Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez miért így van? Miért...

Ez miért így van? Miért igazságtalanok a szüleim? Senki nem törődik azzal, hogy ez nem esik jól.

Figyelt kérdés

Van egy öcsém, aki ha egyet csettint, akkor megkap mindent. Pl.: tavaly évközepe óta szóltam anyunak, hogy csúnyán el van szakadva a táskám, és kéne egy új. Nem vett másikat. Idén ugyanazzal a táskával jártam suliba, és jobban szétszakadt, mutatom neki, de még így se. De a hülye öcsém is nyivákolt, hogy neki kell egy új, mert neki nem rég szétszakadt. Anyu mondja, hogy most elgondolkodhat azon, hogy kinek vegyen előbb táskát. Hát kinek vett? Persze, hogy az ő pici (15 éves) fiának, méghozzá Fila-t. Én azóta se kaptam táskát, hanem a barátom öccse adott nekem köülcsön az ő táskáját, s hozzáteszem, máig is várom a táskát. Öcsém havonta 3-szor kap új cipőt, mert tönkreteszi. Én 1 évig ugyanazt hordom, és volt, mikor leszakadt a talpa, szóltam anyunak, és azt mondta, majd vesz. Két hét után (mert nem volt más cipőm) mutattam neki, hogy mégjobban leszakadt, és már ciki. Ekkor vett egy másikat. Majd az öcsém előbb kapott nagyobb ágyat (amit ő nem használ ki), pedig nekem nagyobb szükségem van rá, mert így is egy szivacs van az enyémen, ami lecsúszik, és ez így magában is kényelmetlen. Az öcsém mindenből a jobbat birtokolja, de ha anyunak ezt felemlítem, akkor nem nekem van igazam, hanem az öcsém a szent, pedig ha jól átvesszük a dolgot, akkor az öcsém 15 éves kis taknyos, azt cigizik, sörözik, de tanulni nem tud. Nekem már elegem van ebből, mert anyuval emiatt nem egyszer vesztünk össze, de így se változott semmi. Kérlek segítsetek!


Egy kétségbeesett 17/L


Bocsánat, ha hosszú lett, ki vagyok teljesen borulva, most miközben írtam, akkor is sírtam, és az a gáz, hogy az öcsém még hergel is vele...


2011. okt. 10. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Nagyon egyszerű 17 éves vagy, vállalhatsz munkát! Vegyél magadnak cuccokat! Gondolom nem zsákruhába jársz.
2011. okt. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Tarts ki még egy évig, érettségizz le, tanulj tovább, akár szakmát akár fősulin, keress melót mellette és költözz el. ÉS akkor akkor veszel cipőt és táskát, amikor neked tetszik. Én ezt tettem, és nem bántam meg. Sok a szívás a külön élettel, de a nyugalom mindent megér! Kitartást kívánok neked!
2011. okt. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van. El kell fogadni. Semmit sem tehetsz ellene. Ő mindigis anyuci pici fia fog maradni. Nekem is 15 a tesóm, és bár itt ő a nagyobb, mégis ő van jobban elkényeztetve. De sebaj, kibírjuk :)
2011. okt. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
95%
Lány vagy. Apádat pumpold, anyádnak a fia lesz a szerelme mindig is.
2011. okt. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
49%

sajnos sok helyen még az anyák is a fiút részesítik előnyben.

egyik ismerősömnek mondta is az anyja hoigy zaért kap kevesebbet, mert lány és neki később is az lesz a dolga h az anyját kiszolgálja.

sajnos ez nem fog változni. tanulj h elmehess onnan.

2011. okt. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!