Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet e 2 emberrel eltartási...

Lehet e 2 emberrel eltartási szerződést kötni? A nagypapám és a mamám külön lakásba vannak bejelentve vagyis ha mind a kettejükkel tudnék szerződést kötni akkor egyik lakás sem veszne el.

Figyelt kérdés
A gond az, hogy csak 19 éves vagyok és 5 hónapos terhes. Nem fognak ebbe belekötni?
2009. ápr. 28. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:

De miért? Eltartási szerződés nélkül hova veszne el a lakás?


Amúgy, ha tudod teljesíteni a tartásra vonatkozó elvárásokat, és eleget tudsz tenni az eltartás feltételeinek, akkor nem kötnek bele. Ha csak papíron tartasz el valakit, akkor a jogos örökös biztos, hogy neked megy, legalábbis a bíróságon tuti.

2009. ápr. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hat persze hogy lehet! Akar meg 10 emberrel is kothetsz eltartasi szerzodest, amennyiben rendezni tudod oket!

Ha te pl. annyira kedves es aranyos vagy, hogy 10 ember szeretne veled szerzodest kotni, akkor megteheted.

Es akkor mi van ha terhes vagy??? Ezt nem ertem, mar bocs. 4 honap mulva megszulsz, es akkor lesz egy kisbabad.

Persze, ertem hogy mire gondolsz, talan az oregek mar agyban fekvok, 99 evesek, es ez a gond?

Gondold vegig mit tudsz teljesiteni, de en a helyedben mindegyikkel megkotnem a szerzodest, meg szep!:)

2009. ápr. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mindkét lakás önkormányzati. Még tájékozatlan vagyok ezen a téren ezért kérdezem, mert papám nekem teljesen mást mondott. Na mind1 köszönöm a válaszokat sokat segítettek.
2009. ápr. 28. 20:33
 4/9 anonim ***** válasza:

Önkormányzati lakásra csak akkor lehet eltartási szerződést kötni, ha a lakás tulajdonosa, az önkormányzat ezt elfogadja. Ellenkező esetben - hiába a szerződés - az önkormányzatnak joga van úgy dönteni, hogy a bérlő halála után másnak adja a lakást. A bérleti jogviszony már nem örökölhető.

Hogy 2 lakásra megadja-e az engedélyt az önkormányzat azt kátlem, hiszen az önkormányzati bérlakások célja az lenne, hogy a rászolulóknak adják.

2009. ápr. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért ez necces lesz! Még az egyik is, nemhogy kettő:


Önkormányzati lakás bérleti jogának folytatására tartási szerződés a bérbeadó írásbeli hozzájárulásával köthető. A bérbeadó megtagadhatja a tartási szerződéshez való hozzájárulást, ha a szerződő felek életkora, vagy egyéb körülményei alapján a bérlő tartásra nem szorul, illetőleg az eltartó a tartásra nem képes. A hozzájárulást a tartási szerződés eredeti példányának csatolásával írásban kell kérni. Csatolni kell azokat az iratokat, amelyek alátámasztják, hogy az eltartó a tartásra képes, illetve az eltartott tartásra szorul. A szerződő felek körülményeinek ellenőrzésére helyszíni szemlén kerül sor. Az eltartott halála után az eltartónak írásban kell kérnie a bérleti jog folytatásához történő hozzájárulást. A bérbeadó a hozzájárulást akkor adja meg, ha az eltartó a szerződésben vállalt kötelezettségét teljesítette, továbbá a bérbeadói hozzájárulástól a bérlő haláláig l év eltelt.

Az eljárás illetékmentes.

2009. ápr. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor miert nem irtad bele a kerdesedbe a legelejen, hogy onkormanyzati lakasrol van szo?!

A lenyeget kihagytad, igy persze hogy mast mondott a papad:)

2009. ápr. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Milyen feltétel szükséges ahhoz, hogy az önkormányzat elfogadja a szerződést?
2009. ápr. 28. 23:13
 8/9 anonim ***** válasza:
Elsősorban az, hogy a bérlő tartásra szoruljon( nincs, vagy létminimum alatti a jövedelme), és te tartásra képes legyél. Olyan jövedelemmel, ami elég ahhoz,hogy a tartó, és az eltartott is meg tudjon élni belőle.
2009. ápr. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Aha értem, köszönöm a választ.
2009. ápr. 29. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!