

Akkor igaza van a 9:45 válaszolónak.

Nem értelmeztem jól a kérdést.

2011. szept. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

ma 10:00 vagyok

Akkor én értettem jól.

Ebben az esetben csakis a kérdező a gyermek gyámja vagyis ha eljön az idő akkor az örökbefogadott gyermekednek ugyanazok az öröklési jogok illetik meg mint a vérszerinti gyermekedet.Viszont a biológiai szülőktől (hiszen te vagy a szülője) nem fog semmit sem örökölni.

2011. szept. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
84%
OFF: először égnek állt a hajam a sok ő betűtől, de az gondolom, hogy egy olyan ember, aki intézetből magához vesz egy gyereket, szereti és gondoskodik róla (én a te esetedben ezt feltételezem), felőlem annyi ő-t használ, amennyit akar! Le a kalappal! :)
2011. szept. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
10-15: :)
2011. szept. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
47%
ma 09:45-es, pedig így van, jogból tanultam. Először én is furán néztem, hogy hát miért örököl azoktól, akik lemondtak róla, de ettől még örököl utánuk is.
2011. szept. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2011. szept. 28. 11:16
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Na, vitázók :) valahol mindegyikőtöknek igaza van: Csak nyílt örökbefogadás esetén lehet a vér szerinti szülőktől örökölni:


Az örökbefogadással kapcsolatos öröklési jogi szabályok


Az örökbefogadott - az örökbefogadás fennállása alatt - az örökbefogadó vér szerinti leszármazójaként örököl. Az örökbefogadás nem érinti az örökbefogadott törvényes öröklési jogát vér szerinti rokonai után. Titkos örökbefogadás esetén azonban örökbefogadott és vér szerinti rokonai között - az örökbefogadás fennállása alatt - nincs törvényes öröklési kapcsolat.

2011. szept. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%
Akkor a nyíltan örökbefogadott 2x-esen örököl? Ez nem fair.
2011. szept. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Ha örökbe fogadtad ő is, ami normális. Gondolom egyszer a gyerekednek tekintetted, azért, mert új párod van és szeretnétek sajátot, attól ő még mindig a gyereked marad.
2011. szept. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!