Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondja ezt anyu?

Miért mondja ezt anyu?

Figyelt kérdés

Szeretnék elmenni a suli mellett dolgozni, de anyu folyamatosan olyan szövegekkel jön, hogy "miért akarsz elmenni dolgozni?", "semmi szükséged rá", "ne menj el dolgozni", "majd apáddal megvesszük ami kell neked".


Tudom, hogy milyen szar az anyagi helyzetünk, sokszor nekem se, nemhogy maguknak tudnának valamit venni. Anya a betegsége mellett is 4 órába dolgozik, apu nem keres valami fényesen, egyre többször kínlódás kijönni a fizetésekből.


Mindezek ellenére hajthatatlan és ezeket a mondatok hajtja.


Miért?


2011. okt. 1. 16:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

először is: hány éves vagy?

Szerintem valahol szégyellné magát, ha a gyerekének dolgoznia kellene azért, hogy megkapja, amire szüksége van, meg lehet, hogy fél, hogy a tanulás rovására menne..

2011. okt. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

Szia!

Valószínűleg nem akarja, hogy a tanulás rovására menjen. Esetleg kérdezd meg a szomszédokat, ismerősöket, hogy nem-e tudnának ajánlani valamit. Takarítás, vasalás, kutya sétáltatás. Napi 2-3 órában. Megbeszélnétek a részleteket, hogy mennyit tudnának rá szánni. Anyukádnak pedig megmutatnád,hogy munka mellett sem rontod le az átlagod.

Sok szerencsét!

19L

2011. okt. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

17 éves vagyok.


Ez a "szégyellné magát, ha a gyerekének dolgoznia kellene azért, hogy megkapja, amire szüksége van" szúrja a szemem. Már csak azért is, mert lassan felnőtt leszek. Elköltözök. Satöbbi ceremónia. Akkor nem Ő fog eltartani, hanem én magamat, én veszek a saját munkámmal megkeresett pénzen dolgokat, amikre épp szükségem van. Legyen az egy szelet csoki vagy akár egy új pendrájv, szempillaspirál, akármi. Nem?


Egyébként meg nem csak magamért, hanem anyuékért is el akarok menni dolgozni meg amolyan tudatalatti motivációt is szerezni, hogy ne kelljen belerokkannom abba, hogy el tudjam magam tartani.


A második válaszolót meg lereagálva. Ez nem jönne össze. Nem mondom, hogy szegény vagy sz@r környéken lakunk, de éppenséggel a szomszédoknak is kell a pénz, nem csak nekem. Én egy szóval nem mondom, hogy irigy az összes, de a német szomszéd azt hiszi, hogy körülötte forog a világ, a házszomszédok most 55 meg 60 éves korukba jöttek rá, hogy dolgozni kéne, ráadásul a második szomszéddal egyetemben dohányzik, iszik mind. Még a gyerekek is, akik velem egyidősek. Nem vagyunk mi olyan jóba, hogy csak úgy munkát adjanak nekem.


Próbáltam elmenni diákmunkára, de oda szülői aláírás kell, ráadásul megvan annak az esélye, hogy nem tudnak helyben munkát adni. Próbáltam kulturáltabb oldalakra feltenni hirdetést, amiket a családtagok ajánlottak, de semmi.

2011. okt. 1. 16:43
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
Engem sem engedett el anyum 19-20 évesen suli mellett dolgozni, mert nagyon jól tudta, hogy nehezen tanulok és nem akarta kockáztatni, hogy elszúrjam az egészet, mi sem vagyunk vmi fényes anyagi helyzetben főleg, hogy akkor még apu is munkanélküli volt.
2011. okt. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%
Azt hiszik, akkor már nem kellesz nekik, hogy el tudod magadat tartani és akkor otthagyod őket a fenébe. Én szüleim is ilyenek, amióta elköltöztem, mindig emlegetik, hogy jaj már meg tudok élni, biztos feléjük se nézek majd.
2011. okt. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem voltunk rossz anyagi körülmények között de az én anyum sem akarta hogy dolgozzak. Az érettségi nyarán mehettem volna a munkahelyére de letagatta. Később mondta el hogy félt hogy nem akarok egyetemre menni inkább dolgozni fogok. Utána mindig ő szerzett munkát, ezt a helyet is ő szerezte egyetem után rögtön.

Biztos van valami nyomós oka hogy az anyagi nehézségek ellenére sem akar engedni. Ált az a jellemző ilyenkor hogy még erőltetik is .

2011. okt. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok.

Szia!

Akkor ez tényleg nem jönne össze. Esetleg nincs olyan tantárgy amiből nagyon jó vagy? Gondolkozz el, hogy mihez értesz.

Sok sikert!

2011. okt. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Németből szín ötös vagyok. De ez miben segít? :D


Köszönöm a véleményeket és hozzászólásokat.


Igazából az is furcsa, hogy nyári szünetben még bíztat is, hogy menjek csak, persze, keres majd Ő, valahova bekér, csak idén nyáron túl későn sikerült ezt megoldani és annyi időre már nem volt érdemes elmenni..:((

2011. okt. 1. 19:35
 9/15 anonim ***** válasza:
Miért "szúrja a szemed", amit az első válaszoló írt? Igaza van. Valószínűleg nem akarja, hogy így, 17 évesen dolgozz. Még középiskolás vagy, az mégsem ugyanolyan, mintha már főiskolás lennél vagy egyetemista. Ott megszokott, ha valaki dolgozik, de középiskolás korban még annyira nem, maximum a diákmunka. Magamból kiindulva én sem szeretném, ha a középsulis gyerekem dolgozna, mert mindenki újjal mutogatna, hogy: na ez meg dolgoztatja az iskolás gyerekét stb.
2011. okt. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Kedves "..."!


(ide ki akartam írni a felhasználóneved megszólításkánt, de fennakadt a szűrőn... érdekes, felhasználónévnek bemehet...)


Az, hogy nem látod át, miért nem akarja, hogy dolgozz, azt mutatja, hogy éretlen vagy. Foglalkozz a tanulással.

2011. okt. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!