Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom tolószékbe került....

A barátom tolószékbe került. Azóta eltaszít magától. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok , ő 22. 3 hónapja történt a baleset. Nem élünk együtt, Ő egy barátjával lakik együtt, én a szüleimmel élek.2 éve vagyunk együtt, az utóbbi egy évben szinte állandóan náluk voltam, egy héten 4x-5x is nála aludtam. A baleset óta viszont eltaszít magától, nem akarja , hogy nála aludjak, semmivel nem tudom felvidítani. Az első 1-2 hétben még bújt, éreztem hogy velem akar lenni, de utána egyre bunkóbb lett, sértegetett, majd közölte hogy nem szeret már, egy komolytalan kislány vagyok és eddig is csak azért volt velem mert nem akadt jobb. Annyira fájt ezt hallani az ő szájából, mintha kést döfködtek volna a szívembe, akarva akaratlanul kicsordult a könnyem. Nem bírtam tovább, fogtam magam és ott hagytam.Vagy 100x lejátszódtak a fejemben a szavai.. fájdalmat éreztem , csalódottságot, haragot, de ugyan akkor kételyt is. Semmi értelme nem volt annak amit mondott, ha igaz is lenne, ha tényleg így gondolná akkor sem most kéne hogy ezt elmondja nekem, most amikor szüksége lenne valakire akire támaszkodhat. Nem érdekelt hogy nem akar látni többé. Két nap múlva ugyan úgy átmentem hozzá, ordítozott hogy tűnjek el, nem szólt hozzám. Ez így ment egy hétig.. Meg mondtam neki, hogy nem veszem be amiket mond, hogy szeretem és nem fogom magára hagyni mert nem akarom és mert nem is tudnám, hogy vele akarok lenni és hogy együtt túltesszük majd magunkat ezen. Erre közölte velem hogy pontosan azért nem akar velem lenni mert szeret. Az első 1-2 hétben azért ragaszkodott annyira hozzám mert nem tudta hogy reagálok majd erre a dologra, félt hogy elveszít. De mivel látta hogy ugyan úgy minden nap átmegyek hozzá beszélgetünk és úgy viselkedek mint eddig, úgy döntött hogy nem köt magához mert túlságosan szeret ahhoz hogy tönkre tegye az életem. Azt mondta jobbat érdemlek nála, és tudja hogy szeretem, de egy idő után nekem is így lesz jobb. Nem értem.. ha szeret akkor miért van minden erejével azon hogy kiüldözzön az életéből. Engem pont ezzel tesz tönkre, felnőtt vagyok már el tudom dönteni hogy mit akarok, hogy mi jó nekem, én nem szánalomból vagyok vele, hanem azért mert szeretem. Nem akarom elveszíteni. Mit tegyek, ha ezt nem képes felfogni?
2011. okt. 13. 17:57
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
30%

A múlt az múlt, a jelen pedig jelen. Ilyen jelenre akarsz jövőt építeni?


Ha veled durvul, ha gátlástalanul agresszív, akkor vegyél szépen egy nagy levegőt és szakíts vele. Ő is ezt akarja, és a lelked mélyén valószínűleg te is. Valamikori szerelemből és mostani szánalomból nem lehet normális jövőt tervezni, sem élni.


Másrészt nem vagy te senkinek sem a lábakapcája, hogy csak azért, mert megrokkant, rajtad verje el a port. A megrokkanás nagyon nagy trauma, ez tény. Senki sem vitatja, szánja is érte, én is szánom, de nem mentség arra, ahogyan másokkal viselkedik.


Azt még elmondom, hogy a megrokkanatak személyisége idővel nagyon durván eltorzul (kevés az, akié nem), így aztán nem sok jóra számíthatsz.

