Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor jól megszívtam,...

Most akkor jól megszívtam, mert nem lett irva semmilyen papír?

Figyelt kérdés
Anyukám mikor eladta a lakást és nagyobbat vett,ugy egyeztünk meg ha hitel felét én fizetem. Ezáltal ha lejár a hitel,én a lakás felét megvettem már,a másik felét meg természetesen öröklöm,testvéremé meg a másik fele. így neki KB: 3 millió Ft járna a lakásból. Mikor otthon laktam akkor is fizettem a felét a hitelnek,meg mikor elmentem külföldre dolgozni akkor is küldtem haza pénzt,nem keveset. Most szeretnék beköltözni a a lakásba,a barátommal,akivel ikreket várunk. De a testvérem a gyerekével is ott van,és így nincs hely számunkra. Én mondtam tesómnak h kifizetem,az ő részét,és vegyen magának saját lakást,de ő azt mondja nem megy sehova,mert a lakás fele az övé,és akkor adjak 6 milliót neki. nekem csak 3 millióm van,hitelt meg ezért nem akarok felvenni. annak idején nem irtunk semmilyen papírt,nem gondoltam volna h tesóm így kisemmiz. Most lassan ugy áll a helyzet h évekig fizettem a semmire.... Mert most vehetünk fel uj hitelt h a párommal lakást tudjunk venni. Mikor már elméletileg nekem már van. A vicc az h tesóm egy fillérrel nem szált be a hitelbe soha a büdös életbe...
2009. máj. 1. 13:04
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Írjátok le együtt, hogy idáig hogyan történt a fizetés, és írja alá.

Utána még mindig meg lehet gondolni, hogy hogyan tovább.

2009. máj. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
az a baj,h ő nem akarja elismerni h így volt. h a hitel felét én fizettem éveken át...
2009. máj. 1. 13:19
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Anyukád? Ő tudná bizonyítani, h te fizetted.
2009. máj. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
mekkora szar alak
2009. máj. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

Bukta utca. Senkit nem érdekel jogilag sajnos, hogy te mit fizettél és miért.:(

Ilyet egy szülőnek sem lenne szabad csinálnia, hogy az egyik gyerekkel közösködik a másikkal meg nem.

2009. máj. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

Szép egy testvér!

Ezt nem lehetett volna előre látni?Mármint csak ismerted annyira a testvéredet,hogy tudod,mennyire fair,vagy anyagias,esetleg,hogy mennyire lesz majd rászorulva arra a lakásra!

Egyébként én is hasonló cipőben járok.A szüleim nevén van a lakás,aminek a fele már az enyém,a másik felét meg törlsztem még 23 évig.Kb még 8 évig nem lehet átiratni a lakást az én nevemre.A nővéreméknek van egy lakásuk és egy házuk,amit szintén törlesztenek,szóval olyan nem lesz,hogy rá lesznek utalva az én lakásomra.

És a nővérem eszméletlenül fair és becsületes ember.Bennem egy világ dőlne össze,ha képes lenne kisemmizni!Ha kinézném belőle,szerintem bele se mentem volna ebbe az egészbe!

2009. máj. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

Rokonok, ismerősök, akik tudtak róla?

Hogyan fizetted? Készpénzzel, vagy bankon keresztül?

2009. máj. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Készpénzben fizettem és elég sokan tudják h mi van,de ő azt mondja h ő is tud mondani dolgokat
2009. máj. 3. 11:18
 9/10 anonim ***** válasza:
31%

A tesód anyád ellen mit tett, hogy ilyen mocskos volt vele?

Egy érző szülőnek nem szabadna olyan szemét dolgot csinálnia, hogy az egyik gyerekét segíti és lehetőségeket ad neki, a másikat meg le se szarja.

Tesódat is meg lehet érteni, mert anyáddal kitúrtátok őt. Könnyű volt neked, hogy majd te szépen részletekben fizetgetsz és kapsz egy lakást érte...és ő? neki mire volt lehetősége részletekben segíteni és utána kapni is valamit? ha anyátok neki semmit nem szánt és csak veled törődöt, neki nem UGYANOLYAN LEHETŐSÉGEKET vonultatott fel, akkor nem fer, hanem részlehajló és gyerekét leszaró

2009. máj. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Anyukám sajnos már nem tudja igazolni h én fizettem a hitel felét,évekig amikor otthon laktam meg amikor nem akor is. tesómék annak idején ugy jöttek oda lakni h gyűjtenek pénzt h saját lakást vegyenek,és (még a kajába se) nem fizettek semmit. Éveken keresztül. 3 évig laktam otthon így,és a 80ezer Ft-os fizetésemből,a hitel felével meg h otthon lakok 70et plussz a kajajegyet leadtam. Miután elköltöztem hazaadtam 30.ezer ft-t,meg am,it kaptam 11 ft-os kajajegyet azt is! h segítsem anyut. A tesóm meg semmit,és félre se tett h laksást tudjon venni.
2009. máj. 6. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!