Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasság vagy csak együttélés?

Házasság vagy csak együttélés?

Figyelt kérdés

Miért döntöttetek úgy h összeházasodtok, és miért úgy h nem?


Mindkét nem véleményére kiváncsi lennék!


2011. okt. 11. 12:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
90%
Egyelőre csak élettársak vagyunk, de ragaszkodom az esküvőhöz, a párom is. Addig nem is szülnék neki gyereket. Ismerem a mai modern felfogást, és mindenki maga döntse el, mi a neki megfelelő, de nekem speciel számít az a papír.
2011. okt. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
42%

Én nem akarok házasodni a párommal és nő vagyok! Nos amikor hozzám költözött a párom, megmondtam neki, hogy nekem nem számít a papír, sőt nem akarok házasodni! Van egy nagy családi ház amit a szüleimtől örököltem, van már egy gyönyörű kislányom, akit 3 éve szültem, mellette jól fizető állásom van. A párom is dolgozik, neki közepes a keresete,de így is jól élünk.

Nekem nem kell házasság: így is van mindenem már, gyermekem is, egy kedves párom is, ne a papírtól függ, hogy együtt maradunk-e!

32N

2011. okt. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
95%

Azért itt nem egy fecniről beszélünk, hanem a házasságról. Az a "csak" papír jogi és vagyoni és családi változásokkal jár.

Lehet ezt jónak tartani, lehet rossznak, lehet utálni, nem hinni benne, de lealacsonyítani "csak egy papír" szintjére nem.

Ennyi erővel a diploma is csak egy papír, vagy bármilyen szerződés.


Sok oka lehet a házasságnak, de azt tudni kell: senki a világon nem azért házasodik, hogy egy papírdarabbal több legyen a fiókjában.

2011. okt. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
22%

én úgy döntöttem, h nem szeretnék férjhez menni, a párom meg szeretne nősülni :)


én már ezer meg egy észérvet felsorakoztattam a házasság ellen, és kértem, hogy ő is mondjon párat mellette. eddig még nem tette meg :)


nos, én feleslegesnek tartom, mivel számomra az csak 1 papír. én elhiszem neki, hogy papír nélkül is velem marad, és én sokkal többnek érzem azt, hogy megígérem, minthogy egy szerződést írok alá.

2011. okt. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszi a sok választ.

Mi is már jó ideje együtt vagyunk -12 éve- de nem élünk együtt még. Majd jövőre szeretnénk összeköltözni. Már beszéltünk a házasságról, de én sem, és úgy érzem ő sem vágyik rá igazán. Ahogy most vagyunk úgy jó. Ahogy v.ki írta - és nekem is nagyon lényeges - a tudatalattimban megmarad h "független" vagyok, és ezáltal a kapcsolatunk is más. Azért vagyok vele mert szeretem-akarom. Ha ez elmúlik a "papír" csak akadály lenne. A környezetemben nagyon sokan elváltak,megcsalták a párjukat, és v.hogy úgy érzem egy hazugság az egész. Vallásos vagyok, és undorítónak tartom amikor az ismerős "nőcsábász" Isten előtt örök hűséget fogad, és közben ezer nővel csalja feleségét.

2011. okt. 12. 08:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!