2011. okt. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Nem vagyok jós, fogalmam nincs mit gondolok, vagy teszek majd évek múlva. Lehet szét megyünk majd, egyszer, de ha nem lenne tolószékhez kötve akkor is megeshet hogy vége lesz a kapcsolatnak. Én nem teszek rá esküt hogy most aztán örökké együtt, de akkor sem tennék ha nem lenne semmi baja sem. Ha meg évek múlva szétmegyünk és ne talán én mondom ki a végszót, nem az lesz az indok hogy nem tudok együtt élni egy mozgássérült emberrel. A jövő kiszámíthatatlan senki nem tudhatja mi lesz évek múlva. A lényeg hogy együtt legyünk amíg szeretjük egymást. Legalábbis az én véleményem szerint. Én küzdeni fogok érte, amíg úgy látom jobb neki ha mellette vagyok, ha pedig úgy veszem észre hogy jobb neki nélkülem, fogalmam nincs hogyan, de elengedem. Köszönöm a válaszokat.
2011. okt. 13. 20:52
 23/27 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy jó ötlet lenne a kérdésedet illetve a kommenteket a kezébe nyomni, és aztán elmenni, hogy nyugodtan elolvashassa? Akkor megértené, mit gondolsz pontosan.
2011. okt. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
87%

Én gondoztam kerekesszékes embereket, legtöbbjük közülük nyaki csigolyánál sérült, így a kezük is alig, vagy egyáltalán nem mozgott.

Köztük is volt olyan, akire szánakozva néztem és volt olyan, akinél eszembe sem jutott, hogy mozgássérült, teljesen egészséges, életvidám, szimpatikus férfiként gondoltam rá.


Ez nagyon személyiségfüggő ki miként éli meg a helyzetet.

Hasonló a gyászreakcióhoz, hiszen a régi élete úgymond "meghalt", teljesen új életet kell felépítenie új vágyakkal, álmokkal, célokkal.

Az első időre a "nem hiszem el, hogy ez velem történt"- korszak után pont a düh jellemző, hogy haragszik a világra és mindenre, az a baj, ha beleragad ebbe az állapotba.


Itt valóban úgy tudsz segíteni, ha mellette vagy "kéznél", de ne erőszakkal, mindenáron.


Pont ez a legnagyobb baj amiért nem tudnak talpraállni a sérült emberek, hogy a család túlságosan "anyáskodik" felettük.

Próbálj meg úgy tekinteni rá, mint eddig, ne kezeld sérültként ( pl. ne akarj helyette megcsinálni dolgokat amire amúgy képes csak azért, mert kímélni akarod, vagy mert neki kissé lassabban menne a dolog).


Jó példa erre két betegem.

Az egyik 20-as évei közepén járó fiú volt.

Kerekesszékbe került egy autóbaleset után, járni nem volt képes, a kezeit minimálisan tudta mozgatni, így enni képes volt néhány ételt speciális evőeszközökkel.

Ez a fiú teljesen elhagyta magát, megkockáztatom, hogy depressziós volt, dühkitörései voltak, naphosszat a TV-t bámulta, vagy átesett a másik végletbe és sörözgetett, füvezett a haverjaival.


A másik betegem egy 30-as elvált 3 gyerekes apuka.

Kezdjük ott, hogy sorra vitte az ágyába az egyedülálló gondozóit ( én már akkor szerencsére férjnél voltam mikor hozzákerültem, na meg addigra már lett egy tartós kapcsolata :DDD ) és mindezt csupán az életvidám, erős személyiségével érte el.

Fizikai képességei ugyanazok voltak, mint a másik betegemnek.

Nyaki csigolya sérülése, minimális kézmozgással.

Mégis maga evett,borotválkozott, saját maga vezette az autóját ( mint egy őrült!), irányította a saját pub-ja ügyeit, napi szinten eljárt otthonról dolgozni, szórakozni, még egy kerekesszékes rugby csapatban is benne volt(ill. benne van).

Meg is mondtam neki, hogy hiába a segítője vagyok, soha nem jutna eszembe úgy tekinteni rá, mint egy sérült emberre, annyira teljes életet él.


