Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom tolószékbe került....

A barátom tolószékbe került. Azóta eltaszít magától. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok , ő 22. 3 hónapja történt a baleset. Nem élünk együtt, Ő egy barátjával lakik együtt, én a szüleimmel élek.2 éve vagyunk együtt, az utóbbi egy évben szinte állandóan náluk voltam, egy héten 4x-5x is nála aludtam. A baleset óta viszont eltaszít magától, nem akarja , hogy nála aludjak, semmivel nem tudom felvidítani. Az első 1-2 hétben még bújt, éreztem hogy velem akar lenni, de utána egyre bunkóbb lett, sértegetett, majd közölte hogy nem szeret már, egy komolytalan kislány vagyok és eddig is csak azért volt velem mert nem akadt jobb. Annyira fájt ezt hallani az ő szájából, mintha kést döfködtek volna a szívembe, akarva akaratlanul kicsordult a könnyem. Nem bírtam tovább, fogtam magam és ott hagytam.Vagy 100x lejátszódtak a fejemben a szavai.. fájdalmat éreztem , csalódottságot, haragot, de ugyan akkor kételyt is. Semmi értelme nem volt annak amit mondott, ha igaz is lenne, ha tényleg így gondolná akkor sem most kéne hogy ezt elmondja nekem, most amikor szüksége lenne valakire akire támaszkodhat. Nem érdekelt hogy nem akar látni többé. Két nap múlva ugyan úgy átmentem hozzá, ordítozott hogy tűnjek el, nem szólt hozzám. Ez így ment egy hétig.. Meg mondtam neki, hogy nem veszem be amiket mond, hogy szeretem és nem fogom magára hagyni mert nem akarom és mert nem is tudnám, hogy vele akarok lenni és hogy együtt túltesszük majd magunkat ezen. Erre közölte velem hogy pontosan azért nem akar velem lenni mert szeret. Az első 1-2 hétben azért ragaszkodott annyira hozzám mert nem tudta hogy reagálok majd erre a dologra, félt hogy elveszít. De mivel látta hogy ugyan úgy minden nap átmegyek hozzá beszélgetünk és úgy viselkedek mint eddig, úgy döntött hogy nem köt magához mert túlságosan szeret ahhoz hogy tönkre tegye az életem. Azt mondta jobbat érdemlek nála, és tudja hogy szeretem, de egy idő után nekem is így lesz jobb. Nem értem.. ha szeret akkor miért van minden erejével azon hogy kiüldözzön az életéből. Engem pont ezzel tesz tönkre, felnőtt vagyok már el tudom dönteni hogy mit akarok, hogy mi jó nekem, én nem szánalomból vagyok vele, hanem azért mert szeretem. Nem akarom elveszíteni. Mit tegyek, ha ezt nem képes felfogni?
2011. okt. 13. 17:57
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Utolsóval egyetértek.


Szerintem adj neki egy kis szabadságot. Időt, hogy magában feldolgozza ami történt, nyugodjon le.

Ha meggondolja magát, hogy ettől nem kell egyedül leélnie az életét és te vagy az igazi, még lehettek egymásé.

De lehet most egyelőre nem akar senkit. Később lehet lesz neki más, aki már így ismerte meg, azt könyebb neki elviselnie.

Igen ebben a helyzetben kicsit neked kell jobban arra figyelni, hogy ő mit szeretne, még ha nem is reálisan gondolkozik most. Úgysem tudsz mit csinálni vele egyelőre sajnos.

Te is találhatsz ám mást is. Nem tudjuk milyen sérülései vannak, de hidd el olyan könnyű kimondani, hogy így is szeretlek és egymásé leszünk, és melletted állok mindörökké, de hidd el ezek a dolgok ha nem is minden, de sok esetben megváltoznak. Az embernek nem kell nem is szabad totál feladnia magát egy másik ember miatt. Van aki nagyon olyan típus, hgoy szeret ellátni másokat, ez élteti az más. Ilyen vagy ?

