Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon magányos vagyok, hogy...

Nagyon magányos vagyok, hogy barátkozzak (30 éves férfi)?

Figyelt kérdés

Hihetetlen hogy elmagányosodtam, pedig nem érzem magam hibásnak és tenni akarok ellene,de nem tudom hogyan.

Gyerekként szüleim más városba költöztek, így az ált. sulis és lakóhelyi barátságok derékba törtek,gyerekként nem is tudtam volna ápolni. Aztán középsuliban lányos osztályban jártam, a néhány fiú oszt. társ is koleszos volt. Ahogy tudom, néhány koleszos (mag) társaságon kívül senki sem tartja már a kapcsolatot, még osztálytalálkozók sincsenek.Fősulin még volt pár haver, de pár évre rá a saját kollégáikkal tartották ők is a kapcsolatot, ill. leginkább senkivel. Nem is voltunk igazi barátok, csak haverok: én koncertekre,fesztiválokra,utazni mentem volna inkább, de ők meg rendszeresen a helyi diszkókban részegeskedtek,és ahogy volt valamelyikőnknek barátnője,hanyagolta is a társaságot. Utána évekig egyedül otthon dolgoztam,majd külföldre mentem. Most külföldön még nehezebb, de gőzöm sincs, hogy akár itt, akár otthon hogy keressek rendes,értelmes,nem felszínes barátságokat (bár még felszínes sincs senki most). Annyival nehezebb a helyzet, hogy szabadidőm nagyon kevés, heti pár óra.

Valaki azt tanácsolta egyszer, hogy üljek be csak úgy egy kocsmába sörözni. De nem tudom elképzelni,hogy lenne más is egyedül (a masszív alkeszokon kívül), aki így akarna ismerkedni. Tudtok nekem gyakorlati tanácsot adni?


2011. okt. 15. 16:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Írd be a googleba, hogy PUA és böngéssz aztán eldöntöd, hogy neked találták ki avagy sem...
2011. okt. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Most olvastam a kérdésed.

35/N vagyok.

Nem barátkoztam könnyen, de most utánagondoltam, hogyan alakultak ki a barátságaim életem során: iskolák, munkahelyek, hobbik... Vagyis együtt voltunk sok időt egy helyen, együtt csináltunk valamit (tanulást, munkát, kedvtelést), így ismertük meg egymást.


Ha most nulláról indulnék egyedül külföldön, hát... én is megszenvedném...

- Munkatársak.

- Aztán szomszédban lakók. Kérj tőlük tanácsot: ők hol vásárolnak, hogy intézik az ezt vagy azt, mit kell csinálni, ha a villanyszámla rosszul jön ki stb...

- Aztán beíratkoznék valamire, ami CSOPORTOS (nem páros, mint a fallabda, oda tényleg párok mennek). Mit csinálnál szívesen? Nyelvtanfolyam, kosárlabda, főzőtanfolyam, kutyával kutyaiskola... Önkéntes segítő kórháznál... Rajziskola, színjátszó, filmklub...


A kocsma szerintem sem jó ötlet...


Milyen országban élsz különben? És mi vitt oda?


35/n

2011. nov. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Egyetértek az előzővel, el kell menni társaságba úgy, hogy az ismerkedés ne öncélú legyen, hanem legyen valami "ürügy", pl. nyelvtanulás, sport, társasjáték, akármi. És ott se az ismerkedésre koncentrálj, az majd jön magától.

üdv: 34f szingli lúzer

2012. jan. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én pont tegnap ültem be egy kocsmába.

Nagyon nagy buli volt :D

Összefutottam egy csomó jó arccal.

Egyébként nekem sincsenek barátaim.

Melyik megyében élsz most ?

21/F

2012. máj. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 David82 ***** válasza:
Szia! Azt nem írtad le a kérdésben, hogy te most nővel, vagy férfivel akarsz barátkozni? Egyedül mentél ki külföldre? Az úgy nem jó. Én biztos nem mentem volna egyedül.
2013. jan. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!