Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondja ezt anyu?

Miért mondja ezt anyu?

Figyelt kérdés

Szeretnék elmenni a suli mellett dolgozni, de anyu folyamatosan olyan szövegekkel jön, hogy "miért akarsz elmenni dolgozni?", "semmi szükséged rá", "ne menj el dolgozni", "majd apáddal megvesszük ami kell neked".


Tudom, hogy milyen szar az anyagi helyzetünk, sokszor nekem se, nemhogy maguknak tudnának valamit venni. Anya a betegsége mellett is 4 órába dolgozik, apu nem keres valami fényesen, egyre többször kínlódás kijönni a fizetésekből.


Mindezek ellenére hajthatatlan és ezeket a mondatok hajtja.


Miért?


2011. okt. 1. 16:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
54%

Szia!

A 17:32-es biztos arra gondolt,amire én is,hogy ha van amiből nagyon jó vagy,abból tudnál korrepetálni....

2011. okt. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:

Rengetegen írjátok, hogy nem engednétek a gyereketek dolgozni. Én most vagyok 19 és 4 éve dolgozom suli mellet. Először persze nem jó kedvemből mentem el mert mondjuk unatkoztam volna, hanem segíteni szerettem volna a szüleimnek. Ők sem örültek neki az elején és szerintem pont ugyan attól féltek mint a kedves kérdező szülei, hogy majd a tanulás rovására megy a munka, de én pozitívan csalódtam az egészben. Iskola és munka mellett ugyan úgy van időm tanulni, pihenni csak jobban meg kell szervezni egy egy napomat, nem gondolkodhatok úgy hogy majd lesz valahogy. És ez a 4 év amit munkával töltöttem rengeteg pluszt adott nekem a munkáért járó pénzen kívül. Szerintem abszolút nem szégyen, ha valakinek iskola mellett is dolgozni kell, ha újrakezdeném sem csinálnám máshogy. Idén érettségizem, két tannyelvű osztályba járok és egy tizedet sem rontottam.

Szóval szerintem kedves kérdező, próbálj meg leülni anyukáddal és beszéld meg vele, hogy te ki szeretnéd próbálni, mivel diák vagy ezért ha nem megy egy hét után is kiléphetsz, ha diákszövetkezeten keresztül foglalkoztatnak akkor azért az egy hétért is megkapod a fizut. Szerintem érdemes lenne megpróbálnod. Nem tudom, hogy hova valósi vagy, de pl. Pesten és környékén szoktak lenni alkalmi munkák is a különböző szövetkezeteknél pl. egy napos leltározás általában hétvégén az sem fizet rosszul.

Remélem sikerül megoldást találnod, drukkolok :) És fel a fejjel :)

2011. okt. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy azért mondja anyukád, mert félt, látván, milyen mocsok munkáltatókkal is össze lehet futni manapság.A diákokat előszeretettel átverik, gondolván, hogy azok még nincsenek tisztában annyira a szabályokkal.Meg talán sajnálna is, hogy ennyi fáradozásnak tegyen ki ilyen fiatalon, hogy a tanulás mellett dolgozz is.
2011. okt. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Azért jó, hogy jó vagy valamiből, mert akkor otthon, a saját otthonodban korrepetálhatnál pénzért gyengébb tanulókat. Adj fel hirdetést. Persze beszéld meg anyuval, hogy ez neked is milyen jó gyakorlás. És mégis, összejönne egy kis pénzed.
2011. okt. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Kedves 17:15


Az mutatja, hogy éretlen vagyok, hogy meg akarom érteni anyut? :D

Hogy kíváncsi vagyok, hogy mások hogy vélekednek erről és miért olyan nagy baj, ha suli mellett?...

Nyilván nem úgy, hogy suliból melózni, melóból hazaesvén aludni és újra suli. Csak hétvégén. Esetleg havonta párszor - ha úgy adódik - közbe is.


Én nem látom olyan nagy gondnak ezt az egészet, mint Ti. Ráadásképp pedig csak javult az átlagom..


A németkorep meg nem menne, mert az, hogy jó vagyok, nem azt jelenti, hogy tudnék is mást korepelni. Egyrészt. Másrészt meg nem is lenne kit.

2011. okt. 7. 10:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!