Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim eröltetik, hogy...

A szüleim eröltetik, hogy tanuljak tovább én viszont utálok tanulni és Nyugatra akarok költözni ahol képzetlenebb munkával is jól megélhetek, mit csináljak?

Figyelt kérdés

A szüleim azt akarják, hogy szerezzek diplomát és legyen belőlem politikus, diplomata vagy ilyenek én viszont utálok tanulni és nem is vágynék ilyen sok szellemi megterheléssel, felelősségel járó munkára a jövőmben és őszintén megmondva nem érzek rá sok motivációt, amikor Nyugaton raktári pakolóként vagy pizzafutárként jobban kereshetek, mint egy magyar minimálbéres és max majd később ott továbbképzem magam, ha megjönne a jövőben a tanulási kedvem.


Van elég félretett pénzem, hogy tudjak odakint pár hónapra lakást bérelni, amíg nincs meg a munka.



A szüleim azonban nagyon hisznek bennem, hogy majd okos diplomás leszek és sokra viszem vele, meg milyen fontos gazdag ember leszek de én nem vágyom ilyen életre, és nem merem nekik megmondani mert lehet kirohannának a világból.


Mit tegyek?


2011. okt. 10. 12:39
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
52%

"én pont azt látom, hogy a takarítótól elkezdve, mindenkinek van lehetősége előrelépésre "


Hol látod?


Hány évesek körében?

2011. okt. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
54%
13:20, sajna közeli ismerős tapasztalata. Bolti eladó, de már az üzletvezetői posztért falakba ütközik, mert külföldi és nincs kereskedelmi képzettsége.
2011. okt. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 bánomisén ***** válasza:

13:03


A "halasztanék" szót azért tettem idézőjelbe, mert képletesen értettem. Nem a már sikeres felvételi után történő halasztásra gondoltam, hanem arra, hogy adjon magának a kérdező 1 év próbaidőt kint, aztán, ha megjön a kedve, utána felvételizzen.

Azt hittem, ezzel a macskakörömmel egyértelművé teszem, hogy mire gondolok... :-)

2011. okt. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

"Hol látod?


Hány évesek körében?"


Ausztriában, Németországban, Hollandiában, Angliában, Írországban és a skótoknál.


20-35-ig.

2011. okt. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
Elnézést, most jöttem rá, hogy van egy a spanyoloknál is.
2011. okt. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
43%

Kedves 12:56-os!

Ahhoz neked már semmi közöd:-)

2011. okt. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

"Sose felejtsd: diploma nélkül is jól lehet élni, de egy bizonyos jövedelmi szint már nem érhető el diploma nélkül."


Aha, ez talán akkor igaz, ha te egész életedben alkalmazott akarsz lenni, más meg sem fordul a fejedben.

2011. okt. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
50%
En is ugyanezt a dalt fujtam.Ki is jottem kulfoldre 19 evesen, mar 6 eve itt vagyok.Tudod, az a helyzet, hogy a pizzafutarkodasnak meg ehhez hasonlo meloknak vannak hatranyai.Peldaul, hogy egy ido utan beleunsz.Gondolom, nem ezzel akarsz foglalkozni egesz eletedben.A masik meg, hogy az a penz amit keresel, otthoni viszonylatban jonak tunik, de ha huzamosabb ideig kint elsz, fizetni kell szamlakat, alberletet(ami nem annyiba kerul, mint otthon) enni kell, ruhazkodni, stb.A suli baromi sokba kerul, es eleg maceras is.En pl.egyetemre szerettem volna itt beiratkozni, de aztan megis ugy dontottem, hogy inkabb egy magyar egyetemre iratkozok be, mert oda felvettek allamira, tehat legalabb azert nem kell fizetni.Na mindegy, en a helyedben- ha annyira menni akarsz- kimennek mondjuk egy evre.Igy vilagot latsz, gyujtesz penzt.Aztan hazamennek, es szepen beiratkoznek vhova.Utana, ha ki szeretnel ujra menni, meg mindig halaszthatsz evet, vagy ilyesmi, de a sulit ne hanyagold el, mert nagyon fontos a jovod szempontjabol.Nekem se volt kellemes most 26 evesen elkezdeni, jobb lett volna, ha mar reg megcsinaltam volna.
2011. okt. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
Én ezzel nem értek egyet, hogy külföldön annyira drága az oktatás, hogy szinte lehetetlenség megfizetni. Én most szereztem meg a mesterdiplomát külföldi egyetemről (olyanról ami előkelő helyen van a világ legjobb egyetemeinek listáján, szóval nem vmi könnyű, gagyi képzésről van szó) és majdhogynem teljesen finanszírozni tudtam mindent az előtte pár hónapnyi nyári munkával (szintén külföldön) összegyűjtött pénzemből; a szüleimnek alig kellett hozzá pluszban adniuk. Jah, és az egyetem elvégzése után kb másfél hónappal már kaptam is diplomás munkát ugyanebben az országban. Szóval külföldön tanulni, képezni magunkat mindenképpen megéri, és a legtöbb esetben a pénz nem is róható fel akadályként.
2011. okt. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat! :)


Aki azt írta, hogy menjek ki egy évre külföldre aztán legfeljebb hazajövök, az a baj, hogy apám még régebben azt mondta, hogy hogyha elköltözök itthonról akkor többé ő nem fog támogatni engem semmiben, tehát gondolom ebbe az is beletartozik, hogy nem jöhetek haza többé. :(

2011. okt. 10. 18:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!