Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ha öngyilkos...

Mit tennétek ha öngyilkos akarna lenni a gyereketek?

Figyelt kérdés

ezek közül bármelyik:

-öngyilkossági szándék elmondása

-öngyilkossági kísérlet

-sikeres öngyilkosság


2011. szept. 30. 09:09
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

"pont hogy te nem érted a lényeget"

Én értem a lényeget... már bocs, de én írtam a szöveget, még jó, hogy értem. Az, hogy te nem értetted, hogy mire célzok vele, hát sorry..

"de leginkább senki nem vádol senkit"

De, igenis vádolok, a többi embert, mindegyik egy személyiség, a szülők csak40-ban tudják formázni a természetüket.


"a te dolgod felnevelni őt. ha nem vagy rá képes, nem vagy jó szülő."

Most gondolom ezt édesanyámra írtad. Ezt inkább nem részletezem, mert kitiltanának.


"...vannak olyan gyerekek is, akik pont azért roppannak össze, mert nem akarják a beteg szüleiket terhelni további gondokkal. szerinted az ilyen gyerek állat? ilyenkor ki a hibás?"


Ezt meg már szerintem nem is nekem írtad,ilyen témát nem is érintettem, ha mégis, akkor közlöm, hogy én ilyenekre ki sem tértem a szövegeimben. De erre is válaszolok. Egyrészről megvizsgálnám, hogy a szülei betegsége mennyire korlátozná a gyerekük ellátását, azután pedig, hogy miért is roppant össze a gyerek.


Azt pedig végképp nem értem, hogy leírok egy látószöget, és te meg megcáfolod, belekötsz. Tapasztaltam a dogokat, hiába hiszel mást, ez van. Sajnos olyan emberek is vannak, akiket nem a szülei rontottak el, sőt a szülei becsületes, normális emberek. Csak sajnos nem pofozták félholtra a lányukat, amikor többet engedett meg magának, főleg, ha nem is látták a helyzetet.

Sajnálom, hogy kiforgattad a szavaimat, pedig nem hőzöngve jöttem ide. Nem értem, miért vetted egyből provokációnak...

2011. okt. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

ó istenkém, de hülye vagy te...

nagyon remélem hogy addig nem lesz gyereked amíg észhez nem térsz. ha már most is van, akkor őszinte részvétem számára.

2011. okt. 2. 08:07
 23/26 anonim ***** válasza:
Tényleg nem értem, hogy mi bajod van. De értelmesebbnek tartom magamat nálad. És ez bennetek az undorító, hogy az ember elmondja a fájó dolgokat, ti meg folyton lefitymázzátok... Köszi, jól esett, paraszt.
2011. okt. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
09:30 17:52 vagyok.Nagyon elmondtad a lényeget,valóban így volt,saját magamat sajnáltam önző módon,de tényleg csak a szeretet vezérelt!És igazad van,mert már én is pont így látom a dolgokat,ahogy leírtad.Rájöttem,hogy a halál nem csúnya dolog,megértettem,hogy tulajdonképpen még szép is,mert a szenvedést váltja meg.Azóta van hitem és bizony rengeteget tanultam belőle.Nagyon jól fogalmaztál,pontosan az érzéseimet írtad le és valóban megelőzhető lett volna az orvos szerint is.Pedig akkor emlékszem a netet bújtam és állandóan azt kérdeztem a pszichiátertől,hogy ugye nem vagyok skizofrén,nem vagyok tartós beteg?De megnyugtatott,hogy igazán simán megelőzhető lett volna.Viszont így a kérdésedre érdemben választ adni nem tudok,sajnálom!
2011. okt. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
azt tudom, hogy anyám mit tett volna. hozzám vágta volna, hogy dögöljek meg ha hülye vagyok, csak ne a lakásban.... - várjunk csak. lehet meg is tette? - nekem amúgy a pszichológus sokat segített, de főleg csak elodázta szerintem, mert jobban nem lettem az évek során. Szerintem beszéltesd, mondasd el vele, gondold vele végig, hagyd káromkodni is akár- A szóbeli agresszió képes csökkenteni a szándék erősségét, átmenetileg főleg
2011. nov. 3. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Rat Poison válasza:

Én még tízes éveim elején bevallottam anyámnak, hogy vonz a gondolata. Hatalmas krízissé fajult a válóperük, egyfolytában a perlekedés, mi több, fenyegetőzés (gyilkossággal is), csak marakodtak, passzolgattak egymás között kézről kézre, s amint ez a mindennapos viselkedésemre kiütött, az akkori barátaim is eltávolodtak tőlem, elvesztettem a támaszt, nem bírtam tovább. Anyám tudomásul vette, pszichológushoz küldött. Persze nem a szakember űzte ki fejemből a "mocskos fantáziát", hanem a bíróság ítélete. De ez már egy másik történet.

Sokszor mit sem ér a külső segítség.

2012. szept. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!