Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyes emberek miért lépnek félre?

Egyes emberek miért lépnek félre?

Figyelt kérdés

Kérem a moderátorok ne rakják át ezt a kérdét, mert egy 3 éves kapcsolatról van szó. Köszönöm.


A tegnap jött haza a legjobb barátnőm egy kirándulásból és elmesélte nekem, hogy hát megcsalta a párját(egyszeri alkalommal lefeküdt egy ott megismert fiúval), de amúgy nagyon szereti a párját (jelenleg távkapcsolatban élnek, mert a párja külföldön dolgozik); össze fognak házasodni.


A barátnőm most nem tudja mit tegyen, habár mint legjobb barátnője próbáltam ellátni ésszerű tanácsokkal.


Én nagyon meglepődtem ezen beszámolásán, mert 3 évet "kibírt" távkapcsolatban, úgy hogy minden közeledést visszautasított.

Számomra elég összetettnek tűnik ez a dolog, és pont ezért tűnik nehéznek helyes tanácsot adni.



Ti mit tanácsolnátok neki?


2011. okt. 4. 08:27
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
66%

Kérdésedre a válaszom egyszerű:

ha valaki szeret valakit,tiszteli, eszébe sem jut megcsalni.

Ergo egyes emberek azért lépnek félre,

mert nem szeretik, nem tisztelik a párjukat.

Nekem senki nem tudja megmagyarázni az ellenkezőjét.

2011. okt. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
38%

Sajnos az itteni kérdések és hozzászólások azt igazolják, hogy rengeteg nő nem bír magával és megy a pö*cke után.

(Bocsika, de ti is mindig azt írjátok a pasikra, hogy "csak mennek a far*kuk után"!!)


Tegnap is írta itt büszkén egy csaj, hogy "most jöttem a szeretőmtől és akkorát ba...tunk, és a párom nem sejt semmit"...

2011. okt. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
73%

Én személy szerint a megcsalást minden formában elítélem. Éltem már én is távkapcsolatban, és tudom, hogy ki lehet bírni. Manapság a szexet sajnos elbagatelizálják, pedig nem kellene. Ha se veled se nélküled kapcsolat, ki kell belőle lépni. Az olyan dolgokat sem tudom elfogadni, hogy valami már nem működik, hát megcsalom. Ha valami nem működik, tessék megmondani, aztán mindenki mehet a saját útjára, vagy esetleg megbeszélik és folytatódik a kapcsolat (jobb esetben jobban fog működni). Tisztességtelen valakiből megcsaltat csinálni, csak azért mert az egyik fél szerint nem működik a kapcsolat.


Mentem már én is bulizni a párom nélkül, ittam is, elkapott a hódítási vágy, de a flörtnél mindig megálljt parancsoltam magamnak. Azért van agyunk, hogy gondolkodjunk vele, az ember nem ösztönlény, legalábbis nem kellene hogy az legyen ezen a téren.

2011. okt. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem itt alig van ember, akit nem csaltak meg, vagy aki nem csalta meg a párját.


Ész érveket mindig lehet arra találni, hogy az ember miért lép félre. (mert már nem lángolunk, mert úgy érzem nem szeret, mert nem kapok elég szexet, mert távkapcsolatban élünk,stb)

És ezek azok a dolgok, amire mi mást nem tudunk reagálni, csak bólogatni, és együtt érezni "szegény hűtlen ismerősünkkel".


Én mégis azt mondom, hogy ez alapjába véve gerinctelen dolog, és nincs rá mentség. Ha valami nem működik a kapcsolatban, akkor hagyjam ott, és utána azt csinálok amit akarok. De az, hogy egy ember a párja háta mögött csinál olyasmit egy "idegen" emberrel, ami legmeghittebb dolog a világon és a párkapcsolatokban, az számomra megmagyarázhatatlan.

2011. nov. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
22%

A távkapcsolat nem ok a megcsalásra. Mi több, nincs ok a megcsalásra. A szakításra lenne ok, de jajj, mi olyat nem teszünk hatalmas társfüggőségünkben...


