Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hétvégéig kell választ adnom,...

Hétvégéig kell választ adnom, de fogalmam sincs, hogy hogy lenne a jobb, nem tudom mit csináljak?

Figyelt kérdés
Együtt élünk barátommal anyujáéknál. Sokat beszéltünk már arról, hogy ő munkahelyet szeretne váltani, mert kevés a pénz. (Én most fejeztem be a sulit, még nem dolgozom.) Szóval, lenne is lehetősége váltani, apujánál, de az viszont 100 km táv innen, és odaköltözni is csak úgy tudunk, hogy 1 kis szobába mennénk, amire rányílik minden más ajtó. Magyarul egy átjáró szoba. Nem tudom hogy mit mondjak neki. Én, szívem szerint nem mennék, mert igazság szerint nem jövök ki jól apujával, faragatlan egy ember, hiába próbálok vele beszélgetni, állandóan bunkózik, ha találkozunk vele. Barátom se túlzottan van oda érte, de ő nem ezt nézi. Én viszont félek. Mert, szakácsnak menne oda, reggeltől estig dolgozna, később futár lenne, szóval rengeteget dolgozna, így se tudunk olyan húde sokat együtt lenni, akkor meg aztán főleg nem. Én se jövök ki jól a családommal, de van egy kistestvérem, akit viszont a világ kincséért se hagynék itt. Nem bírnám elviselni, hogy max csak hétvégente lássam,hisz minden nap megyek hozzá. Ha valamiért nem tudok menni 1 napot, már sír értem. Lényeg a lényeg, iszonyúan szeretem. De viszont barátomat se szeretném visszafogni semmibe, én szeretném hogy jobb legyen neki, hogy boldog legyen. De tudom, hogy nélkülem nem menne, eddig is miattam nem mentünk, különben ő már rég ott lenne. Annyira nehéz. Engem annyira rosszul érint a dolog. Ha mennénk, neki ott is ott lenne a családja, nekem viszont senkim, nem jövök ki a családjának azzal a felével, úgy csinálnak, mintha nem is léteznék. Anyuja viszont szeret, jól elvagyok vele, csak ugye barátom meg ezt akarja megszüntetni hogy le kelljen adnia a pénzt amiért itt vagyunk, mert ott apujánál nem kéne semmibe pénzt adnunk. Én nem szeretném visszafogni az életbe, de akármit is mondok, akárhogy is döntök/döntünk, valamelyikünk így is veszíteni fog.
2011. szept. 28. 11:14
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Igazatok van, de tényleg nagyon nehéz. Meglepődtem magamon, de komolyan mondom itt bőgök. Amúgy ezt hogy menjen előre, már mondtam neki, de hallani se akar róla. De viszont ha itthon maradnánk, nekem tökre lelkiismeret furdalásom lenne, hogy miattam nem mentünk. Amúgy ő már dolgozott régebben, akkor még nem velem volt együtt, de exével nem volt ilyen harmonikus, kiegyensúlyozott, boldog a kapcsolata mint velem. Őt, nyugodt szívvel itt hagyta, engem viszont nem akar. De, akkor is hazajött, mert nem bírta már elviselni apuját, nem értem miért akar megint menni, mikor szerintem ugyanaz lenne a vége most is mint anno. Itt vidéken nem sok az álláslehetőség, ahol most dolgozik, azt is hónapokig kereste, nem igazán lehet elhelyezkedni a környéken, albérlet se sok van, ha van is, nem lehet 100ezer ft-os fizetésből megélni, hogy maradjon is, mert őszintén neki ez a legnagyobb problémája, hogy nem marad pénze, hogy nem tud engem elvinni szórakozni, pedig én nem szeretek ilyen helyekre járni, hogy nem tud nekem ajándékokat venni, erre se vágyom, mert tudom hogy szeret, meg hogy magának se tud semmit megvenni.
2011. szept. 28. 11:50
 12/18 anonim ***** válasza:

Menjen előre a barátod, aztán majd kiderül. Inkább te is vállalj munkát és költözzetek albérletbe. Az átjáró szoba egy halál lehet, nem tudtok összebújni, bárki bármikor beléphet, magán élet nulla.

