Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan puhíthatnám meg a...

Hogyan puhíthatnám meg a jövendőbeli anyósomat?

Figyelt kérdés
Mindig szét akar választani minket a párommal.Azt szeretné,hogy a fia agglegény maradjon,és mindig célozgat arra,hogy nem fog nekünk sikerülni a közös élet(például:pár napja bejelölt nekünk egy színházi előadást,amiben a házaspár elválik).Nem értem miért teszi ezt,amikor azt mondja,hogy szeret.Én türelmes vagyok vele,nem szólok be neki(pedig néha megérdemelné),sőt sütit is szoktam sütni neki,mégse jó neki semmi.
2008. márc. 15. 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:
11%
szülj neki unokát ez szokott legjobban beválni.
2008. márc. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az elején, amíg nem vagy a menye kellene megmondanod véleményedet, hidd el ez a legjobb. Egy darabig én is hallgattam az okoskodó anyósomat, amikor elpattant a húr, és megmondtam neki a véleménymet. Na azóta csönd van.. Nem akarok én vele puszipajtás lenni. Szeret, ja jó duma, csak elhinni nem kell. Az unokáról annyit, hogy az elsősorban a Te gyereked lesz, mert te vagy az anyja, és a nagyszülők majd csak utánatok következnek.........
2008. márc. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elszomorítani, de ha most így áll hozzád, ez így is marad. És az unoka se bizti hogy segít. Nekem már mindkét babám megvolt, mikor a párom unokatesója válófélben volt. Anyósom előadta, hogy nem is olyan vacak dolog az a válás, lám azokat a gyerekeket se viselte meg. Kár hogy később a párom nagyija elmesélte, hogy az 5 éves kisfiú a válás után hónapokig újra bepisilt :S


Fogadd el, hogy az anyósnakvalód majomszeretettel lóg a fián. Az ilyenek nem akarják maguk mellől elengedni a gyereküket. Senki se lenne elég jó meny neki. És kicsi az esélye hogy elfogad téged. Neked kell eldöntened, hogy imádod e a párod annyira, hogy ezzel együtt tudj majd élni.

2008. márc. 16. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,sokat segítettek. :) Szerencsére mi jól kijövünk a párommal az édesanyja ellenére.Nincs Konfliktus köztünk...Bár tervezgetjük a babát,de nem másnak. :)
2008. márc. 16. 09:16
 5/8 anonim válasza:
100%
Én is épp ebben a helyzetben vagyok.1,5 évet türtem anyós baszogatásait,míg be nem telt a poharam s megmondtam a magamét.Azóta nem igazán basztat.Leállt.Néha de csak tényleg néha beszól valamit,de levegőnek nézem.Anyósok ilyenek,soha nem fogják elfogadni a menyüket.Ha türsz s nem szólsz neki soha semmit,látja hogy hagyod magad annál jobban fog csesztetni.Míg a párod melletted áll,megvéd az anyjától addig nincs sok aggódni valód.Ne nyald a seggét mert annál rosszabb.Ne engedd hogy irányítson,befolyásoljon titeket.Zárd ki a magánéletetekből.Én ezt tettem.Már mondtam hogy az unokáit nem fogja megismerni,egedül marad mert a fián kívül nincs senkie,háza sincs....stb,erre gúnyosan azt felelte hogy nem baj ha egyedül marad.Hát ő választotta ezt!Nem lesz senkije sem.Ő tudja.Ez van.Nehéz!Na de mindegy.Nemsokára elköltözünk a párommal,anyós nélkül s letojom anyóst.Végre megszabadulok tőle!Alig várom már!:)
2008. márc. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk apósomnak van irtózatosan bunkó dumája. Én is egyszer egy írtózatosan nagyot ordibáltam velük. kb. 3 hónapig nem találkoztunk hála a jó égnek. Utána viszzafogottabbak lettek, Igazán csak a házasság kötésünk utána fogadtak el. Néha mostanában is kezdenek bunkók lenni, de finoman de vissza vágok én is...:-)))
2008. márc. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Szerintem a párodnak kéne tisztázni a helyzetet, mégiscsak az ő anyja... nem csak az anyának kell leválnia, a fiúnak is ki kell állnia a leendő élete párja mellett, ez jó alkalom erre.
2008. márc. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nagyon egyetértek az előttem szólóval.A pároddal kéne ezt elsősorban megbeszélned.Azt írod,nagyon jó a kapcsolatotok,akkor az hogy lehet,hogy azért azt eltűri a kedves,hogy a mamája így viselkedjen veled???!!!

Hidd el,ha hagyjátok,hogy állandóan áskálódjon ellened,akkor ez előbb utóbb mindenképpen a kapcsolatotok rovására megy,és ő pont ezt akarja.És hidd el,ez esetben nem érdemes türelmesnek lenni,hanem mindenképp le kell ülni megbeszélni a dolgokat.Mindenki intézkedjen a maga életében,anyós is.A tiéteket pedig tartsa tiszteletben,és ebből nem szabad engedni.Babát,pedig ne neki szülj,hanem magadnak és a párodnak.Egyébként is ilyen esetekben az is újabb konfliktusforrás,mert majd szerinte te nem lehetsz jó anyja a gyerekednek,majd ő azt is jobban tudja...stb..szóval,ennek soha nincs vége,ha nem állítjátok le.Szerintem a kedves párodat kell választás elé állítani,vagy saját családot akar,vagy anyuci szoknyája mellett maradni,döntse el.

Ha valóban nagyon szeretitek egymást,és úgy érzitek egymásnak vagytok teremtve,ne hagyjátok tönkretenni az életeteket.A szülőket tiszteljétek,szeressétek messziről,de mindenki söprögessen otthon.

Sok boldogságot,üdv

2008. márc. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!