Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lusta lett a férjem, mit...

Lusta lett a férjem, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Amikor megismerkedtünk, sokkal aktívabb volt, volt amikor rendet rakott (nem takarításra gondolok). Megcsinált ezt-azt a ház körül.

Most semmi. Tegnap még a kukát se tette ki a ház elé, pedig én előrehoztam, neki csak 10 lképésnyire kellett volna kivinnie.

Annyi hogy eljátszik a gyerekekkel és sokat foglalkozik velük. De minden más meló rám hárul, és ez engem nagyon feldühít.

Te mit tanácsolsz?


2011. szept. 30. 11:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj vele! Mond el neki, hogy mi nem tetszik és min kéne változtatnia.
2011. szept. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

neked az az aktív h néha rendet rak?? basszus régen is lusta volt,csak most még lustább. keményen állj a sarkadra,és mond meg neki,h nem vagy házirobot,ő is meg tud mindent csinálni,az csinálja a dolgokat aki éppen ráér. ha ő akkor ő.

a férjem csak a főzést nem tudja megcsinálni

2011. szept. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
Beszélgetés nélkül nem megy. Eléállsz és elmondod, hogy ez nem jó, hogy nem csinál semmit (bár azt hozzáteszem, ha a gyerekekkel foglalkozik, az jó pont). Dolgozol? Vagy otthon vagy a gyerekekkel? Ha már kiraktad a kukát, akkor a plusz 10 lépést miért nem tudtad megtenni a kukával? Ne haragudj, nem kötözködni akarok, csak ezt nem értem.
2011. szept. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
meg kell neki mondanod, hogy nem tunyulhat el. Véleményem szerint, aki lusta és nem csinál semmit, az képtelen az önálló életre is... és később már nem fogja tudni, mit hogyan kell csinálni...
2011. szept. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Azért nem raktam ki a kukát, hogy vegye észre magát, és kíváncsi voltam, hogy kiteszi-e. Én közben elmentem oviba a gyerekért.

Amúgy itthon vagyok a gyerekekkel.

Ő most nem dolgozik éppen, de hamarosan megy.

2011. szept. 30. 11:31
 6/15 anonim ***** válasza:
79%

Mennyit dolgozik a férjed és mit? Valószínű, hogy mindig kicsit lustácska volt. Most jobban feltűnik neked, hogy a két gyerek mellett még egyéb munkákat is te végzel. Hát, bőszítő lehet a hozzáállása. Lehet, hogy nem főznék neki párszor vacsorát, arra hivatkozván, hogy bizonyos férfimunkák elvették az erőmet. Viszont ha erőn felül teljesít a munkahelyén, nem sokat kívánnék tőle. Vannak eleve restebb emberek, nem tehetnek róla, hogy ilyenek, látod, ő is szereti a srácokat, és foglalkozik is velük.

Egyébként meg kéne beszélni és pontról pontra beosztani a munkákat. És ahhoz mindenki tartsa magát, ha lehet!

2011. szept. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%

Ha "kíváncsi vagy", azzal magadat szivatod meg.

Most szagolhatod a kukát a következő szemétszállításig. :)

A pasi nem gondolatolvasó, még akkor sem, ha nagyon szeretnénk, hogy az legyen.

Kulcsmondatok:

- Kérlek, ne felejtsd el kitenni a kukát a ház elé. (Ha mégis elfelejti, akkor este: nem vitték el a szemetet, ez itt már nem fér bele a kukába. Találnál rá valalmi megoldást, kérlek?)

- Légy szíves porszívózz ki, amíg elmosogatok/tanulok a gyerekkel/megfürdetem a gyereket stb.

- Szükségem van a segítségedre, megtennéd, hogy...

2011. szept. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem kell szagolgatnom a kukát, mert éjjel viszik el, így még ki tudtam rakni.
2011. szept. 30. 11:41
 9/15 anonim ***** válasza:
76%
Értem. Mármint, hogy miért nem raktad ki a kukát. (én kérdeztem) Beszélj vele, hogy segítsen úgy, mint régen. Ismét csak nem kötekedésképp: mit dolgozi, nem fárad el fizikálisan nagyon? Illetve. Mi lesz akkor, ha visszamész dolgozni (ha tervezed)? Merthogy akkor a munka mellett is ott lesznek ugye a gyerekek, plusz a háztartás. De abban egyébként igazad van, hogy egy kicsit besegíthetne. Már csak azért is rá kellene venned erre, mert ha visszamész dolgozni, akkor valóban sok lesz. Lehet, hogy ő úgy gondolja, azzal, hogy tehermentesít a gyerekek felől (foglalkozik velük), azzal tudja le a segítséget, ami egyébként nagy dolog (van olyan pasi, aki sajnos semmit, csak tv-zik vagy gépezik). Az én férjem néha elmosogat, meg ugye ami egyébként férfimunka, azokat mind megcsinálja. Ja és rengeteget foglalkozik a lányával. Én már dolgozom.
2011. szept. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Az én hátamon fát lehetne hasogatni, annyit bírok. Én egész nap teszek-veszek.

Igazából most állunk külföldre költözés, új munkahely elött.


Képzeld, volt olyan eset, hogy reggel elmentem egy ismerősöméknek segíteni apartmant takarítani, este értem haza, otthon szanaszét minden, a mosogatóban plafonig érő edényhalom...szóval folytathattam amit egész nap csináltam. Akkor már sírtam is:( Persze ő nem értette, mi a baj, és még ő volt felháborodva:((((

2011. szept. 30. 11:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!