Azért írtam a két példát, hogy lásd, minden a párodon múlik, hogy miként alakul a jövőbeni élete.

Én hiszek abban, hogy minden okkal történik, arra már a párodnak kell rájönni, miért kapta az élettől ezt a feladatot.


Neked pedig kitartást!

Persze akármennyire is elfogadóak vagyunk, a tény nyilvánvaló: a párod kerekesszékes ember lett.

Ezáltal ez neked is egy fantasztikus lehetőség a tanulásra, lelki fejlődésre és ha el tudod különíteni a dolgokat, s a későbbiekben sem a rejtett gondoskodó anyaösztönödtől vezérelve maradsz vele, hanem tiszta szeretetből az csodás dolog.

2011. okt. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Ha meg évek múlva szétmegyünk és ne talán én mondom ki a végszót, nem az lesz az indok hogy nem tudok együtt élni egy mozgássérült emberrel...

Én ha helyében lennék épp ebben az esetben gondolnám, hogy a rokkantság miatt hagynak ott. Kipróbálta, erőlködött, próbálkozott, reményt adott nem vált be, pá.

Ha veled vége (ami persze e szitu nélkül is lehetne, de ez mégis változtat az ő felfogásán) mindenféleképpen már ő úgy fogja fel majd én úgy tenném legalábbis, hogy emiatt hagyod ott. Ezen nem tudsz változtatni.


Küzdeni fogsz érte, míg úgy látod, hogy jobb neki így.

De nem épp arról van szó, hogy nem jó neki ? Szóval nem akarod elfogadni, hogy sajnos most van az, hogy fel kellene adnod a küzdelemmel.

Neki most nem kell kapcsolat. Ő most elvan a bajával.

Újra kell kezdje meg kell szokja magát, elfogadja magát, majd szépen kialakul az új kis élete. Lehet ő is még boldog valakivel. Hagyd megszokni a helyzetét !

2011. okt. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

19 éves fiatalon azt hiszik sokan, hogy megtudják váltani a világot. Félretudnak tenni minden bajt, átnézni rajta, elfogadni nehéz szitukat.

A valóság viszont ahogy érik az ember az, hogy ez legtöbb esetben nem így van.

Nekem volt két szituációm. Valahogy elfogadtam az észérveket, nem erőlködtem, és ma már nem is bánom.

Az egyik, hogy nagyon szerelmes voltam és ő is belém egy családos srácba. Amit ő nem mondott el nekem, de tudtam. Én agyaltam mit csináljak. Nem jártunk együtt nem volt semmi, nem tudtam belemenni, csak sajgott a szivem. De próbáltam elhitetni magammal, vagyis akkor nem volt ez nehéz, hogy tudok én anyja lenni két kicsinek, ha úgy alakulna.

Na most, hogy van két gyerekem 1O év múlva, Á áááá hűű de nem tudtam volna. De akkor totál elhittem.

19 évesen nem vagy még elég érett, hogy felmérj szitukat. Valljuk be naív az ember, és a szerelem erős befolyásoló tényező. Érzelmeid hajtanak, nehéz lesz túltenned magad, de neki is az egész helyzetén. Sőt egész életén. Ő az első most nem te ! Ne szenvettesd még ezzel is, hogy piócáskodsz. Ha aztán rájön néhány hét múlva, mikor nyugodtabb, rájön hiányzol neki, akkor még ha szabad vagy adhatsz esélyt magatoknak. Onnantól ha vége is lesz a kapcsitoknak, nem fogja azt hinni, hogy te ápoltad, kipróbáltad és nem bírod, hanem elfogadja, mert ő hagyott vele lenni, nem te erőltetted.

2011. okt. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 Katalin1128 válasza:
Szép napot mindenkinek! látom hogy kicsit régebbi a fórum de nekem sajnos most aktuális a dolog? közel azonos a helyzet mint a kérdezőnek. van esetleg arra valami ötlet, jó tanács hogy teljes elutasítás esetén mit lehet tenni? köszönöm
2012. aug. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!