Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnénk? Szinte semmilye...

Mit tehetnénk? Szinte semmilyen megoldás nem lenne jó.

Figyelt kérdés
A lányom 23 éves, és 1,5 éve ment ki Amerikába.Ott megismerkedett egy helyi férfival, 10 évvel idősebb nála, de nagyon jól meg vannak, meg minden. Ezért annyira nem is aggódom, mi lehet vele, tudom hogy biztonságban van. Most pár napja meghalt a nagypapa sajnálatos módon, és ő is értesítve lett, még napokkal előtte, amikor már úgy láttuk, hogy nem sok van neki már hátra. Szólt hogy nem tud hazajönni a temetésre, mert ha elhagyja az országot huzamosabb időre(akkor már pár hónapra jönne) állítólag újra indul minden, hogy megkapja az állampolgárságot.Mondta hogy majd utána jár, de hogy úgy tudja hogy így van. Most azóta nem beszéltem vele, de azóta a családban ő az első számú közellenség,most mindenki haragszik rá, és megy a folyamatos vita, mindenki veszekedik mindenkivel. Belekényszeríteni meg nem akarnám abba, hogy ha hazamegy akkor menjen férjhez a sráchoz, meg hát semmi nem is garantálja, hogy elvenné. Mit tudnánk tenni? Szinte semmilyen megoldás nem jó, én megértem a helyzetét, de hogy mindenki ellene van, meg ellene beszél most a családban, hihetetlenül rosszul esik hallani. Már csak abban reménykedem, hogy esetleg rosszul tudta ezt az állampolgársági dolgot. Tudnánk tenni valamit? Tudna még valaki lehetséges megoldást?
2011. okt. 17. 13:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha szerez zöld kártyát,akkor ki kell várni,mire megkaphatja az állampolgárságot

-Vagy ha összeházasodik az amerikai férfivel

-Szerintem munkavállalás,letelepedési és egyebekkel min. 5év mire kaphat állampolgárságit...


2hétre ha tud szabadságot kérni még csak haza tudna utazni nem?Esetleg a párjával együtt...


Állj ki a lányod mellett,hisz ő a jövője miatt van Amerikában,szóval ne hallgass a gonoszkodó rokonságra...

Szerintem úgyis hazautazna a lányod,amikor lenne rá lehetősége.Hónapokra meg nem kellene mennie.Esetleg,ha tudtok pénztgyűjteni,még te is meg tudnád őt látogatni.

2011. okt. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Persze, nem a pénzel van gond, mert bármikor tudna jönni, ha tudna, de ha elhagyja az országot, lehet nem is kellene pár hónap,lehet már akkor újra indulna az öt év, és neki lenne ez végett rosszabb. Én az apjával már vagy 5 ször voltunk kint nála, mindig küld pénzt, vagy a repülőjegyet, és kint vagyunk 2 hetet, vagy 1,5-et. Én kiállok mellette, ezt elmondtam a rokonságnak is, hogy ha hazajön elront igazán mindent,de akkor is, most mindenki rá van kiakadva, és ő a közellenség. Iszonyatosan rossz. Köszönöm a választ!
2011. okt. 17. 13:17
 3/12 anonim ***** válasza:

Az orszagonkivuli tartozkodas beleszamit az allampolgarsag varakozasi idejebe, ha mar megkapta a letelepedest, es kervenyezte az allampolgarsag felveveset.

Tudod, nem minden van kolbaszbol fuzve odakint sem. oszinten? SZerintem nem tudjak megengedni az utat. Vagy, fel otthagyni a ferfit egyedul. Az is lehet, hhogy a ferfinek nem tetszene, ha par honapra hazamenne.

2011. okt. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én biztosan nem haragudnék meg olyan családtagomra, aki külföldről nem tud hazajönni egy temetésre. Attól még, hogy nem áll ott a sír mellett, attól még ugyanúgy érzi a szivében a szeretetet és a fájdalmat.


Ha én meghalok, nem azt szeretném, hogy százan legyenek a temetésemen, hanem hogy mindenki, aki ismert, ejtsen értem egy könnycseppet. Ha Amerikában van, akkor ott.

2011. okt. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Na de ha beleszámít, mert nem tudtuk, annak járna utána, hogy számít-e hogy elhagyja az országot, de ha nem, akkor tulajdonképpen minden rendben lenne! Remélem tényleg így van.
2011. okt. 17. 13:20
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
azért amerika nem a szomszédban van hogy csak úgy hazaugorjon az ember. mindenki foglalkozzon a saját dolgával. a lányod meg tud emlékezni a nagypapáról onnan a távolból is. inkább legyen meg a biztos jövője minthogy feledja a dolgot. én leállítanám a családot, szerintem csak irígyek a lelkük mélyén és most itt az alakalom amikor támadhatnak.
2011. okt. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Entry, residence, and physical presence: The applicant must lawfully enter the country and gain legal permanent resident status. After becoming a legal resident, a foreign national must reside in the United States continuously for five years (or three years for spouses of American citizens). During that period, he or she must be physically present in the country for at least fifty percent of the time. This "probationary" period allows the foreign national to become fully acclimated to American life and systems so that he or she can fully participate in the national community upon becoming a citizen.

MIn. 5 evet kell az orszagban tartozkodnia, 3-at ha amerikaihoz megy ferjhez, az amerikai allampolgarsag felvevesehez. Ebbol csak 50%-ot kell fizikailag az orszagban tartozkodnia a lanyodnak, hogy megkapja, mikor az ido eltelt. Tehat a tavolleti ido is beleszamit a varakozasba.

2011. okt. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam én is...Hogy van bennük némi irigység. A nővérem, amikor kimentünk a férjemmel hozzá, és hazaértünk, meséltünk sztorikat, merre voltunk miket láttunk, és tök flegmán válaszolgatott, meg úgy nézett ki hogy le se tojja mit mondunk. És amikor egyszer a keresztfiam ki akart menni a lányomhoz, és akkor pont nem volt alkalmas neki, akkor meg én voltam minden rossz a nővérem szemében, hogy befolyásolom a lányomat, és nem akarom hogy a keresztfiam kimenjen. Mióta kint van vannak ilyen idézőjeles hajbakapások.
2011. okt. 17. 13:29
 9/12 A kérdező kommentje:
Utolsó: Köszönöm szépen! És persze mindenkinek, aki válaszolt!:)
2011. okt. 17. 13:31
 10/12 Niburta ***** válasza:
91%
Szerintem állíts le minden beszólást és puffogást. Mondd nekik, hogy iszonyatosan rossz, hogy a lányodról így beszélnek és ha őt nem is, de téged tiszteljenek annyira, hogy nem előtted ócsárolják. Még ki sem derült, hogy ténylegesen tud-e jönni, nyugodjanak meg és söprögessenek a saját portájukon. Mondok egy csúnya dolgot,ne haragudj meg érte: sajnos a nagypapa halálának tényét nem változtatja meg, ha nem tud hazajönni. Én nem vagyok olyan messze(közel sem),de sajnos én sem tudnék hazamenni. Elég szörnyű a haláleset,ne fokozzák még vitával is. Ne keseredj el,kiderül,hogy haza tud-e menni.
2011. okt. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!