Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasok, válaszolnátok pár...

Házasok, válaszolnátok pár kérdésemre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

20 éves vagyok, még nem tervezem a házasságot, csak érdekel, hogy ki miben hogyan döntött, és hogy boldog-e így, vagy ha lehetne, visszaforgatná az időt..

Ha nem túl személyes, kérlek válaszoljatok :)

(Kort és nemet is légyszives)


Hány éves voltál, mikor megismerted párodat?

Mennyi idő után költöztetek össze?

Mennyi idő után kérte meg a kezed/kérted meg a kezét?

Házasság után mennyit változott a kapcsolatotok?

Hány évesen vállaltátok az első gyereket (ha van)?

Boldognak, vagy boldogtalannak érzed a házasságod?


2011. okt. 14. 23:52
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
82%

Első házasságom esetében:


- 15 éves voltam,a volt férjem 17 amikor megismerkedtünk

- 5 év után

- 20 évesen házasodtunk össze

- rengeteget,és rossz irányban.8 év házasság után el is váltunk(igaz baráti hangulatban)

- 20 évesen szültem a közös fiúnkat.

-A házasságomban boldogtalan voltam.Talán az első év volt jó..


Második házasságom esetében:

- 28 éves voltam,a férjem 20 éves volt.

- 1 hónap után

- 3 hónap után már meg is kérte a kezem

- sokat.Jobb lett.Ma is boldogok vagyunk,talán még nagyobb a szerelem/szeretet mint az elején.

- nincs közös gyermekünk.Az előző házasságomból született fiamat neveltük közösen fel.

- nagyon boldognak.Életem legjobb döntése volt,hogy hozzámentem feleségül

39/N 30/F

2011. okt. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

17-18 éves voltam amikor megismertem,a barátnőm pasija volt és pedig odáig voltam érte,de "kivártam"és 22 éves voltam amikor összejöttünk és ő is epekedett értem,csak nem tudtak egymásrol:)

Nem költöztünk össze,esküvő óta lakunk együtt

4 hónap után kérte meg a kezem

Nem sokat,de azért mégis sokat!Már nem csak egymással foglalkozunk..

24.5 évesen született meg az első gyerkőcünk

Boldognak érzem,jól megvagyunk,a veszekedés csakis a pénz miatt szokott lenni,sajnos:(

2011. okt. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
68%

30N


24 éves

4 hónap

2 hét

még boldogabbak lettünk

25

boldognak

2011. okt. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
73%

Bocsi a hibákért,késő van

28N

2011. okt. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
87%

1., Néhány hónapos. Volt egy nagyobb szünet, utána 2O éves

2., Házasság után költöztünk össze

3., Közvetlen esküvő előtt talán 3 nappal. Csak mert szokás, de nem csináltunk nagy jelentőséget neki. Csak mi ketten.

4., Jó volt, végre együtt éltünk, élveztük nagyon.

5., Én 29, Ő 33

6., Vannak fent és lentek, de összességében boldognak érzem.

A gyerekek miatt eleinte még jobb lett, majd néhány év (gyerekek 3-5) utána befáradtunk azóta lettek a fentek lentek, de jól tudunk kommunikálni, ez nagyon fontos.

Nem változtatnám meg, a férjemet szeretem, még a lentekkor is. (no azért a mélypontokon nem azon gondolkodok, hogy mennyire szeretem, de kijövök , mert kiakarok jönni a lentből), más iránt nem éreztem ezt sose.


36N

2011. okt. 15. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
71%

28/N


-22évesen ismertem meg

-3hónap után költöztünk össze

-1hónapra rá,hogy megismerkedtünk

-Semmit nem változott a kapcsolatunk

-27évesen szültem

-Boldognak és még boldogabbnak :)

2011. okt. 15. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

17 éves korunk óta vagyunk együtt. (14.éve)

ha jól emlékszem 4év után költöztünk össze.

3év után volt eljegyzés (anyukája nagyon konzervatív, muszáj volt vmit lépnünk), majd 6évre rá esküvő - tehát 9év után házasodtunk össze.

nem gondolnám, hogy a házasság miatt változott volna a kapcsolatunk. ugyanúgy éltünk utána is.

11év után vállaltuk első gyermekünket - 28-29évesen.

igen, boldognak érzem a házasságunkat. korán megtaláltam az igazit, sosem bántam meg, hogy így alakultak a dolgok. :) nem tudnám mással elképzelni az életem, nagyon kötődünk egymáshoz. :)

31/N

2011. okt. 15. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

* 19 éves voltam mikor megismerkedtünk

* 1 hónap után összeköltöztünk

* 6 hónap után kérte meg a kezem

* ugyanolyan jó a kapcsolatunk,mint házasság előtt...szóval semmit.

* még nincs gyerek, majd 2-3 év múlva szeretnénk

* abszolút boldog. nekem ő az első és egyben utolsó férfi az életemben, és soha nem kéne más.... :)


27/nő

2011. okt. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Szia Én is a második házasságomban élek.

Az első

én 17 voltam ő 23

fél év után összeköltöztünk,3 évre rá esküvő

18 évesen szültem az első babát

ebből a házasságból egyedül őt nem bántam meg.15 évig voltam vele ,csak a gyerkőc miatt ,de iszonyú rossz volt ,a szüleim nem engedték a válást,amikor a sarkamra álltam elváltunk./Ez egy szuper döntés volt


A második házasságom

33 évesen ő 23 volt két hét után megkérte a kezem egy év múlva házasság

van egy 8 éves közös ikerpár imádom ahogyan ő is engem,és ő azt mondta egy percre sem bálja ,h nem a csitrik közül választott

Boldogok vagyunk,és mindennap kimutatja ,h szeret,él-hal a családért.Én sem bánom ,h akkor igent mertem mondani,voltak rossz akaróink,voltak .írígyeink,de boldogok vagyunk mi együtt.Neked is ezt kívánom szia

2011. okt. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Hány éves voltál, mikor megismerted párodat?


24


Mennyi idő után költöztetek össze?


Erre konkrétan nem emlékszem és az eleje eléggé hullámzó volt (húzd meg, ereszd meg), de a megismerkedésünkkel egyidőben ittragadt, aztán a "véglegesítésnél" talán 1-2 hónap alatt apránként költözött hozzám.


Mennyi idő után kérte meg a kezed/kérted meg a kezét?


Konkrét lánykérés se volt, beszélgettünk róla, majd egyik reggel mondta, hogy akkor bemegyünk az anyakönyvi hivatalba időpontért (eredetileg két tanúsra terveztük). De ez a megismerkedés után bő három évvel volt.


Házasság után mennyit változott a kapcsolatotok?


Átestünk néhány "gyerekbetegségen", de a viták és a nézeteltérések meg lettek oldva, úgyhogy jó irányba, még jobban összecsiszolódtunk.



Hány évesen vállaltátok az első gyereket (ha van)?


Még nincs, munkaviszonytól függően 2-3 év múlva szeretnék, neki mindegy, mert részéről ez már a második lenne :)


Boldognak, vagy boldogtalannak érzed a házasságod?


Egyértelműen boldognak. Főleg azért, mert vita akkor fordul elő, amikor nem történik semmi különös, de ha valami krach beüt, akkor mindig maximális támogatást kapok tőle - és fordítva. A vitákat pedig egyikünk se értékeli negatív dolognak, inkább lehetőségnek, hogy fejlődhessünk. Nem a vita a lényeg, hanem a lezárás milyensége.

2011. okt. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!