Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy győzzem meg anyuékat...

Hogy győzzem meg anyuékat hogy legyen kutyám?

Figyelt kérdés
3 éve elhoztunk már egy pici kutyust,de mikor egyszer a barátnőmmel levittük ő elengedte a pórázt és a kutyámat elütötte az autó.Régen még nem is nagyon vittem le sétálni mindig anyáékra maradt.De megváltoztam! Ha lenne kutyusom biztos levinném mindennap 3× biztos.De anyáék nem akarnak venni.Nekem meg annyira kéne mert hiányzik a régi.:( Hogy győzzem meg őket hogy megváltoztam? 15/L
2011. okt. 15. 08:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
43%
Az én gyermekem is esküdözött, mindent megígért. Aztán a mi nyűgünk lett pedig nagyon nem hiányzik. Sok gond, kaja, takarítás utána, sok mindent szétrág, tönkretesz, úgyhogy kész csapás egy házi kedvenc kutya. De Te tudod, lelked rajta. Bocs, de előre sajnálom a szüleidet.
2011. okt. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
DE MONDOM HOGY MEGVÁLTZOTAM.Nálatok az volt az első kutya.De nálunk már nem az első lenne.Megváltoztam tudom!
2011. okt. 15. 09:06
 3/18 anonim ***** válasza:
31%
Kutyát nem szabadna lakásban tartani. Az nem a természetes élettere.
2011. okt. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Ülj le velük beszélni, és kérd meg őket, hogy sorakoztassák fel az ellenérveiket, hogy miért nem lehet kutyád. De lásd be: egy kutya amellett, hogy nagyon sok szeretetet tud adni, állandó kiadásokkal jár (etetés, állatorvosi költség minimum 1x 1 évben, mikor oltani kell, a kiskutyákat meg folyamatosan oltják, amíg kicsi, sok mindent tönkre tesz, ami ellen nem tudsz mit tenni), hely kell neki, állandó elfoglaltsággal jár stb. Te egyszer már bizonyítottad, hogy még levinni se vagy képes, vagyis egyszer már az ő nyakukban landolt a tartással kapcsolatos minden nyűg. Miért hinnék el, hogy megváltoztál? és ha kiderül, hogy mégsem? Akkor a kutyát majd elajándékozzák, vagy megint a nyakukon marad? Ráadásul 15 éves vagy. 3 év és leérettségizel, esetleg továbbtanulsz. A kutya így is, úgy is rájuk marad. Ha a szüleid nem kutyabolodok, és nem is igazán szeretnének kutyát, akkor semmivel sem tudod őket rávenni. Mindenesetre egy őszinte beszélgetés nem árthat :)
2011. okt. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
iGEN ÉS MENHELYEN TERMÉSZETES?
2011. okt. 15. 09:11
 6/18 anonim ***** válasza:
90%
A menhelyre kényszerből kerülnek a kutyusok. Mondani meg nem elég, hogy megváltoztál. Ha olyan lenne a viselkedésed, amiből látják, hogy érettebb, felelősségteljesebb lettél ÉS A CSALÁDNAK SEM LENNE TEHER EGY KUTYA (anyagi kérdések, takarítani utána, gondozni, ha szükséges, szeretik a kutyákat, van hely számára stb), akkor nem kellene győzködni őket.
2011. okt. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
nekem is ez a problemam van anya benne van hogy legyen kutyam ,de apa ....NEM
2011. okt. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
34%

Az első Hsz vagyok. Nálunk nem az első, hanem a negyedik kutya volt. Ennek már 5 éve. Egy évig sem tartotta be amit ígért a lányom. Most itt maradt a nyakunkon egy nyűg, ami házőrzőnek sem jó, egy 20 kg-os kutya. Több napra sem tudunk elmenni miatta, rengeteg kaja kell neki, tönkreteszi a kertet, takarítsuk a sz@rt utána, nem lehet láncra tenni mert az kínzás, stb...

Ennyit egy megváltozott (az akkor)17 éves állatbarát gyermekemről. Ha lennék olyan szemét, már kivágtam volna a francba, mint a legtöbben, hogy ne keserítse az életünket.

2011. okt. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem egyeznek bele, ne vigyél oda kutyát, hidd el, utána ha bepisil hallgathatod, hogy te hibád, te akartad a kutyát, egy kölyök kutyát nem 3x kell levinni, mi 10x vittük le egynap, mostmár szobatiszta, de igy is 6x-or levisszük ebből 3 kb 1-2 órát, mert a mozgásigénye is van ám egy kutyának. Egyébként meg a hozzászólásaid nem épp kultúráltak, ez egy olyan oldal, ahol ha kiírsz egy kérdést akkor az emberek a véleményüket írják le, akár tetszik neked akár nem. Egyébként csak akkor vegyetek kutyát, ha mindenki AKAR.
2011. okt. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Szia!

19 éves vagyok, van egy nacskám a szobában, egyedül döntöttem el, hogy lesz, már másfél éve megvan, szeretem, szeretek vele foglalkozni, de akkor még nem gondoltam át, hogy egy cica mekkora felelősség is, előtte is volt az udvarunkban 2 cica, meg 2 kutya, de szerettem volna egyet a szobába, magam mellé, ezen kivül még esélyes volt egy kisebb fajta kutya, de macska mellett döntöttem végül.

Ez mint mostmár tudom nem volt épp jó dönttés, ugyanis ez egy olyan feladat, ami minimum 10 évre szóló feladat. Ezt megbántam már, nem mehetek el több napra sehova, mivel a cicám nem tud nélkülem élni, akkor még nem gondoltam át ezeket, h mekkora felelősség is valójában ez...


most azt mondod megváltoztáál, és tudom, hogy valójában ezt érzed, de gondolj bele, szeretnél úgy is kutyát, hogy 25 éves korodban még meglesz??

2011. okt. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!