Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a barátnőmmel?...

Mit csináljak a barátnőmmel? Többi lent

Figyelt kérdés

a barátnőmet nem érdekli az iskola.

egész órán csak rajzol.

meg otthon is tele van minden a rajzaival.

és semmit sem tanul.

úgy van vele,hogy fizika,kémia,töri,meg az ilyen tantárgyak amiket órán is megjegyez,azokat tanulgatja néha,ezekből nincs egy rossz jegye sem,viszont irodalomból is van két 1-ese,nyelvtanból meg írtak és az is asszem 1-es vagy 2-es lett ://


és én aggódom érte,mi lesz így vele nagyobb korában :S


ráadásul színésznő akar lenni,és ebben támogatom is,de így hogy semmit nem tanul magyarból,nem fogják jó középsuliba felvenni :SS


és akárhogy mondom neki hogy tanuljon,azt mondja,minek,úgyse lesz jó neki az égvilágon semmire hogy majd pár év múlva ott mondja hogy de raj már hogy le tud rajzolni egy nyomorék műszaki rajzot meg el tud mondani pár versszakot a toldiból meg ilyenekből


mondjuk ebben igaza is van,végülis senki se halt még bele hogy nem tanult meg ez b.zi verset...


de akkor is,már két 1ese van :S


plusz még föciből is kapott egy 1est,bár azt azt mondta,ki lehet javítani


ennél már csak az a rosszabb hogy a kötelező olvasmányt,a kőszivűt se volt hajlandó elolvasni,mert szerinte a nyár arra való hogy pihenjen,nem pedig arra hogy a hülye tanárnak akarjon megfelelni...


mit tegyek? hogy értessem meg vele hogy rendesen tanuljon?


13l (a barátnőm szintén)


2011. szept. 29. 14:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
mondd meg neki, hogy egy színésznőnek rengeteget kell tanulni, most még időben van, hogy elkezdje. főleg verseket, prózákat. különben felvételizni se tud majd színészetire meg a szövegeit hogy fogja megjegyezni, ha 0 memóriája lesz?
2011. szept. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt nemcsak a jó középiskolával lesz baj, hanem a beilleszkedéssel is felnőttkorban...

Hogy színésznő legyen valóban nem kell neki sok IQ, de akkor bizony nem azon az ágazaton fog kikötni amelyiken szeretne.

Az én párom se volt képes 19 éves korában helyesen írni, ha valami alap műveltségbeli kérdés vetődött fel, gőze se volt az egészről.

Kis híján válóok lett a dolog, pedig nem vagyok sznob alkat, még egyetemre se járok csak "szar" OKJ-képzésre. Egyszerűen idegesítő volt, és sok helyen beégette magát.

Így egy nagyobb vita után megemberelte magát, megtanult angolul, helyesen írni, olvasott egy kicsit.

Azelőtt egy fél barátja se volt, most mérnökasszisztens, sok befolyásos baráttal.

Nem mindegy :) 21/L

2011. szept. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Te sajnos nem tudod ráerőszakolni a tanulást, a szüleinek kellene leülni vele. De ha ő nem akar, akkor te nem tudsz helyette tanulni. Nekem egy barátnőm akkor kezdett el tanulni, amikor szégyellte már magát, amiért mindenki jobb jegyeket kap nála. Húgomat úgy vettük rá a tanulása, hogy elhívtuk kávézni és a barátnőmmel a világháborúról, irodalomról beszéltünk. Ő pedig nem tudott hozzászólni, rosszul érezte magát és inkább tanult. Cikinek érezte, hogy nem tud hozzászólni, pedig alapvető dolgokról volt szó.
2011. szept. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
És ha együtt tanulnátok? Mondjuk mindenki megcsinálja ebéd után az írásbelit egyedül, de aztán átmégy hozzá, és a szóbelit együtt tanuljátok meg. (Amúgy jó barát vagy! :) )
2011. szept. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondjuk megértem (olvasni szerető emberként), hogy ami irodalomból tananyag, az nehezen köt le egy 13 évest. A kőszívűt nekem is kínszenvedés volt anno olvasni, pedig én gyerekként is minden szívesen elolvastam, az ajánlottakat is. De a kőszívű nem 13 évesnek való.
2011. szept. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :D


a szülei nagyívből leszarják szegényt,mesélte hogy múltkor is fájt a hasa mert olyan kajákat csinálnak neki a szülei amiket nem szeret,és egész nap nem evett,és délután mikor hazaért,úgy görcsölt a hasa hogy állni sem bírt,és az anyja meg felhívta hogy menjen le a papírírószer boltba,mert kellett venni ilyen papírokat rajzra,de nem ment le mert rosszul volt,ezért a szülei mikor hazajöttek és megtudták hogy nem ment el,megverték,és még most is látszik a lila sebhely a combján....és utána megmondták neki hogy menjen be a belvárosba,és nem is adtak neki pénzt meg semmit,és nem engedték be a lakásba,és egy szál zokniban meg egy pólóban és egy vékony farmerben ült és sírt ott vagy fél óráig a teraszon...

szóval nagyon durvák...


meg mesélte egyszer azt is hogy töriből kapott egy 1est és amikor megkérte az anyját hogy hadd mondja fel,rá orditott hogy húzzon el a g.cibe,erre leültek a szülei a tv elé,barátnőm meg le volt onnantól szarva...


én meg nem hiszem hogy tudnék vele tanulni,mert már próbáltam,de egyszerűen nem képes odafigyelni,minden kis apróság eltereli a figyelmét,múltkor is ott próbáltam vele megértetni az anyagot,erre észreveszem hogy megint ott rajzolgat a füzetébe...


és amikor mondtam neki ezt hogy ha hülye lesz,sehová nem fogják felvenni,erre azt mondta hogy nem érdekli,attól még hogy segghülye,színészkedésben még jó lehet :S

2011. szept. 29. 15:15
 7/10 Fénysebesség ***** válasza:
Lehet, hogy eretneknek számítok, de úgy vélem, az iskolában nyújtott teljesítmény az élet egy százalékát sem teszi ki. Akik igazán sokra vitték, nem feltétlen a tanulásban jeleskedtek. Ha tudja mit akar, ha őrülten szerelmes abba a dologba és mindent megmozgat érte, akkor igenis el fogja érni azt és a gátakban is a lehetőséget fogja látni. Nem csak így hiszem, hanem tudom is, hogy így van. Tehát fel a fejjel, nem dől össze a világ egy-két egyestől. Viszont a kreativitását azt tényleg használja ki!
2011. szept. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszi utolsó :D


mondjuk jah,ez szerintem is(vagyis szerintünk,mert ezt is a barátnőm mondta) így van,hogy attól hogy valaki az iskolában jó tanuló,még lehet hogy az élethez segghülye :)


majd megmondom neki :)

2011. szept. 29. 15:30
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az otthoni körülményei elég durvának tűnnek (és a rossz teljesítményét is abszolút megmagyarázzák), mindenképpen szólni kellene erről egy tanárotoknak!!!
2011. szept. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

én szólnék de csak nem üthetem bele az orromat az ő dolgába :S..


ő meg elvileg azért nem akar szólni mert akkor ha megtudnák a szülei,csak mégjobban megvernék vagy valamit csinálnának vele...

2011. szept. 29. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!