Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim eröltetik, hogy...

A szüleim eröltetik, hogy tanuljak tovább én viszont utálok tanulni és Nyugatra akarok költözni ahol képzetlenebb munkával is jól megélhetek, mit csináljak?

Figyelt kérdés

A szüleim azt akarják, hogy szerezzek diplomát és legyen belőlem politikus, diplomata vagy ilyenek én viszont utálok tanulni és nem is vágynék ilyen sok szellemi megterheléssel, felelősségel járó munkára a jövőmben és őszintén megmondva nem érzek rá sok motivációt, amikor Nyugaton raktári pakolóként vagy pizzafutárként jobban kereshetek, mint egy magyar minimálbéres és max majd később ott továbbképzem magam, ha megjönne a jövőben a tanulási kedvem.


Van elég félretett pénzem, hogy tudjak odakint pár hónapra lakást bérelni, amíg nincs meg a munka.



A szüleim azonban nagyon hisznek bennem, hogy majd okos diplomás leszek és sokra viszem vele, meg milyen fontos gazdag ember leszek de én nem vágyom ilyen életre, és nem merem nekik megmondani mert lehet kirohannának a világból.


Mit tegyek?


2011. okt. 10. 12:39
1 2 3 4
 31/35 bánomisén ***** válasza:

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de fura apukád van...

Mindenesetre Magyarországról nem tilthat ki. Ha mégis úgy döntesz, hogy csinálsz egy próbaévet külföldön, a megtakarított pénzedből futja majd albérletre, ösztöndíjat is igényelhetsz és dolgozhatsz is egyetem mellett, úgyhogy én nem félnék ennyire. Persze, ebben neked kell dönteni.

2011. okt. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
Arról nem beszélve, hogy a külföldi egyetemeken egy rakás ösztöndíjra, meg szociális segélyre lehet pályázni és az nem 10 ezer forint ám havonta.
2011. okt. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%

Mondott az én apám is ilyen, és ehhez hasonló hülyeségeket. Ezt általában csak azért mondják, hogy megállítsanak és elrettentsenek. Én mégis elmentem, igaz, 22 évesen. Dolgoztam, összeszedtem pénzt és leléptem. Később beíratkoztam egyetemre és mellette dolgoztam. Ahogy elmentem, egy hét után már kérdezték, hogy mikor megyek haza látogatóba.


Persze te ismered a szüleidet és te tudod, hogy mennyire gondolják ezeket komolyan. Az én szüleim eléggé szigorúak, de tele volt a hócipőm azzal, hogy nekik kell megfelelnem és az ő be nem teljesült álmaikat kell megvalósítanom.

2011. okt. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

"Aha, ez talán akkor igaz, ha te egész életedben alkalmazott akarsz lenni, más meg sem fordul a fejedben."


Nem lehet mindenki vállalkozó.

Mivel ezt te nem látod be, ezért pontozgatsz lefelé :)

2011. okt. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
tényleg nem lehet mindenki vállalkozó, de elég érdekes, mikor vki erre akarja feltenni az egész életét, hogy raktári munkás lesz.Biztos sok benne az ambicio.
2014. okt. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!