Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy valakinek...

Miért van az, hogy valakinek a karrierje fontosabb, mint egy gyermek?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon sokszor olvasom itt gyk-n is, hogy van, aki csak 30-as éveiben akar gyereket vállalni mert még karriert épít. Miért lett ilyen a világ, ahol már a család háttérbe szorul? Én fiatalon szültem, 19 évesen, de nem bántam meg, legalább fel tudom nevelni a gyerekemet és nem leszek öreg, mire kirepül otthonról.
2011. okt. 13. 16:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/79 anonim ***** válasza:
100%

"Ne általánosítsatok,hogy egyetem nélkül valaki hülye,csak nézzétek meg mennyi a diplomás munkanélküli.Lehet egy asztalos jobban keres,mint ti majd pár év múlva"


EZ LEHET, DE EGY NŐ NEM SZOKOTT ASZTALOS LENNI:D ebben az esetben a nőtől függ hogy vállal-e gyereket, mivel főleg az ő felelőssége a gyerek!

2011. okt. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/79 anonim ***** válasza:
21%

Olyan jó ez a gyakorikérdések...itt mindenki egyetemre jár/járt, mindenki szép/helyes, okos, ügyes, szinte tökéletes, tökéletes alakja van :) imádlak titeket.

Az egyik "kiállok a kérdező mellett" válaszoló vagyok akit lepontoztatok ;)

2011. okt. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/79 anonim ***** válasza:
79%

"lehet akkor én már több eséllyel indulok mint egy olyan nő aki gyerekvállalás előtt áll"


Már bocsi de azért kissé merész hogy a fiatal anyúka jobb helyzetben van a munkaerő piacon mint aki késön szűl

hisz ha beteg az anya szabit vesz ki, ha 4-re érte kell menni elmegy, ha iskolai program van szabit vesz ki....

Sajna a munkáltatók nem szívesen fizetnek úgy hogy gyakran a munkahelyén sincs a munkaválaó.

Szomorú de ez van.

2011. okt. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/79 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok egyetemista, érettségim van, mégis 29 voltam mikor gyerekem lett. Két okból. Egyik, hogy 19 évesen nem voltam érett, másik, tényleg a O-ára hogy is akarhattam volna gyereket.

Lehet, hogy kihagytam néhány kommentet, de nem érzem a támadást az egyetemisták felől. A kérdező kommentelt egy támadót onnantól keményebbek a válaszok.

Nem baj az, ha nincs egyeteme valakinek, ha van valami munkája (mint nekem is) és elélünk. Nagy igényünk nem lehet, ezt bevállaltuk. De a semmire hogyan lehet építeni? Ja ha van segítség az más.

Itt űgy tűnik sokan keverik a szezont a fazonnal.

2011. okt. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/79 anonim ***** válasza:
85%

Ha hiszed, ha nem, két egyetemre egyszerre :) ;)


Nevetség ezen gúnyolódni csak azért, mert ő fiatalon szült. Ki a fene tiltotta meg? Azt csinál, amit akar,ahogyan mi, egyetemisták is. Ha ő leszólhat minket, mert nekünk ez az első, akkor nehogymár neki álljon feljebb, ha megkérdezik 19 évesen miből tartotta el a gyerekét.

2011. okt. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/79 anonim ***** válasza:
100%

06:37-nek:

„Írták páran,hogy megkérdezik a huszonévesektől,hogy gyerek mikor lesz?Jobb fiatalon letudni,mert tőlem ha megkérdezik akarok-e még,megmondom,hogy nem!És lehet akkor én már több eséllyel indulok mint egy olyan nő aki gyerekvállalás előtt áll!”


Nem feltétlenül. Nekünk se hiszik el, ha azt mondjuk, hogy nem akarunk gyereket. Neked se fogják, hogy nem akarsz többet. Aztán meg jönnek azzal, hogy de biztos sokat lesz a gyerek beteg és te leszel vele táppénzen. (Ahogy olvasom az ilyen beszámolókat, mintha az összes munkaadó az apákat töketlen senkinek tartaná, aki még egy beteg gyerekről se képes gondolkodni. Mert mintha mindenhol feltételeznék, hogy ez az anya dolga.)

