Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bántják a suliban. Nekem kéne...

Bántják a suliban. Nekem kéne lépnem?

Figyelt kérdés
10 éves húgomnak már másodszorra szóltak be az iskolában. Ez még annyira nem vészes, de tartok attól,hogy tovább fog folytatódni a dolog. Mint testvér, persze lépni szeretnék,mert rossz sírni látni, de félek, hogy ha beszélek azokkal a felsős fiúkkal,csak még tovább fogják bántani.... már csak azért is,mert belepofáztam. Ezeknek meg nincs jobb dolguk,csak másokat szekálni. Egyébként húgom egy teljesen normális lány, vannak barátai, a kinézete miatt se bánthatják, csak annyi, hogy szemüveges.. de attól még egy aranyos kislány. Eddig nem volt ilyen gond, most először esett meg. Avatkozzak bele vagy hagyjam az egészet?
2011. okt. 14. 19:59
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

utolsó egyet értek


egy 10 éves kislány mit csináljon a 12-15 éves fiúkkal? gondolom kétszer akkorák mint ő ...


engem is csúfoltak alsóban az akkora 8.-osok,mert anyám hülye ruhákba öltöztetett...és volt hogy odajött hozzám vagy 10 8.-os b.zi és elkezdtek rugdosni


jah igen és akkor voltam én is vagy 9-10 éves


én se tudtam volna meg édeni magam bakker,voltam vagy 140-150 cm,ezek meg 180 o.O


13l

2011. okt. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Ne hogy elbeszélgess velük. Kapd el őket de úgy hogy egy életre elmenjen a kedvük a kisebbek piszkálásától.
2011. okt. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 bánomisén ***** válasza:
100%

09:42


Respect! Maximálisan egyetértek!


Sajnos úgy tűnik, ma az a divat, hogy magukra hagyják a felnőttek a gyerekeket a problémáikkal, mert "oldják meg önállóan". Ezt felháborítónak és embertelennek tartom.

2011. okt. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
A fiúk 13-14 évesek,én 20 vagyok,már nem járok suliba,lány vagyok.
2011. okt. 15. 14:07
 25/30 bánomisén ***** válasza:

Én még mindig azt mondom, hogy meséljétek el a szüleiteknek az egész kálváriát, ők biztosan tesznek valamit. Beszélnek a suliban az igazgatóval, a fiúk osztályfőnökével, valami biztosan történik. Igaz, te is felnőtt vagy, de a szülőket veszik komolyabban, nem a testvért.

Ha meg lány vagy, akkor inkább ne próbálj saját magad intézkedni a fiúkkal szemben, mert te egyedül vagy, ők meg többen, és a kamaszfiúk nagyon "bátrak" tudnak lenne falkában, megesznek reggelire.

2011. okt. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

A húgodnak kellene őket leoltaniuk, hogy nincs jobb dolguk, mint alsós kislányokat piszkáljanak?

Látszik még mennyire gyerekek, gyakorin itt kérdezgetnek 14 évesen a szexről (bezzeg ilyenkor kisfelnőttek), közben meg óvodás módjára 10 éves kislányokat szekálnak szemüveg miatt.

2011. okt. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Beszéltünk már a szülőkkel és közösen megegyeztünk abban, hogy ha még egy ilyen lesz,akkor szólnak a tanárnak v igazgatónak. Eddig csak kétszer szóltak neki egy sértő szót, ez annyira még nem vészes és mi sem akarunk nagyon belemenni a dologba. De ha ezek után is folytatják, biztos, hogy a szülők lépni fognak. Egyébként köszönöm a válaszokat,tanácsokat... de szerintem egy 10 éves lány nem tudja megvédeni magát, főleg ha ilyen fiúkról van szó.
2011. okt. 16. 21:23
 28/30 bánomisén ***** válasza:

Kérdező, egy 10 éves kislánynak nem is feladata, hogy nála több évvel idősebb fiúkkal - ráadásul többel! - szemben megvédje magát, nem is tudná. Jól tettétek, hogy szóltatok a szüleiteknek. Remélem, azért nem lesz szükség további lépésekre, békén hagyják a hugodat.

De ezek is milyenek, csak csapatban nagylegények és még így csak egy kislánnyal mernek erősködni? Ááááá... nagyon gáz fickók ezek...

2011. okt. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Így van. :S gondoltam rá, hogy bemegyek a suliba és majd beszélek én velük, mert tudnék ezt-azt mondani nekik, de sok olyat hallottam,hogy ettől csak még jobban szekálják az illetőt és jönnek a 'na mi van, magadtól nem megy, ránk küldesz mást' szövegek. stb,stb...
2011. okt. 17. 14:09
 30/30 bánomisén ***** válasza:
Bizony, elképzelhető, hogy ha magad intézkednél, csak még jobban rászabadítanád őket a hugodra. Meg mit tud tenni egy 20 éves nő, ezek a fiúk csordában nagyon erősek, ha mást nem is tesznek veled, de vérig sértenek, porig aláznak, utána meg a hugodon verik el a port. Jobb ez így, hogy a szülők már tudnak az egészről, ők sokkal hatékonyabbak tudnak lenni.
2011. okt. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!