Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak egy ilyen férjjel?

Mit csináljak egy ilyen férjjel?

Figyelt kérdés

Főztem a konyhában.

Már majdnem elkészült a kaja, férjem bejött, hogy csináljak neki párolt zöldségköretet is hozzá.

2 perc múlva megint bejött, látta, hogy még nem vettem elő a zöldséget.

Kivette a hűtőből, serpenyőbe olaj és fel a tűzre.

A párolást már én végeztem. Megsóztam.

Elkészült az étel.

Férjem eszi, kérdezem:finom lett? erre ő: Igen, de elsóztam.

Te is megsóztad, mert én is!!! -válaszoltam csodálkozva.

Ehetetlen sós lett a zöldségköret:(

Minden voltam, csak jó ember nem:(


Azt nem értem, miért kontárkodik bele...

Szerintem a férfinak csak enni kell bejönnie a konyhába.

Na jó néha főzhet is, de ne együtt.

Azt tudni kell róla, hogy az ő apja fő náluk otthon, az anyja nem tud. Ő sajnos ezt a példát látta otthon. Csakhogy én időközben ki űzöm a konyhából.

Vélemények?


2011. okt. 6. 19:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Háát mi a párommal közösen "birtokoljuk" a konyhát annak ellenére hogy mindketten ugyanazon a példán nőttünk fel -- Anya főz, apa csak eszik a konyhában -- de mindig szólunk egymásnak hogy tettem a kajába borsot, vegetát, sót vagy akármit.

És ha mégsem lesz tökéletes, akkor sem szidjuk a másikat.

Beszéld meg ezt a pároddal, hogy ha legközelebb fűszerez valamit, szóljon neked róla, hogy ilyen eset ne legyen mégegyszer.

2011. okt. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

Ezt most komolyan mondod? Fáj, hogy a férjed "belekontárkodik"? Hát te nem vagy ép! Biztos most még sok szabadidőd van, ha lenne gyereketek és már totál hulla lennél nap végére, szerintem megköszönnéd, ha beállna segíteni...

És mi az, hogy sajnos azt látta otthon, hogy az apja főz? Ez bűn? Apám is pl. jobban főz anyámnál, hétvégén pl. mindig ő főz, vagy ha anyu dolgozik és nem ér rá. Nekem is be szokott segíteni a párom, úgy gyorsabb.

2011. okt. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
Palacsintát. Irígylem a problémádat.
2011. okt. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Az én apám is csak enni járt a konyhába. A férjem viszont szeret főzni. Én is jobban szeretem, ha együtt főzünk. egyedül nem szeretek. Sőt, mostanság a gyerkőcök is beállnak segiteni. Szóval nálunk 1 ételt legalább 4-en főzünk. Teszünk bele ezt-azt, kóstolgatjuk, igy elfűszerezve sincs, és minden nagyon finom. Mi így szeretjük.
2011. okt. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%
A megoldás: apjuk nem főz a konyhában, maximum kávét.
2011. okt. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Kommunikáció 'Dárgám a zöldséget csináld te én közben elmosogatok'
2011. okt. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi is néha váltva főzünk, aki átveszi, megkérdezi, hogy mi történt addig az étellel.


Amúgy alaptanács: szinte minden ételnél elsüthető, hogy a tányéron kell sózni. Utólag könnyebb beletenni, mint kivenni belőle. Pont ezért mindent inkább sótlanra csinálok, aztán ízlés szerint lehet pótolni az asztalnál. Már a férjem is átvette ezt a szokást néhány szintén elsózott kaja után.

2011. okt. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

20:00-as!

Képzeld, van gyerekünk, kettő.

2011. okt. 6. 21:27
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

szerencsétlen pára segíteni akart, hogy a felesége ne érezze magát "háztartásigépnek, robotnak, rabszolgának"

ne vedd magadra, de én már tényleg nem értek a nőkhöz. egyszer az a baj, hogy nem segít, máskor meg az, hogy segít.

2011. okt. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Szerintem meg csak türelmetlen volt, mert nem láttam a zöldségjéhez azonnal.
2011. okt. 6. 21:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!