Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám miért állva eszik? Van...

Anyám miért állva eszik? Van hely le tudna ülni

Figyelt kérdés
Elég pici a konyhánk,és hát anyukám meg elég kövér nem lehet tőle elférni. Úgy utálom h mindig állva eszik. Olyan nehéz kikerülni mikor viszem az asztalhoz a kaját. Most se tudtam és a kaja le esett a tányéromról. Persze elmondott mindenféle szerencsétlennek. Meg azon is felidegesítette magát h ott szerencsétlenkedtem a feltakarítással. Mert nem ment volna ám ki a konyhából. Le b.aszta a tányérját a konyhabútorra,meg kikapta a kezemből a felmosót. Meg közbe szidott mint a bokrot. Én vissza szóltam neki,h fel tudtam volna takarítani rendesen ha ki áll a konyhából,nem nád szál h simán el férjek mellette ebbe a pici konyhába. Meg mondtam neki h oda is tudtam vinni ha nem áll be a konyha közepére enni mint a lovak,és akkor nem borul ki. Erre is csak azt mondta h ez azért van mert én egy nagy béna vagyok. nem értem h miért nem bír leülni,mikor tudja h pici a konyha. Állandóan kerülgetni kell az étellel. Nem ez volt az első eset h kiborítottam a kaját mert nem fértem el tőle. Mikor kérdeztem h miért nem ül le,azt mondja h mert nincs ideje. De azt se értem h ha neki jó az ha állva eszik a konyha közepén,akkor miért ragaszkodik ahoz h délbe enni kell. Akkor ennék akkor miután már ő evett és rendesen tudok közlekedni a konyhába. Le lehet erről szoktatni valahogy? Már nagyon utálom h mindig én vagyok a sz.ar,mega béna mert miatta nem férek el.
2011. okt. 16. 13:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Rakd ki a konyhába a járólapot mérlegekkel:D
2011. okt. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Ennek így semmi értelme. Pontban délben asztalhoz kel ülnöd, ha éhes vagy, ha nem, ha elkészült az ebéd, ha nem, ő meg ott áll, vagy futkos, miközben kapkodva benyom pár falatot? Ez miért jó neki? Tudod mit: tiszteletlen vagy ugyan, de igazad van.
2011. okt. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
*kell*
2011. okt. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
66%
Én teljesen igazat adok neked. Apukád miért nem beszél vele amúgy? Én a helyedben vagy azt mondanám neki hogy üljön le vagy fognám a tányéromat azt bevinném a szobába és ott ennék rendesen, és megmondanám neki hogy mi addig nem eszünk ameddig nem ül le a nagy seggére (bocs hogy így mondom) Ha szépen nem megy akkor csúnyán kell ezt kérni tőle hidd el befog vállni.
2011. okt. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én is igazat adok neked, szerintem anyukád kicsit idegbeteg, nem egészséges állva enni, engem is idegesítene, bár nekem a barátom szokott. Szerintem várd meg amíg eszik, aztán ha kihűl, max megmelegíted a mikróban, vagy gyorsan kiszeded magadnak a kaját és bezúzol a szobádba.
2011. okt. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
95%

Azért eszik állva, mert ez egy - valószínűleg nem teljesen tudatos - "lázadás" a házicseléd-szerep ellen. (Régen a parasztasszony se ült le az asztalhoz az "urával")

Azaz ha ő a családi szolga, akkor étkezésnél is látványosan kimutatja, és nem ül az asztalhoz, mint egyenrangú családtag - mert hogy (még ha ezt nem is mondja ki, vagy nem tudatosítja) nem érzi annak magát. Nem érzi, hogy tisztelitek, szeretitek. Az, hogy "nem ér rá", kifogás.

Aki évtizedek óta ácsorog egymaga a tűzhelynél (pláne úgy, hogy mondjuk nem is szeret főzni különösebben, mert nem lehet mindenki konyhatündér típus), mint a magyar nők elég nagy része - az nem is egyenrangú.

Megoldás: apukád és Te is vegyétek ki a részeteket a házimunkából, segítsetek a főzésben is, ne ő csináljon mindent.

Az sem kizárt, hogy azért kövér, mert bánatában evett!

És az, hogy szid, ordítozik, szintén a frusztrációját jelzi. Bocs, de szerintem az én elméletem lesz az igaz. Szeressétek, tiszteljétek jobban. Apukád főleg.

2011. okt. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Elvált anyukám apukámtól már jó rég. A probléma továbbra is fenn áll. Mindig szid ha vmi ki lötyög...
2012. jan. 23. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!