Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom családja romokban...

A barátom családja romokban hever, egy putriban laknak, az anyja alkoholista. Mennyi esély van arra, hogy rendes családapa lesz belőle?

Figyelt kérdés
Nem sokat beszél a családjáról, mert nagyon kényelmetlenül érzi magát emiatt. Azt tudtam, hogy szegények, de azt nem, hogy emellett igénytelenek, műveletlenek, és talán mentálisan sem teljesen épek:( Főleg az anyukája, aki alkoholista. 4-en vannak tesók, a legidősebb bátyja már családot alapított, a feleségével él, van 2 szép gyerekük. Neki sikerült. Barátom most egyetemre jár, ami elég jól megy neki. Tudom, hogy tehetséges, okos, talpraesett, és emellett nagyon-nagyon jó szándékú, de vajon elég ennyi, ha nem látott rendes családmodellt? Tegnap beszélt erről először igazán őszintén, és el is pityeredett, hogy nem szeretné továbbvinni ezt a "hagyományt" és őszintén reméli, hogy nem ezek a gének fognak érvényre jutni benne. Szerintetek lehetséges, hogy talpra tudjon állni valaki ilyen családi háttér mellett?
2011. okt. 8. 18:14
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

A családi minta sajnos vagy nem sajnos nagyon meghatározó, még akkor is, ha az ember kézzel lábbal hadakozik ellene. Én nem vagyok pszichomókus, de a végzettségemből fakadóan elég sokat nyüstöltek pszicho-pedagógiával az egyetemen és azt tanultuk, hogy az emberi attitűd alapvetően 4 összetevőből áll: gének, családi minta, tapasztalat (vagyis tanulás) és a szociális környezet. Nem mondom azt, hogy olyan barom állat lesz mint a szülei, mivel tudatosan tesz ellene, de azt nem garantálom, hogy soha nem fog belőle semmilyen formában kibukni. Én azt mondtam kamaszkoromban, hogy inkább lőjenek le, ha olyan leszek mint az apám (parancsolgató, indokolatlanul szigorú, végtelenül vaskalapos kioktatógép), de bizony ahogy egyre inkább felnőtté válok, észreveszem saját magamon bizonyos helyzetekben apám dolgait és a korábban őrjítően idegesítő értékrendjét, ami számomra is megdöbbentő.


25 N

2011. okt. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
ha rájött a hibárajó úton halad. ha szeretetet adsz neki, nem fog elmenni. csak harmónikus kapcsolat kell és minden dolog másodlagos.
2011. okt. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
53%

szerintem jó apa és férj lesz belőle :)


legalább a szüleitől tud példát venni,hogy ne olyan legyen,mint ők

2011. okt. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
A férjem családja (apai ág + anyainak a tesók és gyerekei) egy alja nép, bűnözők ,alkoholisták, egy drogos, nem tartja velük a kapcsolatot, apuja elhagyta 2évesen, nincs apaminta előtte.Az én családomban viszont mindig is jól érezte magát, együtt vannak a szüleim, van tesóm stb és remek férj és csodálatos apa lett. Azt mondta, félig belülről fakad az igény,h más legyen, a másik fele meg dacból az apja ellen. Bízom benne h nem lehetetlen megtörni a rossz családi mintát. Ha támogatod, semmi sem lehetetlen!:-)
2011. okt. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Igen! Talpra tud állni, sőt! Már talpra is állt, egyetemre jár.


Én is így nőttem fel. Anyukám, nevelőapám alkoholista, rendetlen,igénytelen.Apukám meghalt, még kicsi voltam.


Most vagyok 27 éves, főiskolát végeztem, boldog kapcsolatban élek. Szeretek sütni-főzni (sose tanítottak meg rá pedig), szeretem a rendet.

Nem iszok alkoholt, nem szeretem az alkoholistákat.


Nekem ellenpélda volt, amit láttam, hogy milyen nem szeretnék lenni.

2011. okt. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!