Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bántják a suliban. Nekem kéne...

Bántják a suliban. Nekem kéne lépnem?

Figyelt kérdés
10 éves húgomnak már másodszorra szóltak be az iskolában. Ez még annyira nem vészes, de tartok attól,hogy tovább fog folytatódni a dolog. Mint testvér, persze lépni szeretnék,mert rossz sírni látni, de félek, hogy ha beszélek azokkal a felsős fiúkkal,csak még tovább fogják bántani.... már csak azért is,mert belepofáztam. Ezeknek meg nincs jobb dolguk,csak másokat szekálni. Egyébként húgom egy teljesen normális lány, vannak barátai, a kinézete miatt se bánthatják, csak annyi, hogy szemüveges.. de attól még egy aranyos kislány. Eddig nem volt ilyen gond, most először esett meg. Avatkozzak bele vagy hagyjam az egészet?
2011. okt. 14. 19:59
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

Hát szerintem először is beszélgess húgoddal, esetleg szólj a szüleidnek is, ha nem rohannak be egyből az iskolába. Szervezzetek mondjuk egy családi kupaktanácsot, hogy ki mit gondol, hogyan lehet ezt kezelni.

Ezt a helyzetet húgodnak kéne tudni rendezni, és csak ha ez nagyon nem megy érdemes beleavatkozni..

2011. okt. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 bánomisén ***** válasza:
100%
Előző: Könyörgöm, 10 (azaz tíz) éves a huga, hogyan rendezné egyedül??? Gyerek... Ha bántják, meg kell védeni, többek között ezért vannak a szülők.
2011. okt. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
21:15-nek: egyik ismerősöm mesélte, hogy a gyereke kiskorában tépte a haját. Elvitte pszichológushoz aki kiderítette, hogy az a baja, hogy az apja bántja és az anyja megvédi. Mondta, hogy ne védje meg az apjával szemben, hanem hagyja, hogy megvédje a gyerek magát. Persze nem fizikai bántalmazás volt, akkor jó, hogy meg kell védeni. Inkább beszólogatások, stb. Onnantól kezdve, hogy nem védte meg az anyja, el is múlt a hajtépés
2011. okt. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Szerintem tanulja meg a húgi megvédeni magát.


Én mindig kiálltam az igazam mellet és sose mertek nekem beszólni, még akkor sem mikor szemüvegem lett.


Inkább adj tippeket neki, hogyan vághat vissza úgy ,hogy még tiszteljék is érte. Az életre fel kell készülni. Nem védheted meg majd folyton.

2011. okt. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
A másik meg, hogy akik bántják, azok is 10 éves gyerekek. Akármennyi idős gyereknek meg kell tanulnia megvédeni magát a vele egykorúakkal szemben, nem szokhatja meg, hogy mindig lesz, aki megvédi..
2011. okt. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

Szerintem tenned kéne valamit!Engem egész áltlánosban,és a gimiben is(inkább az elején),nagyon sokat csúfoltak,állandóan!Ennél durvábbakkal!Mai napig annyira fáj,szerintem egész életemre ki fog hatni.Az önbizalmam teljesen nullán van!

Állj ki a húgodért!


19,5 lány

2011. okt. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 bánomisén ***** válasza:

23:19


Nem irigylem a gyerekedet, ha van. Sajnálom, de így gondolom. Nagyon magányos kiskölyök lehet minden biztonságérzet nélkül, egyedül a világban. Pedig elvileg vannak szülei. Elvileg...

2011. okt. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
szerintem jó keményen rúgd őket gyomorba és tudatosítsd velük hogy ha még egyszer bántják a húgodat akkor kivered belőlük a sz*art is! ha gyenge vagy hozzá szólj apukádnak! nem szabad hogy egy kisgyereket szekáljanak!
2011. okt. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
azért könnyebb lenne ha válaszolnál 20:16 kérdésére
2011. okt. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

23-23! Olvasd el, NEM egyidős gyerekek, felsős fiúk! Mit csináljon már egy 10 éves kislány idősebb, felsős fiúkkal, akik többen is vannak, nane, hogy saját magát védje meg? Verje meg a fiúkat? Vagy mi? Hogy tudná már megvédeni magát? Láttatok már 10 éves gyereket? Ennyi idős az én lányom is, talpraesett, de ő is megijedne aranyom néhány felsős fiútól!


Mit tudna tenni egy 10 éves gyerek? Írjátok már meg!


Menj oda hozzájuk, és mondd meg nekik, hogy ha még egyszer akárcsak ránéznek a húgodra, utána te meg a haverjaid fognak rájuk nézni.

2011. okt. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!