Itt a család is. Szerintem idővel szokható, hogy nem vagyok együtt, de ezt neked kell tudnod.

Én a helyedben nem mennék.

2011. szept. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
De boldogok vagytok ez a lényeg.!!! Hidd el ha több lenne a pénz de állandó lenne a stressz, ami nem kizárt akkor ez a kapcsolatotok végéhez is vezethetne.Megérné szerinted.??? Csak okosan nem minden a pénz ,addig nyújtózkodunk amíg a takaró ér.
2011. szept. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

De te nem is akarsz munkát keresni? Mert erről nem írtál semmit.

Nem rossz érzés, hogy a párod tart el? (Ne haragudj a megfogalmazásért, nem bunkóságból kérdezem.)

2011. szept. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Vállalj el itt helyben bármilyen munkát,és kezdjetek el a pénz gyűjtésbe.Addig pedig ne költözzetek semerre.Pár hónapot még kibírtok szerintem szórakozás és ajándékok stb-ik nélkül,mint ahogy írtad is.Az anyukája rendesebb,vele jobban kijön mindkettőtök.Ezzel a probléma megoldva.Aztán amint lesz elég pénzetek menjetek saját albérletbe!!!!Hajrá,keress te is állást,csak fizessen valamennyit!

Egyszer úgyis le kell vállni a szülőktől,nem pedig egyik szülőtől a másikig költözni.(nem bunkóságból mondom!)

2011. szept. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Győzd meg a párodat, hogy előre menjen.

Mondd el neki, hogy ettől még nem fog gyengülni a kapcsolatotok, ha pár hónapot külön töltötök.


Rossz nézni, ahogy az emberek akarva-akaratlanul korlátozzák egymást, a másik nélkül egy tapodtat sem. És azt hiszik, ezzel szerelmüket bizonyítják.

Mindketten jobban jártok, ha az előrelépés reményében kockáztattok kicsit. Vesztenivalótok nincs, ha szeretitek egymást. Ha nem jön össze a költözés, oda mindig visszamehettek, ahol most vagytok.

De nem is értem, ti miért csak apuka meg anyuka lakásában gondolkodtok, amikor ha akarnátok, elkezdhetnétek önálló életeteket is.

2011. szept. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Amit írtál, abból szerintem kiderül, hogy te nem akarsz menni. Gyakorlatilag az egyetlen érv a költözés mellett, a több fizetés. Egy csomó más érv viszont ellene szól. Beszélgess a barátoddal erről! Az sem mindegy, hogy mennyivel több a pénz. Mert havi plusz 50 ezerért nincs értelme feláldozni a harmonikus együttélést. Én a helyedben nem mennék. És ha a barátod logikusan végig gondolja, szerintem ő sem akar majd menni. Mond el az érveidet, és hogy mit érzel ezzel kapcsolatban!
2011. szept. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Tényleg sokat segítettetek. Nem éri meg az a pénz, hogy veszekedjünk, hogy ne legyünk boldogok, ezt neki is megfogom mondani. Amúgy rossz érzés persze, hogy ő tart el. De, én amíg suliba jártam, amit kaptam magam után, azt neki adtam, kajába, vagy számlákba, nem magamra herdáltam el azt se. Most is ha van pénzem, azt mindig odaadom neki, nem magamra tartogatom. Rossz érzés, mert tudom, hogy minden nap itt vagyok, itt eszek, itt fürdök stb. De, remélem hamar kilábalunk ebből a helyzetből, és a saját lábunkra tudunk állni. Még egyszer köszönöm mindenkinek a válaszát.
2011. szept. 29. 08:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!