2011. okt. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/79 anonim ***** válasza:
100%

Én 22 éves vagyok és nem érzem magam álszentnek, mert nem vállalok gyereket a nagy semmire.

Merthát akármennyire is szeretnék gyereket, ha most lenne egy egyszerűen képtelen lennék felnevelni megfelelő körülmények mellett.

2011. okt. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/79 anonim ***** válasza:
100%

Én egy kommentben sem láttam olyat, aki villogna azzal, hogy egyetemista. Igen a szakmunka legtöbbször jobb, de női szakmákban nem igen...Egészen addig a hsz-ig, hogy érzéketlen egyetemisták, álszentek. A kérdező váltott hangnemet, ő kezdett úgymond sértegetni minket. Ezek után szép hogy felháborodást vált ki.Én már leírtam a véleményemet. ha lenne biztos munkahely és normális fizetés, biztosan többen vállalnának hamarabb gyereket. Sajnos ez a mai világban nem így megy. Persze be lehet vállalni a semmire is (sokan meg is teszik) de annak mi értelme van? A gyerekkel b...nak ki csak. Szeretetből meg nem lehet megélni.Aki gazdag családból származik, vagy gazdag lesz, akkor vállaljon be nyugodtan 6-ot is ha kell, de nem kéne leszólni a másikat, mert nem teheti meg mindenki hogy előteremtsen pályakezdőként olyan körülményeket ami a gyerekneveléshez kell.

A kedves kérdező azt írta hogy ő 19 évesen szült. 19 évesen az érettségi után közvetlenül vajon szuper állasa volt és megteremtette a szükséges dolgokat a babának? Nem hinném. Vagy alapból gazdagok, vagy valaki nyakára szült.

Én meg nem merném tenni, hogy anyámék nyakára szülök. Így is próbálnak segíteni mindenben, de nekik is meg kell bizony élni.

És nem hinném, hogy csak az tudja felnevelni a gyerekét, aki tizenévesen szül.

Anyukám igaz 50 éves, de felnevelt engem is és tesómat is rendesen. Aki gyereket akar, az nem az alapján dönti el, hogy mikor, hogy vajon hány éves lesz amikor a gyereke iskolába megy hasonlók.


Aki meg tudta azt csinálni, hogy fiatalon szült és el is tudja önerőből nem pedig a szülei vagy a pasi szülei pénzéből tartani a gyereket normálisan, annak gratulálok, mert szerencsés. De nem kell lenézni a másikat, azért, mert nem adatott meg ez a lehetőség mindenkinek.

Azért sem kell lenézni valakit, aki tudatosan nem fiatalon vállal gyereket. Mert pl én sem érzem még kellően azt, hogy 24 évesen ekkora felelősséget veszek a nyakamba (egyszerűen nem állok készen arra, hogy gyerekem legyen)Nem csak anyagilag nem vagyok kész, érzelmileg és egyéb más okokból. Sőt nekem nem is életcél ez. Lehet hogy majd 30 évesen még meggondolom magamat, lehet hogy nem. De én nem fogok csak azért szülni, mert mintha muszáj lenne, mert nekem nem a gyerek az egyetlen célom az életben. van akinek ez fontos van akinek más. Ezt kéne megérteni végre!!!


Én is elmondhatnám a barátnőim 99%-át mindennek, mert gyereket akarnak, semmi másra nem vágynak. Az ő döntésük, nem az enyém, ehhez senkinek semmi köze, de akkor fordítva sem.

2011. okt. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/79 anonim ***** válasza:

Ez nem egyszerű így kérdező.

