Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjed/barátod mennyire vesz...

Férjed/barátod mennyire vesz részt a házimunkában? Mi az amit megcsinál, és milyen gyakran?

Figyelt kérdés
2011. okt. 7. 08:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Báriben segít, amire megkérem, ha meg tudja csinálni. Multkor kéártem, hogy segítsen krumplit hámozni, csak nézett rám, hogy na azt hogy kell? De amúgy minden héten ő porszívózik, ő viszi le a szemetet meg a kutyát is általában. Ha én főzök, akkor ő mosogat. Nagyon kis ügyes:)
2011. okt. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
73%

A férjem sokat segít.PL:

-imád főzni,így ő főz,süt

- elmegy a boltba

- porszívózik

- mindig segít ha valamire megkérem.

Egy dolgot nem tesz meg,mert azt utálja,de megegyeztünk hogyha ő főz akkor én mosogatok..Szóval nem mosogat.De nem bánom,Isteni finom kajákat csinál így megéri.

2011. okt. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
47%

Egyáltalán nem várom el tőle, hogy házimunkát végezzen, engem idegesít ha valami nem úgy van megcsinálva, ahogy én szoktam. Elég dolga van amúgy is, fizikai munkát végez + nagy kertünk van lovakkal, kutyákkal stb. Én meg ülőmunkát végzek, jól esik "megmozdulni", pakolászni, takarítani, szeretek főzni.


25/N (férjem 30/F, 7 éve együtt)

2011. okt. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
73%

mivel most itthon vagyok, nem kérem, hogy csináljon valamit, mert agyon sokat dolgozik és ő keres ránk. amikor dolgoztam, akkor inkább azzal tudott segíteni, ha összepakolt a lakásban, beágyazott, néha porszívó, ilyesmi. a konyhát szeretem magam vezetni, és a takarítást is :D

sajnos megvan az a rossz tulajdonságom, hogy a háztartásban csak az jó, amit én csinálok :)

2011. okt. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag mindent megcsinál,kérés nélkül.

Sőt,néha tööbbmindent mint én.

De ő a kivétel,házias pasi.

2011. okt. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
17%

Mivel ő többet keres, abszolút nem várom el tőle, hogy segítsen. A konyha kizárólag az én területem, ha pl. ő mosna el egy poharat, rettegve venném elő, ha vendégek jönnek, nehogy valami rajta maradjon. Erre "allerigiás" vagyok, szóval a főzés és ami vele jár,az az enyém.

Porszívózni szeret, ezt ő mindig vidáman vállalja, szemetet leviszi, ilyen apróságokat azért rábízok. De amíg éjszakába nyúlóan keresi a pénzt a gép előtt a cipőimre, addig nem fogom neki mondani, hogy főzzön is..

2011. okt. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk a házimunka 90%-át a férjem végzi. Csinálna többet is, ha hagynám. :) Ő takarít (majd minden nap), mosogat (ahhoz én hozzá sem nyúlok), ágyaz, leviszi a szemetet, stb. A főzés az enyém, mert ő nagyon pazarlóan főz és csak 1-2 félét tud. Mosni is mosna, de arról letiltottam, mert nála egy farmer egy adag. :)

Nagyon házias, és én mindennap megköszönöm neki, hogy ilyen rendes. :)

2011. okt. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
70%

Mindenben segít ha megkérem rá, és szerencsére nem száj húzogatással végzi el.

Pl:

- meghámozza a krumplit és összevágja

- porszívózik ezt még szereti is, hozzáteszem, ilyenkor nála elengedhetetlen, hogy rázza a fenekét :D

- ha kell elmegy a boltba, de általában az együtt csináljuk


És még sorolhatnám. De nálunk is a mosogatás megvan "tiltva", egyrészt utál mosogatni, ezért képes fél munkát végezni. Rosszul is lennék ha mondjuk jön anyósom, vagy sógornőmék vagy akárki, és foltos lenne a pohár.

Akkor biztos meglenne a véleményük......

2011. okt. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
59%
segít a főzésben (pl a krumplit mindig ő pucolja, és mindig ő mosogat), segít a takarításban, mosásban, mindenben segít...rendszeresen.
2011. okt. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
63%

Hmmm... vannak azért itt érdekes vélemények.

Többet keres, ezért átvállalom a házimunkát.

Miért, te kevesebbet dolgozol, vagy rosszabbul végzed a munkádat? A te munkád nem olyan értékes? Az egy dolog, hogy az ő munkáját jobban megfizetik, de szerintem minden munka egyformán tisztességes.

Más kérdés persze, ha te 4-6-8 órát vagy bent, ő meg minden nap 10-et, meg túlórázik. Ha pl. munkanélküli lennék, én is megcsinálnám egyedül az egészet, mire hazajön.

De ha a férjem is és én is 8-8 órát dolgozunk naponta, szerintem mindegy, mennyit keresünk, ugyanúgy jár nekünk a pihenés, és ha ketten végezzük a házimunkát, előbb elfogy és többet tudunk EGYÜTT pihenni. Nincs az, hogy egyikőnk döglik a tv előtt, míg a másik dolgozik. És mindkettőnknek relatíve kipihenten kell másnap dolgozni menni, nagyon igazságtalan lenne, ha csak az egyikőnk pihenhetné ki magát.


A másik furcsa válasz (többször is!) az volt, hogy nem jó nekem úgy, ahogy megycsinálja, félek, hogy koszos marad. Te jó ég! Mitől maradna koszos, hacsak nem egy disznóhoz mentél hozzá? Ennyi bizalmat szerintem mindegyinkőnk férje megérdemelne, nem tehetetlen bábuk. Ha mégsem menne, mi történik, ha egyszer-egyszer nem sikerül, visszakrakod a mosogatóba szó és cseszegetés nélkül. Majd legközelebb jobban sikerül. Az én férjem nem csecsemő, KÉPES arra, amire én, vagy bármelyikőnk.


A fentiek nálunk az első pillanattól így működtek, ahogy odaköltözött hozzám, még nagyon megbeszélni sem kellett, természetes volt számára, hogy a párja vagyok, nem az anyja és nem a takarítónője.

2011. okt. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!