Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A halotti urnát (hamvakkal)...

A halotti urnát (hamvakkal) lehet otthon tartani?

Figyelt kérdés
2011. okt. 13. 00:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

" LEhet, de ez mekkora hülyeség - szerintem. Mi van, ha leveri az ember? Pl. nagytakarításkor. "


Nem veri le. Sőt. Anyósom saját kérésére 1 évig még otthon volt apósommal, és csak utána lett kivive a temetőbe. Ők igy beszélték meg annak idején. És nem lett semmi baja. Nehezebb annál az urna, hogy csak úgy le lehessen verni, és mellesleg nem hiszem, hogy van ember, aki a polc szélére teszi.

2011. okt. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Leveri az urnát... le hát. Az ember mást is ritkán ver le takarításkor, hát még azt, amire amúgy is vigyáz.

A nagymamám egy éve ment el, ő kérte, hogy vigye haza nagyapám urnában. Először féltem, hogy fura lesz bemenni a szobába, ahol ott az asztalon a képe, az urnában a hamvai, de nem az egyáltalán. El tudunk vonatkoztatni attól, hogy a teste porai vannak benne. Ő kérte így, persze hogy teljesítettük. És nem nyomasztó, nem morbid. Bármikor vihetünk neki virágot, sokkal 'személyesebb', mint kimenni a temetőbe, ahol sok más elhunyt nyugszik.

De ez már végképp olyan dolog, ami az elhunyt akaratán és a gyászolókon múlik, mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy mit bír a lelke, mit szeretne.

2011. okt. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
16%
Azért ez mekkora! :D Leverik nagytakarításkor az urnát a hamuval, aztán felporszívózzák! :D
2011. okt. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
35%
Jah. És utána visszaszórják, 1-2 porcicát is tesznek mellé, hogy ne unatkozzon ott nagy magányában.
2011. okt. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.Bár én személy szerint nem szeretek holtakkal viccelődni,és ilyen kérdésekben sem.

A kérdésemet azért tettem fel,mert a nővérem 16 éves lánya meghalt 2 hete,és a nővérem hazaviszi az urnát.Képtelenek megválni tőle,és a család úgy gondolja,hogy a nővéremet,,és sógoromat támogatni kell ebben a döntésükben.Egyszerűen nem állnak készen arra,hogy végleg elbúcsúzzanak tőle.Viszont a nagyobbik bátyám szerint ez nem lenne helyes döntés,mert szerinte el kell temetni..Így egy kis vita van a testvérek között (4-en vagyunk testvérek,és persze ott vannak a sógorok,sógornők)..

A nagy vita kelős közepén rájöttünk,hogy egyikünk sem tudja hogy törvényes,engedélyezett hogy az urnát hazavigyék..(ügyvédhez nem akartunk ezért fordulni)

még egyszer köszi a válaszokat-

2011. okt. 13. 12:20
 16/21 anonim ***** válasza:
Részvétem a családnak! :( Szerintem ez egy olyan dolog, amiről nem a bátyádnak kell döntenie, neki ehhez semmi köze!!! A nővéred lányáról van szó, és arról, hogy a nővéredék ezt hogyan képesek feldolgozni.
2011. okt. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
persze, hogy lehet, miért ne? kinek mi köze ahhoz, ha valaki a kedves halott hamvait otthon tartja? én sem szeretném, hogy valaki kiskertet ápoljon rajtam a temetőben vagy jó gazos legyen. pofás kis urna, mellette a kép, esetleg gyertya, szerintem szép dolog. egy gyerek halálát meg soha nem lehet feldolgozni, akármi segít benne, hogy könnyebb legyen, hadd tegyék. Részvétem.
2011. okt. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Bár én nem viccelődtem, azért elnézést kérek, tapintatosabb lettem volna, ha tudom, h a kérdés nem hipotetikus. Szóval törvényileg semmi nem tiltja! Én viszont mint írtam nem tartom helyesnak, csak ha az elhunyt akarta így, de mivel a 16 évesek ritkán gondolkodnak ilyesmin, szerintem a szülők döntését kell támogatni, majd legfeljebb ha úgy érzik, pár év múlva szétszórják valahol!
2011. okt. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem.

egy fiatal lány halála.. talán nincs is megrendítőbb.

Egy anyának átélni ezt!

"nő halála az igazi halál" - írta Karinthy Frigyes, fiatal felesége halála utáni a naplójába (Boga)

*

De lehet így, senki nem szól bele.

Olyat is tudok, aki kertjében készített sírt a szeretett halottjának.

Nem tudom, hogy a feldolgozást segíti-e ez?

El kell tudni engedni - a halott más törvényszerűségek közt ÉL, neki sem jó, ha úgymond "nem engedik el"

Van egy Grimm (felnőtteknek szóló)mese:

A házaspár elveszíti kisgyermekét, és sehogy sem tud megnyugodni, sírnak csak egyre. Álmában az anyának megjelenik a kicsi fiú és panaszkodik: ne sírjatok, teljesen átázott az ingecském, olyan nehéz, nem tudok így haladni.És ekkor megnyugodnak, és engedik az égi útján a kicsit.


-anonimanna

2011. okt. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

ma 13:55

Ez nagyon szép volt,és sajnos a nővérem és mi is csak sírunk..A sógorom annyira összeroppant hogy ő már könnyek nélkül tud sírni.

Köszönöm a részvétet.Mi támogatjuk őket,és ma meg is mondtam,hogy nincs semmi akadálya hogy az urna otthon legyen..Csak a legidősebb bátyám van ellene,mert szerinte ha nem temetik el az unokahúgunkat,bele fognak betegedni,és őket is elveszítjük..Sajnos ebben is van némi igazság,mert magukat hibáztatják a lányuk halála miatt,és a nővérem tényleg belebetegedett..

De köszönöm hogy elmondtátok hogy többen hazaviszik,és ebből nem lehet gond..

2011. okt. 13. 21:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!