Ő lehet kényelmesebben érezné magát valakivel aki már így ismeri meg, így szereti meg. Jobban bízna benne, és nem érezne lelkiismeretfurdalást az illetővel szemben.

Próbáld megérteni, és adj neki időt, ne nyomulj.

2011. okt. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Jól mondja a barátod ,hogy azért taszít el magától mert szeret.Nem akarja hogy a Te életed is tönkre menjen.Ha gerincsérült akkor soha nem fog felépülni,tolószékben kell leélnie az életét.Jobb ha most otthagyod,mert később úgyis elmenekülnél akkor meg még nagyobb fájdalmat okoznál neki.
2011. okt. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Nekem van egy mozgássérült barátom, aki főleg tolókocsival jár, de van, amikor bottal. Mindent elmond nekem. Tudom, hogy mennyit változott az élete mióta tolókocsiba került.

A barátodnak nagyon nehéz most, lásd be. Nem fogja tudni ugyanazt az életet élni, mint eddig. Ha jót szeretnél neki, akkor hagyd, hadd gondolja át az életét egyedül. Ha tényleg szereted, ezt tedd meg érte. 19 évesen még nem biztos, hogy tudod, kivel szeretnéd leélni az életed, és ő ezt tudja. Lehet, hogy úgy érzed, hogy ő az igazi. Próbálj meg most nélküle lenni, és ha hónapok/évek múlva is ugyanazt érzed iránta, mint eddig/most, akkor keresd fel.

De most mindenképpen tedd, amit ő szeretne.

Az én barátom is ilyen helyzetbe került, amikor rokkant lett. A barátnője azt mondta neki, hogy szereti (amit komolyan is gondolt), de 1 év után rájött, hogy nem tudnak mozgalmas életet élni, és megcsalta, majd elhagyta. Szerintem ez a folyamat te barátodban is lejátszódott. És még jobban fájna neki, ha így történne, mintha most megszakítanátok a kapcsolatot.

2011. okt. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Igen, úgy néz ki végleges, az orvos azt mondta 1% esélye van a felépülésre. Ami reménynek jó,de nem túl valószínű hogy 100 emberből pont Ő az az 1. Fogalmam nincs mit tegyek, nem akarok önző lenni, azt akarom hogy neki a legjobb legyen, de ha magára hagyom attól neki jobb lesz? Nem tudom mi lesz majd 4-5 év múlva, azt tudom hogy szeretem és hogy vele akarok lenni és ha tényleg csak azért taszít el magától hogy nekem jobb legyen akkor nincs miről beszélnünk, mert nekem így a legjobb, ha vele lehetek. Elég ragaszkodó ember vagyok, és nincs olyan dolog amiről ne tudnék lemondani érte.
2011. okt. 13. 18:56
 15/27 anonim ***** válasza:
63%
19 éves vagy,most azt hiszed, hogy mindenről lemondassz érte. Hidd el, hogy yez pár év múlva nem így lesz. Lehetsz a jóbarátja, de valószínüleg neki az is sok lenne. Mert csak szenvedne tőle. Hagyd, hadd dolgozza fel ami történt
2011. okt. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 bánomisén ***** válasza:

Akkor ennek szellemében cselekedj.

Akinek ilyen hatalmas változás áll be az életébe, mint most a barátodnak, nem mindig azt mondja, amit érez, vagy amit gondol. Ilyenkor olyan vihar dúl az emberek lelkében, amit az el sem tud képzelni, aki nem élte át.


Arra figyelj elsősorban, hogy neki mire van szüksége. De ténylegesen mire van szüksége, mert nem feltétlenül arra, amit mond. Ha úgy látod, jót tenne neki, hogy ha néhány napig nem találkoztok, akkor bírd ki és ugorj át pár nap múlva hozzá. Ebbe te sem halsz bele és lehet, hogy ez idő alatt ő néhány dolgot helyre tud tenni magában.

