Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom családja romokban...

A barátom családja romokban hever, egy putriban laknak, az anyja alkoholista. Mennyi esély van arra, hogy rendes családapa lesz belőle?

Figyelt kérdés
Nem sokat beszél a családjáról, mert nagyon kényelmetlenül érzi magát emiatt. Azt tudtam, hogy szegények, de azt nem, hogy emellett igénytelenek, műveletlenek, és talán mentálisan sem teljesen épek:( Főleg az anyukája, aki alkoholista. 4-en vannak tesók, a legidősebb bátyja már családot alapított, a feleségével él, van 2 szép gyerekük. Neki sikerült. Barátom most egyetemre jár, ami elég jól megy neki. Tudom, hogy tehetséges, okos, talpraesett, és emellett nagyon-nagyon jó szándékú, de vajon elég ennyi, ha nem látott rendes családmodellt? Tegnap beszélt erről először igazán őszintén, és el is pityeredett, hogy nem szeretné továbbvinni ezt a "hagyományt" és őszintén reméli, hogy nem ezek a gének fognak érvényre jutni benne. Szerintetek lehetséges, hogy talpra tudjon állni valaki ilyen családi háttér mellett?
2011. okt. 8. 18:14
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

A szülő vagy példaként, vagy ellenpéldaként tud szolgálni gyereke számára, és abból, amiket leírtál, úgy néz ki, barátod nem követi a szülei példáját. Persze, sok-sok minden lesz még, amit Neked kell megmutatni, megtanítani neki, hiszen amikor két ember összekerül, ki kell alakítaniuk a közös szokásaikat és hagyományaikat. Pl. egy karácsony menete, lesz-e karácsonyfa, mekkora, ajándékozás, rokonlátogatás, kaják stb. Ebben Te terelgeted őt, mert neki kevés tapasztalata lesz (ha egyáltalán van).

Az, hogy rendetlen... némileg majd javul idővel ez is, amúgy meg a pasik jó része rendetlen. :)

2011. okt. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

50-50% az esély.

Az én családom is hasonló, de én SOHA nem fogom követni a példájukat. Féltesóm, nővérem családja is hasonló és ő is totál ellentétük, míg a bátyánk sajnos beleesett ugyanebbe a hibába.

Elhatározás kérdése az egész: ha akar, akkor jó lesz az élete, bármi áron is!

22/L

2011. okt. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Ajánlom párod figyelmébe, nagyon tanulságos lesz a számára:


[link]

2011. okt. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Az én párom lelencben nőtt fel, illetve egy olyan családba került később, ahol az apuka alkesz volt, és agyba-főbe verte.


Jelentem, csodálatos apuka!

2011. okt. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Ugyanakkor azt is meg kell jegyezni hogy senkiből se lesz csak úgy magától jó szülő, főleg nem egy rossz családból való ember esetében. Mert szülővé válni nem nehéz: egy numera, 9 hónapot kell várni és már szülő vagy. Jó szülővé válni az igazi meló.
2011. okt. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
48%

ez pszichológusos duma 1 nagy kamu.

az én szüleim rendimádók, míg engem nem zavar a kupi.

ők jól tanultak, én csak tűrhetően.

ők vallásosak, én nem.

ők türelmetlenek, és a türelem szobra vok.

egyáltalán nem biztos, hogy olyan lesz valaki, mint a szülei ha nem akar rájuk hasonlítani.

nekem pl. eszem ágában sincs, de nem is tudnék, mert egyszerűen más vagyok.

ő is kitörhet simán a szegénységből.

2011. okt. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
2 esélyes. vagy olyan lesz, mint a szülei, vagy a tökéletes ellentét. reméljük, az utóbbi :).
2011. okt. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Érdekes egyébként, mert nagyjából tényleg 50-50 % az esély.

A párom családja, anyukák 5-en voltak lányok testvérek, ebbők 3 kemény alkoholista lett. Az ő fiúgyerekeik között pedig van 1 normális, 1 elzüllött, az emberemnek húgai vannak, de ők mindhárman normálisak.

Az én családomban meg mindenki rohadt igénytelen (anyukám kivételével), de mégse lettünk tesóimmal azok.

Szerintem elég biztató a helyzet, ahogy leírtad!

2011. okt. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Az csak egy dolog, hogy nem akar olyan lenni, mert most bizonyos vonásokban eléggé hasonlít, és azt természetesnek is veszi. Itt most nem a cigire és az alkoholra gondolok, mert azt teljes mértékben elítéli, hanem olyan apróságok, amik otthon nem "tűntek fel" neki, hogy ez nem jó így.
2011. okt. 9. 07:45
 20/25 anonim ***** válasza:
Elképzelhető hogy normális családapa lesz belőle... viszont azért nem ártana feltárni a pszichológiai dolgait... egy ilyen családban lelki sérült lesz az ember... de amúgy ez a dolog a szülőkre hasonlításról: nekem is volt már olyan kapcsolatom, amiben jelentek meg olyan mintázatok, mint a szüleimében. pl minden szarral képes volt a csaj cseszegetni. akár szüleimnél. csak én nem ütöttem agyon ezért a barátnőmet, apámmal ellentétben, akire volt hogy rendőrt kellett hívni mikor kicsi voltam. Ez ellen leginkább a higgadt fej meg a tudatosság használható.
2011. okt. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!