A lehető legaljasabb tett, amire nincs magyarázat, se bocsánat. Beszélhetünk ösztönről, meg egyebekről, arról, hogy a kísértés így meg úgy, de akkor ne hangoztassuk már, hogy mi nem vagyunk állatok. Igenis, vannak köztünk állati sorba illők.


A szerelem ott kezdődik, hogy tisztelem annyira a párom, hogy nem jövök össze mással.

Véletlen sem lehet megcsalni valakit, sem az érzelmi megcsalás, sem a szex nem egy pillanat alatt történik. Gyenge jellemre vall, és az is, hogy van, aki megbocsájtja.


(Le lehet pontozni, rám lehet fogni, hogy álszent/régimódi/unalmas erkölcscsősz vagyok, ami tény is. De nekem ne mondja senki, hogy az ilyen kísértéseknek nem lehet vagy nem is kell ellenállni.)

19L

2011. nov. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
71%
15-ös válaszoló neked 19 évesen nagy tapasztalatod van ezen a téren gondolom, úgyhogy oszthatod az észt.
2011. nov. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
44%

19 évesen azt látom, hogy bár a tojáshéj a becses s.ggemen, mégis érettebb vagyok, mint némelyik felnőtt.


Mondj inkább elfogadható okot a megcsalásra, ne azokat szóld le, akik kibírják, hogy ne k.rjanak félre!

2011. nov. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Kedves 19 éves, én véletlenül se mondtam azt hogy egytértek azzal aki megcsalja a párját, csak azt, hogy az életben nagyon sok szituáció van, amikor sajnos (például 20-25 éves házassában, ilyen- olyan okokból elöfordulhat!!!)itt a kérdezö barátnöjéröl se tudunk sokat, a gyik-on ezért csak mindenki elitéli öt. Lehet hogy ez volt nála a pont, és ezután fog szakítani a távkapcsolatából! Ki tudja? , belelátsz te a z érzelmi világába? nem. Erre mondtam, hogy ne oszt az észt mert nem tudod mit élsz majd te meg, ami = tapasztalat.
2011. nov. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
6%

Hiába vered a nyálad apukám, erre nincs mentség. Még akkor sem, ha te becsapod magad azzal, hogy van. NINCS! :)


Pont erről szól az egész. Hogy mindenkinek van valami ésszerű magyarázata. Én még nem találkoztam emberrel, akinek nincs magyarázata rá.


Elítélni senki nem tud, ugyanis az nem a mi dolgunk. De megszólni, és lenézni lehet. Méghozzá joggal.


(egy 27 éves állandó jellegű szerető)

2011. nov. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

3 éves kapcsolatról van szó. Házasságkötésről van szó. Ilyen esetben mi indokolná - főleg, hogy állítása szerint szereti a párját - a félrelépést?


Igen, sajnos nem tudom megérteni, mikor a megcsalt felet hibáztatják(én nem csaltam meg, és engem sem soha - tudtommal).


Ha valami hiányzik a párunktól, azt tőle kérjük. Ha nem kapjuk meg, de nekünk mégis kell, akkor szakítsunk. A kérdésben szereplő párt még semmi nem köti össze.


Szerintem követhető a logikám, én ezt tenném, a helyzet az, hogy már nincs az emberekben gerinc ahhoz sem, hogy elmondják, mit szeretnének, inkább kerülőúton szerzik meg.


A megcsalás egy döntés, aminél létezik sokkal tisztább megoldás is. Nyilván nem látok bele mások fejébe, ezért ítélem el annyira. Nem mindenkivel egyezik meg a véleményünk, attól függetlenül én elég szánalmas lépésnek tartom a megcsalás attól is, aki hirtelen ötlettől verézelve dobja le a textilt a harmadik félnek, meg attól is, aki hosszas mérlegelés után úgy dönt, hogy máshol keresi a boldogságát.


Persze, leszek én még 10-20 éves kapcsolatban, de ha probléma adódik, akkor arra közösen kell megoldást találni vagy továbblépni. (+ nem olyannal együtt maradni kényszerből, akivel csak a rózsaszín köd következtében házasodtunk/jöttünk össze)


u.i.: távkapcsolatban élek. Kevés ember bírja. Aki nem bírja, ne erőltesse.

2011. nov. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!