Ha arra van szüksége, hogy ott legyél, de ne dadusként, hanem barátként, emberként, akkor legyél ott úgy. Ne adj hangot az aggodalmaidnak, ne szomorkodj, NE SAJNÁLD, ne akard ápolni, mert attól a falra fog mászni. Beszélj vele értelmes felnőtt ember módjára, hiszen az. Próbáld figyelmen kívül hagyni a tolószékét amennyire csak lehet. Viselkedj természetesen, mint azelőtt.

2011. okt. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Hát nem vagy egyszerű helyzetben az biztos...

Nézd ő érthető hogy miért ilyen,valószínű hogy ő most azt érzi hogy te csak egy tolószékes embert látsz benne és nem a férfit vagy nem tudom hogy mondjam és talán úgy érzi hogy csak sajnálatból vagy vele...

Én teljesen megértem szegényt és persze téged is,de neki most sok sok idő kell hogy ezt a dolgot lerendezze magában,már ha egyáltalán ezt le lehet!!

Szeret téged biztosan de ő tudja hogy már nem lesz sajnos olyan semmi mint régen és gondolom attól is fél hogy te találsz magadnak egy olyan embert aki nem toló székes,és itt neked is mérlegelni kell hogy akarod e vele ezt így sokáig csinálni,tudom hülyén hangzik de egy ilyen emberhez főleg az elején rengeteg türelem kell!!

Minden estre kitartást nektek és sok boldogságot remélem szeretitek egymást annyira hogy ez nem állhat az utatokban!!!

2011. okt. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
61%
Te egy nagyszerű ember lehetsz!A barátod egy szerencsés ember.Ő most olyan időszakot él át mint az az ember aki végleg elveszít valakit.Hasonlóak a jegyek mint agyász időszakában.Először nem hiszi el ami vele történt,majd jön az önvádolás,aztán másokat vádol,majd jön a depressziós időszak.Ha valóban szereted akkor tarts ki mellette.Viszont neked is nagyon meg fog változni az életed,pl.a testi kapcsolatotok mert impotenciával is szokott járni ez a sérülés,nem beszélve a széklet és vizelet tartási problémákról.Gondold ez jól át.
2011. okt. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Nem azért taszít el, hogy neked jobb legyen, hanem, hogy neki.

Igen neki egyelőre így lenne valószínűleg a jobb, bármilyen hihetetlen, és bármennyire ő sem így képzelte el.

Most viszont egyelőre jó darabig próbáld csinálni amit kér, ha szereted, hogy kipróbálhassa tényleg jó e neki nélküled, és te pedig rájöjj tudj szabadon gondolkozni, hogy valóban mit szeretnél.

Hidd el nem könnyű lekötni magad fiatalon egy nem egészséges srác mellett. Ő ezzel nem tud megküzdeni, hogy feladd az életed érte.

Légy erős, próbáld megérteni. Belőle nem feltétlen az érzelmei beszélnek, hanem a realitás, és nem akar senkit tönkretenni. Bár te ezt nem így látod, hogy tönkretenne, de ettől még valamelyest így lehet. Ha nem is téged, de a kapcsolatotokat, szóval ne erőlködj. Próbálj empatikus lenni, elképzelni te mit tennél.

Lehet egyébként sem lettetek volna örökké egymásé, és kicsit sajnálatból is szeretnél vele maradni.

Hagyd nyugodni a helyzetet.

2011. okt. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
31%

18:56


"Nem tudom mi lesz majd 4-5 év múlva"


Az lesz nem 4-5, hanem 1-2 év múlva, hogy eljársz bulizni, és majd az egyik buliban megtetszik egy srác, aki remekül táncol, meg egyébként is dőlnek belőle a poénok. Aztán "leülsz megbeszélni" a tolószékes barátoddal, hogy bocs, de van egy fiú...


Azzal, hogy "eltaszít", a barátod kb. a maradék kis méltóságát próbálja védeni.

2011. okt. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!