Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szóltok a Híradóban...

Mit szóltok a Híradóban bemutatott gyrerekverésról?

Figyelt kérdés
Állítólag egy tanítónő mutatópálcával ráütött egy elsős gyerek kezére, aki mást írt, mint ami a feladat volt. A tanító már az anyát is tanította, de akkor még nem ütött meg senkit.
2011. okt. 5. 18:50
1 2 3 4
 11/37 anonim válasza:
73%

17 éves vagyok,és hittanórán 4.-edikes koromig minden alkalommal vonalzóval adta a pap a körmösöket, +++

fűzvesszővel szokott minket verni,és nem csak engem,hanem rajtam kívül még so kgyereket....de nem volt belőle semmi gond. Nem hogy rendőrségi ügy legyen...stb.

am a pap 90 éves volt,és 3 generáció nőtt fel rajta keresztül...

2011. okt. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
84%

Hát ez bizony tragédia, most egy országos felülvizsgálást, és a Magyarországon lévő tanári állomány felét elbocsájtani.

Számomra sokkal zavaróbb az, amit a mai szülők csinálnak. Azok a tipikus most 30-35 éves szülők, akik szerint a gyerekük szent és sérthetetlen, hogy az Ő gyerekek soha semmit.. És ez az ami rosszabb irányba visz. Mindenki csak a magáét.

2011. okt. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem meg a mai legtöbb suttyóra ráférne a testi fenyítés... iskolák mellett lakom, amilyen szöveget hallani.. kis pisis taknyok káromkodnak, szidják egymás anyját, a tanárnak visszaszólnak...

Érdekes, a szüleinket is megütötték a tanárok, ha neveletlenek voltak, mégsem lett bajuk. Az a szülő szégyene, ha odáig folyamodik a tanár, hogy másképp nem megy... Régen ha a tanár felpofozott egy gyereket, a gyerek nem merte volna megmondani otthon, mert tudja, a szülő még jobban elverte volna, mert a gyereke miatt szégyenkeznie kell...Ma meg minden piti ügyet felfújnak...

nem mondom, hogy üssék a gyerekeket, de igenis legyen tekintélye a tanárnak, álljon meg már a menet!

A farok csóválja a kutyát?

Nálunk volt a suliban egy idegbeteg, alkoholista tanár, az olyat én is kirúgnám, de aki már kétségbeesésében ráüt a gyerek kezére... azt majd talán hurcolják meg a nagy liberális eszme jegyében...

A látleletről meg annyit, hogy sokszor a szülő összeveri a gyereket, aztán a tanárra akarja fogni, hallottam már ilyet!

2011. okt. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos nem néztem a híradót, így csak az alapján írok véleményt, amit itt olvastam.

Először is szívesen meghallgatnám a történetet a tanár szemszögéből is. Mert pl azt sem mindegy, hogy mit írt a füzetbe a feladat helyett a gyerek. Ha pl szerelmes levelet alkotott éppen, vagy a holnapi teendőit írta össze, esetleg Cirmos cicához írt egy versikét, akkor én is felháborítónak tartom, hogy ezért ráütött a tanár a kezére. De ha mondjuk azt írta bele, hogy "b*szd szájba a jó édes anyádat, te szerencsétlen r*banc, még tanítani se tudsz" vagy ehhez hasonló finomságot, akkor véleményem szerint megérdemelt volt a dolog. Nem mondom, hogy helyes volt, csak azt, hogy megérdemelt.

Szóval nem ártana ismerni, az összes körülményt. Ha a tanár idegileg instabil, akkor valószínű, hogy tényleg az elbocsájtás lenne a legjobb megoldás, viszont ha a gyerek is ludas valamilyen szinten, akkor én nem rúgnám ki.

2011. okt. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:

Nem, én nem vagyok híve a verésnek semmilyen formában. De itt furcsa ellentmondások vannak. Az anya számomra nagyon nem volt meggyőző. A gyerek se úgy nézett ki, mint akit megvertek.

Az egész riportról a tanárverések jutottak eszembe, helyette most feljelentés, meghurcolás...35 évig kiváló pedagógus volt, most bűnözőként mutatják be... egy 6 éves szava alapján, ami szintén nem volt egyértelmű.

2011. okt. 5. 19:02
 16/37 anonim ***** válasza:
81%
ugyan már lassan már rá sem szabad szólni a gyerekekre mert rögtön jönnek a szülők és fenyegetnek. 30 év körüli vagyok és nálunk is volt anno olyan tanár aki a fejünkre koppintott erősebben, volt hogy krétával vagy éppen kulccsal! és mégis itt vagyunk. persze ha a tanárnak mondjuk ez egy bevett rendszeres szokása és nagy fájdalmat is okoz az már más tészta, nem láttam a riportot tehát nem tudom a részleteket.
2011. okt. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
88%

háát igen szerintem is furcsa hogy egy jó tanárt így így tönkre tesznek végülis

mert ezután milyen híre lesz?

és azt gondolom hogy ez a fajta gyerek verés még nem a világ vége. ha a szülők csak így vernék a gyerekeket az még egy elég jó világ lenne.

2011. okt. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
Az igazgató szerint az egyes számot írták, de a gyerek a kettest írta helyette, mire a tanító a mutatópálcával a füzetre mutatott, hogy az egyest írja. Az anya szerint a tanító ráütött a kezére a pálca végével, de a gyerek azt mesélte, hogy mikor húzta vissza a pálcát, a szeme alá ért vele . Bár a tanárok már reggel látták rajta a piros foltot.
2011. okt. 5. 19:12
 19/37 anonim ***** válasza:
87%

Persze, anyuka így akarja rámosni a tanárra az ő vagy a férje tettét... TIPIKUS!

hallottam már olyanról, hogy óvónők látták, hogy a cigány kislánynak véres a bugyija (4-5 éves gyerek!!!) szóltak a szülőknek, hogy mégis mitől van és a kedves anyuka az óvónőket vádolta veréssel... Verés!? attól vérzik neki? Ja, "mellesleg" volt a kislánynak olyan 3-4 idősebb, kísérletező kedvű bátyja...

2011. okt. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
Utolsó, nagyon igaz, amit írsz. Az óvodában egy jkisfiú üti-veri a többi gyereket, az óvónők már nem tudnak mit csináljanak vele, no ott én engedném, hogy kicsit helyretegyék ezt a kisfiút, de nem lehet, Isten őrizzen megütni, inkább törjön be a többi feje, mert ennek a kisfiúnak lehet. Csak az óvónő keze van megkötve(:
2011. okt. 5. 19:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!