Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Voltatok már ilyen helyzetbe?...

Voltatok már ilyen helyzetbe? Mi a teendő?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok.1 hónapja dolgozom egy étterembe pultosként.Az elején mindenki tette a szépet,nagyon örültem,hogy bekerültem oda,de egy pár napja sírva jövök el: a fönőköm,ha már a pultban állok és semmi dolgom,rögtön jön és kitalál valamit csak,hogy ne szusszanhasssak,szinte mindenben kioktat,ha téved akkor is neki van igaza.Ezek a dolgok bántanak,de megemészthetőek.Ami a legjobban zavar,hogy én megprobálok minden nap maximálisan teljesíteni és akkor hátulról a konyháról hallom ,hogy kibeszél a konyhaiaknak.Mondjuk itt ebben az étteremben mindenki mindenkit kibeszél,én még életem során ilyen emberekkel nem találkoztam.Idegileg kezdem nagyon nem bírni.A munka és a környezet tetszik,de az emberek miatt már gombóccal a torkomba meegyek dolgozni és sírva jövök haza.Ti mit tennétek?felmondanátok?annyira nehéz munkát taláni a mai világban,ettől félek.De azért azt semm szeretném ,hogy lelkileg megtörjön ez a munka.
2011. szept. 29. 10:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
el kell onnan jönni. Ez így nagyon nem jó. Sokáig nem fogod bírni.
2011. szept. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Üdv a klubban!!!!


Mondj fel, ha gondolod, ám nem akarlak elkeseríteni, de bármerre mész dolgozni, ahol már 2 en vagytok + főni, ott már ez van.

2011. szept. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%

Az ötödik új munkahelyeden majd rájössz, ilyenek az emberek.

Szokd meg. S próbáld bevonzani azokat a kollegákat, akik nem vesznek ebben részt. Nem érdemes elmenekülni meg kiborulni, mert tényleg (majdnem) mindenhol ez van. Ezt is meg kell tanulni, hogy lehet ezen a problémán felülkerekedni.

Néhány tipp:

- nézz át rajtuk

- ha van humorod humorizáld el (érteni fogják, és nem is vágnak vissza)

- ki is kérheted magadnak, de ez nem mindig jön be

- egyszerűen csak ne foglalkozz vele.


Ha a főnököd cseszeget, azon viszont gondolkozz el, vajon mennyit kellene még fejlődjél, hogy meg legyen elégedve.

Bizonyos esetben akár rá is kérdezhetsz, hogy pontosan mit vár tőled. Ha reális, próbáld megtenni, ha nem, akkor lépj le. Viszont döntés előtt tarts önvizsgálatot, mert lehet, hogy tényleg tanulnod kell még ezt-azt (szakmai dolgot, emberi dolgot stb.) Ez esetben fogadd el a kritikákat. Előbb-utóbb beletanulsz.

A jó önismereten múlik az egész.


Gyakori probléma egyébként ez, amiről írsz, azoktól, akiknek nincs elég munkahelyi tapasztalatuk.

2011. szept. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Egy évig dolgoztam egy cégnek, és az első év jó volt, tudni kell teljesítmény alapján kaptam fizetést. Elkezdtük a 2. évet, körülszaglásztunk, érdeklődtünk és közel sem jött össze annyi munka mint tavaly, így a fizetés is csekély és mivel saját autóval kell járni, azt mondtam inkább felmondok. Hozzá kell tennem, hogy a főnököm a kisujját nem mozdította meg, hogy segítsen, amibe neki kellett volna döntenie és rámhagyta, pedig nem az én dolgom én nem értek ahhoz, és ha nem tetszett neki akkor kibált. Soha nem tudtam elérni, hogy fontos dolgokban segítségét kérjem, véleményét, tanácsát, hisz az ő cége, neki kell dönteni, de nem tudtam elérni. Mindent nekem kell csinálni, akár a saját vállalkozásom lett volna, kivéve hogy a pénz töredékét kapom meg. Ebből elegem lett, nem bírtam tovább a stresszt, azt hogy ha csörög a telefonom melyik ügyfél panaszkodik, vagy ha a főnököm hív miét ordít le mikor nem az én hibám, így felmondtam. De nem akar elengedni közös megegyezéssel, így 3 hónapig nem kaphatok segélyt. Próbálok menekülni abból ami tönkretesz és még keresztbe is tesz nekem. Hiába nem lesz munkám, az egészségem mindennél fontosabb, sajnos ez az egy év kikészített, ilyen helyen nem szabad maradni. 24L
2011. szept. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mondj fel! Én bő egy évet húztam le ilyen munkahelyen, idegösszeroppanás lett a vége!! Inkább legyél munkanélküli és egészséges, mint beteg, akit aztán emiatt úgyis kirúgnak.
2011. szept. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ahogy a második válaszoló is mondta: üdv a klubban.

Én is 20 éves lány vagyok 1 éve kezdtem dolgozni, azóta a mostani volt a 4. munkahelyem. Hol a főnök kezdett ki velem és azért kellett eljönnöm, hol a kedves kollegina beszélt velem olyan hangsúlyban amit még egy inassal se ütnék meg, persze mikor helyre raktam ment a főnökhöz árulkodni, aki nyilván neki hitt, mert ő dolgozott ott régebb óta. Sajnos el kellett onnan is jönnöm, pedig magát a munkámat nagyon szerettem csinálni. Lelkileg amúgyis olyan vagyok hogy mindent magamra veszek, hát még ezek a dolgok...tényleg ilyen alamuszik az emberek, ez ellen nem lehet mit tenni, vagy megszokjuk, vagy nem dolgozunk. Mi a párommal most egyre inkább az utóbbin gondolkozunk, mert nagyon úgy néz ki, hogy hál istennek elég pénzt fog keresni a munkájával, én meg, majd ha lesz babánk itthon maradhatok vele.

Undorodok ettől a világtól és benne az emberek nagy részétől -tisztelet a kivételnek-, és itt nem arról van szó, hogy büdös a munka, mert ahhoz képest, hogy 20 éves vagyok nem keveset gürcöltem már (sokszor úgy éreztem életem sincs...).

2011. szept. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:18 vagyok


azt elfelejtettem írni, hogy alig 3 hónap leforgása alatt, a legutóbbi munkahelyemen 5 kilót lefogytam...nekem is fontosabb volt az egészségem

2011. szept. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Azért vannak normális munkahelyek, ne ijesztgessétek már!

Én tanulóként elmenekültem az egyik gyakhelyemről és egy teljesen jó helyre kerültem.

Érdemes felmondani, de csak akkor, ha van biztos másik, nehogy a pénz kiesése bajt okozzon!

Sok sikert!

2011. szept. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
38%
ez ilyen szakma, tanulni kellett volna, hogy ne te legyél mindenki kapcadarabja, akibe mindenki a lábát törli csak
2011. okt. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Előzőnek üzenem: 19éve dolgozom óvónőként, 2 diplomám van és én vagyok minden szülő kapcarongya...
2011. okt. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!