Kinek mi az igénye érted,lehet valakinek nem fontos a karrier,tehát el van van annyi amennyi van,de és itt jön a DE melyiket választanátok többiek:

-Sikeresen befutott karrier(lehet vállalkozás,valamilyen vezető beosztású pozíció),havi bevételed legyen minimum 8kiló havonta,az már nem rossz,ezt eléritek 30-31éves korotokra legkésőbb.Milyen életet éltek?Mentek ide oda nyaralni,wellnesz,tudtok lépni,magatokat fejleszteni,és jöhet akár a gyerek is,mert van della hozzá meg egzisztencia.

Ugye mivel van della,tudtok befektetni,meg egészségre rengeteget költeni,sport,kaja,miegymás.


-Vagy tegyük fel legyen az pasi vagy csaj nem érdekli a karrier vagy a pénz(inkább azt mondom ezt mondja,ezzel nyugtatja magát,mindenkit érdekel),keresenek maximum 190.000 ,és ez már jónak számít mivel se munka tapasztalat semmi vagytok 20 évesek vagy legyetek 22.

A párod vagy ha te vagy a csaj akkor szülsz egy gyereket teszem a bevétellel mi lesz?Valaki?

CSÖKKEN,ugye?

na már most kerestünk ketten 190.000-t,keressünk most 110.000 ami még nagyon is jónak számít átlagos embereknél igaz?

Jön a gyerek hoppá,kell neki szoba,játékok,orvosi vizsgálatok,aha.Ott tartunk,hogy legalább 1gurigával indulunk ha jön a gyerek igaz?

Bevétel 110.000FT-t,mire is elég kérem?

Kaja,rezsi,albi esetleg és ENNYI,ennyi lenne az élet?

Szükülködni,állandó vita veszekedés a pénz miatt,mindent fityinget beosztani,nyaralás,buli,edzések felejtsd el,aztán eltávolodás,és VÁLÁS mert sajnos ez is benne van ha nem tudott valaki kiteljesedni anyagilag higgyétek el,csak később jön rá.Ugye a válás megint csak PÉNZ.Akkor lássuk foglaljuk össze a tény állást,van egy gyerek 20-n pár évesen,oké,van ugye két elvált szülő aki majdnem hogy megfojtaná a másikat tegyük fel,szerintetek milyen élete lesz annak a gyerkőcnek,se pénz,se boldogság,se egzisztencia,se sportolás,se fejlődés megrekedés.Gyerekre nem lesz idejük,elkanászosodik,rosszabb esetben züllött lesz.


Nah melyik lenne jó emberek akik a ,,karrier-t későbbre" tennék,hm?


Bőven van még rá 5-10 évem addig jól megnyomom felépitek egy komoly egzisztenciát de ez sztem már egy két éven belül megcsinálom,utána utazások,nyelvtanulás legalább 4-t akarok még,akár sportolásban verseny,önképzések,önfejlesztés,biznisz felfuttatása bár az már az egzisztenciában benne van.És 5-10 vagy 15 éven belül jöhet a gyerek,de az tuti,hogy az asszony egy belevaló igazi csaj lesz,aki egy k_rva az ágyban,aki figyel magára,lesi a gondolataimat ahogy én is az övét,megadok nekik mindent amit csak kell,sok közös programok,nyaralások,nevetgélések,gyerek nevelés,a legjobb iskolákba járatás,megtanítom már 6éves korától,hogy apa cégét kell vezetned fiam így mostantól néha betekintel az üzletbe,amit majd csinálnod kell,mellette folyamatosan fogom tanítani okítani,coachingolni.

16évesen rendszeresen nekem fog dolgozni a fiam,megtanítom,hogy a munka karrier nagyon fontos,és legyen felelősség tudata,megtanítok neki mindent amit nekem is sokan.Munka és sport szeretét már az anyatejjel magába kell szívnia.Egy céltudatos f@sza csávó lesz vagy ha lány egy életre való hölgy akinek szintén megtanítom,hogyan kell viselkedni hogyan találja meg a jó férjet magának hogyan tartsa meg,hogyan legyen kiváló feleség.

Ép testben ép lélek elv szerint fogom őket nevelni.


Döntsétek el melyik a jobb szitu?


24F

2012. jan. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!