Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan győzzem meg anyuékat,...

Hogyan győzzem meg anyuékat, hogy nem lenne semmi baj, ha a lakásban lenne a kutya?

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta szeretnék egy westiet. Anyuék már bele is mentek,hogy vehessek magamnak kutyát,de nem a lakásba...

Pedig mondtam nekik,hogy én takarítanék,nevelném,vinném sétálni stbstbstb.

Annyit mondanak mindig,hogy: a kutya nem lakásba való.

de nem mondanak semmi indokot,hogy mitől félnek...


mit tehetnék még???légyszi segítsetek:(


amugy kertes házban lakunk...


15/L


2009. nov. 26. 19:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nekem is eszt mondják a szüleim. Bár közepes testű kutyám van. Nekem se sikerül elérni, hogy bejöjjön. Reggel az előszobában lehet, de máshol nem. Mert szerintük a kutya mindent megrág, futkározik és tönkreteszi a cuccokat.
2009. nov. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
nekem is így volt. de mondtam, hogy a westie nem hullajtja a szőrét és tényleg nem. takarítok utána, sétáltatom és etetem is. mond nekik, hogy adjanak egy esélyt... :))
2009. nov. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszi.

Nekem is mondták,hogy miért nem inkább valami kinti kutya,de én a Westikért vagyok meghalva :'(

kb már 5éve.

2009. nov. 26. 20:01
 4/20 A kérdező kommentje:

Én mondtam hogy igy nem tudok bizonyítani:(

De ők csak azt mondták,hogy lakásban akkor sem lesz...:S

Ja és senki sem szőr-allergiás.

2009. nov. 26. 20:02
 5/20 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?:S mondjuk itt a karácsony szval kérhetsz :)) hátha... amúgy meg én a jó jegyekkel és a felelősséggel értem el :) nekem mindíg volt kutyám amióta emlékszem (él is az első) és azóta csak az én felelősséggem 100%osan. bár a 2es átlag az én hibám...
2009. nov. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Hát ha ennyire szeretnél egy westit, és szeretnéd, ha veled élne, akkor várj még egy pár évet és ha egyedül élsz majd, akkor legyen saját kutyád. Sajnos ha több ember együtt él, akkor számítani lehet ilyen helyzetekre, hogy alkalmazkodni kell egymáshoz, és ha a szüleid nem akarják, hogy legyen a lakásban kutya, akkor szerintem nem is lesz. :S Inkább várj vele még, különben teljesülni fog ugyan az álmod, és lesz egy kutyusod, dekint a kertben. Megéri így is?
2009. nov. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
Az az igazság, hogy egy kutyának azért van ám egy furcsa szaga is. Alapból nem túl erős, de ha például megázik a bundája, akkor eléggé erős a szag. Sajnos fürdetni sem szabad sokszor, mert a kutyának nincsenek izzadság és faggyúmirigyei. A samponos fürdetésnél kiszárad a bőre és viszket. A csak benti kutyánál meg azért nem árt ha nem büdös a bundája. Én azt csináltam, hogy a családi ház melléképületének ajtajára vágtam egy kutya ajtót. Oda mindig be tud menni ha menedékre van szüksége, de sokszor bent van a lakásban is. Még kölyökkorában hozzászoktattuk, hogy meddig mozoghat a lakásban és ne tovább. Pontosan be is tartja.
2009. nov. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
42%
Igazuk van! Bármilyen termetű, vagy fajtájú a kutya akkor is KINT A HELYE!
2009. nov. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
94%

Nekem sem engedték kiskoromban, ugyanezen okból. De most már magam élek és van kettő kutyám is a lakásban! :) Eleinte csóválták a fejüket a szüleim, de hamar elfogadták és nagyon megszerették a kutyáim! Még mindig úgy vannak vele, hogy lakásba szerintük nem való, de azt mondták, én élek a kutyákkal, ha én így boldogabb vagyok, hát tegyem azt, amit jónak látok! :)

Mai eszemmel úgy látom, jobb is, hogy nem volt addig kutyám, míg velük laktam, mert a kutya megérzi, ha valaki a családban összeszorított foggal viseli el és neki ez nem jó és a többi családtagnak sem és persze neked sem. Legyen úgy kutyád, ha mindenki egyformán akarja, akkor lesz boldog a kutyád is, a családod is és Te is!

Én azért sem bánom, hogy ilyen soká lett, mert így sokkal jobban tudok örülni neki, hogy ennyi évet kellett várnom rá. És most már úgy gondolom, hogy megvan hozzá az erkölcsi és anyagi felelősségem is. Persze kiskoromban úgy gondoltam, hogy megvan a felelősségtudatom hozzá, de mai ésszel tudom, hogy ez azért nem ilyen egyszerű. És hogy az anyagi terheket is én viselem, senki nem hányja a szememre, hogy "kellett nekünk kutya, nézd milyen sokba van".

Ha ennyire szeretnél kutyázni, vállalj időseknél egy kis jelképes összegért - vagy ami még nemesebb dolog, ha szívességből - kutyasétáltatást, vagy járj ki egy menhelyre vagy biztos van westie fajtamentés, segíts be az ő munkájukba.

Meg rengeteg westie tulaj van szerintem, aki nem ér rá annyit foglalkozni a kutyával, ismerkedj meg ilyen emberekkel és sétáltasd a kutyájukat, ha ők nem érnek rá.

Ebből a szüleid is látják majd, milyen elhivatott vagy és még az is lehet, hogy meggondolják magukat. :)

2009. nov. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)

Amúgy a jegyekben javítottam...tavaly 3mas voltam,idén már 4-5 :)

és csak a kutya miatt:(

na mind1,valahogyan még próbálkozom:S


egyépként 15éves vagyok,de oda is irtam:)

2009. nov. 26. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!