Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Voltatok már ilyen helyzetbe?...

Voltatok már ilyen helyzetbe? Mi a teendő?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok.1 hónapja dolgozom egy étterembe pultosként.Az elején mindenki tette a szépet,nagyon örültem,hogy bekerültem oda,de egy pár napja sírva jövök el: a fönőköm,ha már a pultban állok és semmi dolgom,rögtön jön és kitalál valamit csak,hogy ne szusszanhasssak,szinte mindenben kioktat,ha téved akkor is neki van igaza.Ezek a dolgok bántanak,de megemészthetőek.Ami a legjobban zavar,hogy én megprobálok minden nap maximálisan teljesíteni és akkor hátulról a konyháról hallom ,hogy kibeszél a konyhaiaknak.Mondjuk itt ebben az étteremben mindenki mindenkit kibeszél,én még életem során ilyen emberekkel nem találkoztam.Idegileg kezdem nagyon nem bírni.A munka és a környezet tetszik,de az emberek miatt már gombóccal a torkomba meegyek dolgozni és sírva jövök haza.Ti mit tennétek?felmondanátok?annyira nehéz munkát taláni a mai világban,ettől félek.De azért azt semm szeretném ,hogy lelkileg megtörjön ez a munka.
2011. szept. 29. 10:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
72%

Ha mindenki tanult volna, hőzöngenének a "sokra vitt" emberek, hogy senki nem szolgálja ki őket, nem viszik el a szemetet.. Erről ennyit.


Előbb-utóbb hozzá lehet ehhez is szokni, szerintem. Legalábbis én ezt tapasztalom. Nagyon sok nővel dolgozom, eleinte én is lelkisebb voltam, de aztán észhez tértem, hogy az ilyenek miatt nehogy már én érezzem rosszul magamat. Sikerült egy-két célzott beszólással leállítanom az ilyen negatív embereket. Ezek után érdekes módon már többet beszélgettem velük is (persze általános témákban).

2011. okt. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Te 40%-os annyira unalmas ez a "tanulni kellett volna" szöveg! nem egy általános iskolással beszélsz te nagyon okos!Te tanulj egyetemen ha akarsz,de ne azért,mert több a pénz,meg hogy "ne nézzenek le",hanem azért,mert érdekel az a szakma.Ja,és nem mindenki teheti meg,hogy tovább tanuljon.
2011. okt. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
87%
Néha jól jön ha ilyen emberekről olvasok mint te, mert akkor nem kell magam kényszeríteni, hogy tanuljak:D megyek is, és gyakorlok egy kis matekot.
2011. okt. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A "tanulni kellett volna" írójának: nekem is 2 diplomám van, értelmiségi munkakörben dolgozom, a fizetés szar, és én vagyok mindenki kapcája... Úgyhogy nem ezen múlik!!!


Egyébként kedves Kérdező:

1) az emberek borzasztóak, a világ kegyetlen, meg kell erősödni, nem szabad mindent magadra venni. Ez több év tanulás, önismeret. Érdemes önismereti kurzusra beíratkozni, pl. pszichodráma, és fejlődni, erősödni. Ez van. Ez a valóság (egy része!), meg kell tanulnunk élni vele.

2) ha nagyon szenvedsz, mondj fel, nézd meg máshol. Több tapasztalat csak jót tesz. Vannak jó emberek is, lehet olyan helyre kerülni. Vagy máshogy nehéz emberekhez, amiből tanulhatsz. Fő, hogy tudj reflektálni a történtekre, a saját belső reakcióidra, működésedre, és tanulni, fejlődni, erősödni...


Sok sikert az élethez!


:)

2011. okt. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!