Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyukák, hogyan...

Egyedülálló anyukák, hogyan tudtok helytállni mindenben? Megbántátok, hogy elváltatok és meg mertétek lépni, hogy külön és önállóan neveljétek tovább a kicsit?

Figyelt kérdés
Nehéz meghozni ezt a döntést, de nem működik a házasságunk, af érjem egy igazi tapló velem és a gyerekkel is. Viszont, csak úgy szabadulhatnék a kicsikémmel, ha elköltözök itthonról és munkát keresek. Hiszem, hogy találok és a kicsi lassan ovis lesz. Másrész pedig aggódok. Félek, hogy hogyan bírok majd, egyedül mindent és dolgozni és még én mellette tanulok is. Igaz én vagyok csak a gyerekkel, tehát mindent én csinálok, de azért idegenben más lesz. Mi van, ha belevágok és nem lesz bölcsi, vagy ovi helye a kicsinek, már elmúlt 2,5 éves. Ha csak magánbölcsiben tudnám elhelyezni, ahhoz sokat kellene keresnem. Bár elég jó szakmám van, beszélek két nyelvet, de csak kiesett 3 év a munkából, és van egy gyerek, akit egyedül nevelek, lehet visszavetné ez az elhelyezkedésemet. Hogy mertetek belevágni??
2010. máj. 26. 23:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Légy erős nagyon sok kismamához képest jó helyzetből indúlsz, keresd fel a szüleidet, rokonokat barátokat hidd el sokan állnak melleted, a kicsi érdekében teszel mindent.
2010. máj. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A szüleim példáját tudom elmondani csak bár nem voltunk a tesómmal túl fiatalok akkor már.Anyu lépett és nem bánta meg.Elmondta hogy nagyon jó döntés volt.Jobb egyedül mint egy rossz házasságban.Szerintem az a gyereknek sem tesz jót.Bár nálunk nem volt előtte veszekedés meg semmi csak az utolsó két hétben(amikor szóbajött a téma és anyu elintézett egy másik lakást stb) és az is nagyon rossz volt már kamasz fejjel.Már megszoktam a helyzetet,anyunak volt mondjuk munkája de albérletbe mentünk,két évvel később sikerült házat venni.Szerintem ha sikerül bölcsibe vinni a picit sikerülni fog munkát találni.Hidd el jobb lesz mindenkinek,ne félj lépni.Nincs valaki akihez egyenlőre tudnál költözni és kicsit segíteni amíg találsz munkát?
2010. máj. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én több, mint öt évig neveltem egyedül a gyermekemet. 8 hónapos volt a kicsi, amikor vissza kellett mennem dolgozni, hogy meg tudjunk élni. Kemény volt nagyon, de nagyon megbecsültek a munkahelyemen, én pedig a munkámat, munkaadómat becsültem meg legalább ennyire. Ezt anyagilag is honorálták valamennyire. Szép lassan kikecmeregtem az adósságból. Bár a főiskolát ott kellett hagynom, mert az már végképp nem fért bele az időmbe (közepén voltam. Azt terveztem, hogy GYES alatt befejezem). Szóval elég sokmindent vesztettem, sőt leginkább azt, hogy sokkal kevesebbet tudtam együtt lenni a kicsimmel, mint szerettem volna. De így 6-8 év után már látom, hogy minden erőfeszítés megérte. Kegyetlen nehéz volt, de mindig valahogy sikerült egyensúlyt teremteni a gyerkőcnevelés és egyéb kötelezettségeim között. Az egészségem sínylette talán a legjobban meg, de időben észbe kaptam, és abból sem lett végülis baj. A gyermekem azóta szuper kiskamasszá fejlődött. Nagyon jó a kapcsolatunk. Azóta új házasságban vagyok. S bevallom, néha hiányzik a régi (önálló) életem. Sokkal erősebb lettem tőle. S nem félek már semmi olyasmitől, ha újra ilyen helyzetbe kerülök. Bár szerencsére, ez jelenleg nem áll fenn.
2010. máj. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

én a szüleimnél lakok a kislányommal,de nem bántam meg,hogy elküldtem a gyerekem apját! Megcsalt,amit úgy éreztem,nem tudok megbocsájtani.

Szóval,ha lenne támaszod,akkor szerintem simán vágj bele! De ha erős nő vagy,egyedül is véghez viheted a dolgokat,csak úgy nehezebb! Sokkal nehezebb! Én nem is tudom,hogy lennénk meg anyuék nélkül?!...

Minden esetre ne tűrj el semmit,ha nem adsz rá okot,hogy úgy viselkedjen!!!

2010. máj. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Fél éve élek egyedül a gyerekekkel, nekem borzasztóan nehéz volt magát a döntést megélni, hogy nincs tovább házasság. (a férjem mondta ki a végsőt, és költözött el) Még ma sem gondolok arra, hogy mi lesz egy év múlva, mi lesz öt év múlva, stb. Lelkileg azt a legnehezebb feldolgozni, hogy ketten terveztük el az életünket, és most egyedül kell végigcsinálnom. Nekem már nem élnek a szüleim, akik mellettem állnának. Közben a férjem időnként felpiszkálja a már-már megnyugvó lelkemet, hogy biztosan jól döntöttünk-e, sőt, néha már úgy érzem, csinálna vissza mindent. A gyerekek még kicsik, az egyik kisiskolás, a másik éppencsak egy éves. A mindennapokban egyébként jól megvagyunk mi hárman, egyenlőre anyagi problémáim sincsenek, bár a különköltözés miatt hamarabb kell visszamennem dolgozni. Azt, hogy megbántam-e, még nem tudok választ adni, mert érzelmileg még kötődök a férjemhez, ahogy ő is kötődik hozzám/hozzánk.
2010. máj. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Édesanyám vált el 2,5 éve. Igaz mi, öcsémmel már nem voltunk olyan picik.

Anyum azt mondta, hogy bár nehéz volt meghozni a döntést, mert szerette apát, de ez volt életében egy jó döntés, amit már előbb meg kellett volna tennie.

Anyu mindenben próbál nekünk segíteni, hogy mindenünk meglegyen és szerintem elég jól helyt áll.

Biztos vannak barátok, akik segítenek majd és a szüleidre is gondolom számíthatsz.

2010. máj. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!