Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy név hogy hatna már ki egy...

Egy név hogy hatna már ki egy ember személyiségére?

Figyelt kérdés

Annyira felfoghatatlan nekem, hogy sokan klérdezik, hogy "'mit gondoltok az ilyen olyan névről, és milyen személyiségűek az ilyen nevű ismerőseid".

Egy név hogy befolyásolná már valaki sze,mélyiségét?

Mégis mi köze van egy keresztnévnek ahhoz, hogy valaki rendes, vagy bunkó?

Teljesen hülyeségnek gondolom.

Annyi ismerősöm van aki ugyan olyan keresztnevű, az egyik rendes, segítőkész, a másik bunkó, önző, mindent letojik, a harmadik, meg egy szemét...

Akkor mégis ki találta ki ezt a "milyen személyiségű vagy, megmondom a neved alapján" dolgot?


2011. okt. 4. 16:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
Ugyanaz az értelme, mint a vallásnak. Aki hisz benne, annak igaz.
2011. okt. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
A rosszul megválasztott nevek gúnyolódásra adnak okot, a viselője állandó célpont lehet. Pld. Piros Hajnalka, Kerti Virág. Vannak ennél jóval furább nevek is. Névadásnál ne bélyegezzük meg a gyermekünket, mert sok rossz napot szerzünk neki.
2011. okt. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%

ezt én se értettem soha....


egyszer kiírtam egy kérdést,már nem emlékszem mi volt,és az a lényeg hogy Dakotára akarom változtatni a nevemet (most az h Liliána,fújj) és írta egy csaj hogy szerinte ne változtassam meg mert az az egész személyiségemet megváltoztatná -.^


szerintem ez úgy hülyeség ahogy van bár kinek a pap,kinek a papné :D


13l

2011. okt. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%
Márpedig van benne valami. Ha furcsa a neved, furcsán állnak hozzád az emberek, ha megváltoztatod, az emberek hozzáállása is megváltozik, ergo a te reakcióid, személyiséged is változhat.
2011. okt. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%
Én se tudom megmagyarázni, de vhogy mégis kihat rá szerintem... Én általában az azonos nevű emberekben felfedezek (vagy felfedezni vélek :D ) vmi hasonlóságot, a legtöbbekre vhogy illik a nevük... És olyan is van, hogy azt gondolom, vkire nem illik a neve. Szoktam olyat "játszani" néha, hogy amíg nem tudom valakinek a nevét, megpróbálom magamban kitalálni, és érdekes, de sok esetben még el is találom O.o
2011. okt. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%

Akinek tetszik a neve és szimpatikus az illető, azt egyből összeköti egyéb jó tulajdonságokkal.(mármint a nevét hozzárendeli!). Aki nem szimpatikus,annak a nevét pedig egyből megjegyezzük,hogy pl na én ezt a nevet senkinek sem adnám :)


De lehetne még bonyolítani!

2011. okt. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elég ritka keresztnevem van, és amikor bemutatkozok, sokszor azt gondolják, ez egy érdekes név, biztosan én is naaagyon érdekes ember vagyok.... pedig nem. Mindig csalódást okozok, amikor ez kiderül. Márpedig előbb-utóbb kiderül. És más úgy uncsinak lenni, hogy valamiféle várakozással vannak irántad, aminek nem tudsz megfelelni, mint ha csak simán uncsi valaki.

Másik dolog meg, hogy az én nevemet mindig mindenki megjegyzi. Mindegyik közösségben, ahol megfordultam, tudják, hogy hívnak. És ciki, hogy engem a nevemen szólít mindenki, az is, akinek be sem mutatkoztam, nekem meg gőzöm sincs, hogy az illető kicsoda.

Ezeknek vannak előnyei és hátrányai is persze. De az jó benne pl., hogy ha a nevemet hallom, akkor egész biztos nekem szóltak, nem pedig mondjuk a másik három éva valamelyikének.

2011. okt. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, viszont nekem van 3 Henrik ismerősöm, mind süket, van 2 Betti ismerősöm, kövérek stb. stb. tudom ezek csak véletlen egybe esések, de azért furi.
2011. okt. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
61%
Mert a névadás tükrözi a szülők elvárásait, milyen legyen a gyerekük. Úgy is nevelik. Nyilván mást akarnak kihozni egy Tifanniból,Lüsziből, és mást egy Ágnesből, Ilonából.
2011. okt. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

akinek erre van ráállva az agya, az keresi a belső hasonlóságokat a Lacik vagy az Ádámok között.


egyébként néha van benne valami, néha pedig nagyon nincs.

én nem szoktam effaljta előítéleteket kivetíteni, és utálom, ha bemutatkozom valakinek, és elkezdi sorolni, h ismert ilyen nevű lányt, és hogy az mennyire gáz volt.


én utólag szoktam bevallani ilyesmit. de inkább csak a jó tulajdonságokat emelem ki. ha nem szimpi az illető, akkor a végén levonom a konzekvenciát, miszerint igazolást nyert az elméletem, h minden ilyen nevű ember (akit ismerek) nemnormális :)

2011. okt. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!