Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Névváltoztatás Katalinról...

Névváltoztatás Katalinról Katára. Ez nagyon macerás? Mit gondoltok szerintetek érdemes?

Figyelt kérdés

Katalin a születési nevem. Úgy hogy Katalin nagyon utálon. Mindig csak Kataként mutatkozom be de a hivatalos helyeken elkerülhetetlen hogy kiírjam. A Katalinokat mindig le Katizzák amit még jobban utálok.

Lehetséges úgy hogy csak a Személyi, jogsi. TAJ, adó kártya, bankkártyát, lakcímet változtatom meg? Mert végül is a hivatalos papírokon rajt van hogy NÉV: ami lenne XY Kata Születési név: XY Katalin akkor így a bizonyítványokat talán nem kell át íratnom.


Barátaim szerint tiszta felesleges pénz kidobás mert így is mindenki Katának hív.

Szerintetek?


Amúgy 21 éves vagyok.


2011. szept. 29. 21:27
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

21:39. Köszi az infót. Szóval a bizonyítványokat is át kellene iratni érettségit, általános iskolás bizit mindent. Na erre nem is gondoltam azt hittem mivel az fel lesz tüntetve hogy mi a születési név így azokat nem kell.


A gyerek dolog szerintem még pár évet várhat, de köszi.:)

2011. szept. 29. 21:42
 12/26 A kérdező kommentje:
Na most jönnek a válaszok bőségesen köszi. Akkor most komolyan elég azt a pár papírt. ( személyi, lakcím).vagy kell mindent? Itt írtatok mindkettőt.
2011. szept. 29. 21:44
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Én is nevet változtattam és elfogadták a régi formában az összes iratomat mindenhol. Csak a személyit és lakcímet irattam át eddig. Adnak majd egy papírt, ami igazolja, hogy nevet változattál és ha azt felmutatod, akkor elfogadják a régi irataid.
2011. szept. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
88%

csatlakozom a többiekhez, totál felesleges. ha azt mondod mindenkinek, hogy Kata vay, úgyis úgy fognak hívni,nem tökmindegy, mit írtak a személyidbe? főleg, hogy gyakorlatilag a Katalin becézője....

ennél hülyébb már csak az egyik hozzászóló barátnője volt, aki Ivettről Yvette-re akarta...mi a fészkes fenének? kiejteni ugyanúgy kell, ettől most menőbb lesz, ha y-nal írja? komolyan nem értem az ilyet.

2011. szept. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

szerintem is változtasd meg, ha a nevedet szeretnéd viszontlátni a kártyákon, igazolványokon.

-Egy volt lányosztálytársam örökre kitörölte a második nevét, mert annyira utálta

-az általánosban a hülye tanárnőnknek volt egy lánya, aki 2 évvel fiatalabb volt az osztályomnál. Mindenki Zsófinak szólította az amúgy kedves kislányt, de az anyja ragaszkodott a Zsófia névhez, amit az a szegény leány annyira utált. 2 éve találkoztam egy volt iskolatársammal, aki elmesélte, hogy a tanárnőnk lánya egyszerűen Zsófira változtatta a nevét, mert nem bírta, hogy az anyja a teljes nevén szólította. Kérdeztem tőle, hogy ez tényleg segített? Azt felelte, hogy az anyja kezdett beletörődni ebbe.

(én szívem szerint pofon vágnám a tanárnőnket, mert annyira ellenszenves volt mindenkivel)

-szerinted a magyar írónk miért a Jókai Mór nevet használta? Ugye, hogy milyen érdekesen hangzik? :D Mert nem Jókai Móricz xD

2011. szept. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Tesóm Kata, és annyi idős mint te. Szegény gyerekkorában még a naplóban is Katalinként volt beírva, a tanárok Katizták, amit rühellt, most már szerencsére elfogadják a nevét, de szerintem még mindig megszokták kérdezni tőle, hogy csak az a neve, hogy Kata?. Tehát a Katának lenni sem könnyű:-)
2011. szept. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Szerintem egy marhaság...de ha van rá pénzed és ezt akarod, akkor hajrá, ez csak a Te dolgod!
2011. szept. 30. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
40%

Megőrülök!

A Kata az egy önálló név, vagy a Katalin beceneve? És ha már úgy is mindenki katának szólít, akkor miért akarod megváltoztatni a neved? Erre írtam, hogy kis hijján benőtt már a fejed lágya. De azért megkérlek írd meg, mi szeretnél lenni? Piroska? Az biztos nem hasonlít a Katára. De akkor meg le Piriznek.

2011. okt. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Mi nem világos azon agyalok hogy a Katalint átiratnám Katára. De kezdek elgondolkozni rajta hogy megéri e elég drága lenne. Oké hogy így is mindenki Katának hív csak vannak akik (idegenek) bárhol ha a Katalin nevet olvassák automatikusan le Katiznak. Aztán magyarázhatom hogy utálom ha így hívnak ha nem bír Katának hívni akkor inkább ne mondja sehogy vagy csak olvas el ami le van írva. Utálom azokat akik önhatalmuan becézik a másikat. Kérdezze meg ha nem a leírtat akarja felolvasni hogy hogyan hívhat.
2011. okt. 2. 10:41
 20/26 anonim ***** válasza:
40%
Tehát akkor már értem. Mindenki Kati-zik, de te azt szeretnéd, ha Kata- nak szólítana. vagy fordítva. Bár ahogy elnézem, még ez sem a lányeg, hanem az, hogy a naplóban hogyan vagy beírva, az osztályban Igen is már valami. Nem véletlenül kapták a fókák a 2-es számot.
2011. okt. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!