Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyes emberek miért lépnek félre?

Egyes emberek miért lépnek félre?

Figyelt kérdés

Kérem a moderátorok ne rakják át ezt a kérdét, mert egy 3 éves kapcsolatról van szó. Köszönöm.


A tegnap jött haza a legjobb barátnőm egy kirándulásból és elmesélte nekem, hogy hát megcsalta a párját(egyszeri alkalommal lefeküdt egy ott megismert fiúval), de amúgy nagyon szereti a párját (jelenleg távkapcsolatban élnek, mert a párja külföldön dolgozik); össze fognak házasodni.


A barátnőm most nem tudja mit tegyen, habár mint legjobb barátnője próbáltam ellátni ésszerű tanácsokkal.


Én nagyon meglepődtem ezen beszámolásán, mert 3 évet "kibírt" távkapcsolatban, úgy hogy minden közeledést visszautasított.

Számomra elég összetettnek tűnik ez a dolog, és pont ezért tűnik nehéznek helyes tanácsot adni.



Ti mit tanácsolnátok neki?


2011. okt. 4. 08:27
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
54%

Én sem értem ezt. Ha egy kapcsolatban valami nem működik, akkor az nem egy párunk nélkül töltött bulizós estén fog kiderülni. Tehát ha már előtte érzem, hogy gáz van a kapcsolattal, akkor miért nem beszéljük meg? Ha pedig nem lehet vagy nem akarjuk megbeszélni, akkor minek nyúzzuk még egymást. Úgy a tisztességes, hogy megtiszteljük azt, aki egy ideig az életünk része volt. És a tisztelet nem azt jelenti, hogy utólag bevallom neki, és legalább nem hazudtam neki.

A megcsalásra nincsen mentség, sem kifogás. Magyarázni mindig mindent meg lehet, de ettől még nem lesz elfogadható.

23N

2011. nov. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Megkérdezném, biztos össze akar-e vele házasodni? Ha szánja-bánja, szégyenli, nem érti maga sem, stb, akkor 1 eset még elnézhető,maradjon inkább titok, más esetben lebeszélném a kapcsolat folytatásáról. Ennyi ideig távkapcsolat nem kapcsolat, és ez meg is látszik.

A megcsaláshoz meg még annyit, hogy néha még mindig jobb, mint otthagyni a másik felet, nézni kell a körülményeket is. Ha vki lovastanyán élő nagycsaládos apuka, háztartásbeli feleséggel, hát nem biztos, hogy kivitelezhető a bevallom,és inkább elválok,míg egy gyerek nélküli házasságot nincs értelme folytatni, nemhogy egy sima kapcsolatot.

2011. nov. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Én egy 4 és fél éves kapcsolatból léptem ki pont egy ugyan ilyen miatt. Először nem is tudtam h hiányzik valami a kapcsolatunkból de aztán rájöttem h nem ő illik hozzám, és igen pont egy másik férfi miatt. Azzal már nem vagyok együtt aki miatt kiléptem a kapcsolatból de jobb is így. Első nagy szerelem volt és rádöbbentem h még élni akarok egy kicsit EGYEDÜL!!! Mindent alárendeltem egy másik félnek tizenévesen és azt hittem h boldog vagyok de rájöttem h nagyon nem. Amikor kiakartam szállni ordított majd könyörgött h legyünk barátok. Én mondtam h jó mert tényleg nehéz az elsőtől elválni, de egyre erőszakosabb lett. Durva ordítások és veszekedések után azt mondhatom h talán most már nem találkozunk többet vagyis nagyon remélem. A lényeg h a barátnőd nem kapott meg valamit és ezt magában kell letisztáznia h mit. Nekem jót tett az egyedüllét. Már tudom h mit akarok és csak magam miatt akarom. Szerintem a barátnődnek is ezt kéne tennie. Leülnie és átgondolnia a dolgot. Nem csak megszokásból vannak együtt?
2011. nov. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ Ez nem létezik!

Olvasom egy ideje a Gyíkot, és itt mindig a pasasokat szidják, mert a nők nem lépnek félre CSAK ÚGY!


Nekik "érzelem kell" meg "szerelem kell".

Ezek nélkül nem tudnák megtenni...


Vagy mégis???

2013. dec. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Három évet éltünk mi is munka miatt távkapcsolatban a férjemmel,én is megismertem sok férfit, fiút-közeledtek is.-De eszembe sem jutott,hogy megcsaljam a férjem! Micsoda aljas dolog ez,és ha a párja csinálta volna-neki jól esett volna.? Buta a barátnőd.Mondja el őszintén a pasinak mit csinált,ennyi a minimum.
2014. jan. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Bhjjh
2014. jan. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Nagyon hordd le a barátnődet, de azért legyél a lelki támasza és ha látod rajta hogy ŐSZINTÉN MEGBÁNTA akkor segíts neki. Ha nem érdemli meg a fiú hogy ilyen lányt vegyen el, akkor lépj közbe. Derüljön csak ki és majd ők eldöntik hogy tudnak-e így élni.

Van egy barátnőm, aki még a kapcsolata kezdetén egyszer félrelépett egy másik fiúval. Sosem mondta el. Azóta sok év telt el, hozzáment az akkori pasijához és gyerekük van. Én nem szeretek találkozni a férjével mert mindig az jut eszembe hogy nem tudja mi történt. Te tudnál ilyen lenni?

2014. jan. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Már mér hordaná le a barátnőjét?Semmi köze hozzá ha félre kufircol.Szerintem a pasi is odakint.Ne hogy elhigyjem kint is van,tápkapcsi és hónapokat kibir szex nélkül.Na a pasik nem arról híresek.Ne adjál te neki tanácsot,az ő élete úgy éli ahogy akarja.Magán ügye,nem közügy.
2014. jan. 30. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!