Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnénk? Szinte semmilye...

Mit tehetnénk? Szinte semmilyen megoldás nem lenne jó.

Figyelt kérdés
A lányom 23 éves, és 1,5 éve ment ki Amerikába.Ott megismerkedett egy helyi férfival, 10 évvel idősebb nála, de nagyon jól meg vannak, meg minden. Ezért annyira nem is aggódom, mi lehet vele, tudom hogy biztonságban van. Most pár napja meghalt a nagypapa sajnálatos módon, és ő is értesítve lett, még napokkal előtte, amikor már úgy láttuk, hogy nem sok van neki már hátra. Szólt hogy nem tud hazajönni a temetésre, mert ha elhagyja az országot huzamosabb időre(akkor már pár hónapra jönne) állítólag újra indul minden, hogy megkapja az állampolgárságot.Mondta hogy majd utána jár, de hogy úgy tudja hogy így van. Most azóta nem beszéltem vele, de azóta a családban ő az első számú közellenség,most mindenki haragszik rá, és megy a folyamatos vita, mindenki veszekedik mindenkivel. Belekényszeríteni meg nem akarnám abba, hogy ha hazamegy akkor menjen férjhez a sráchoz, meg hát semmi nem is garantálja, hogy elvenné. Mit tudnánk tenni? Szinte semmilyen megoldás nem jó, én megértem a helyzetét, de hogy mindenki ellene van, meg ellene beszél most a családban, hihetetlenül rosszul esik hallani. Már csak abban reménykedem, hogy esetleg rosszul tudta ezt az állampolgársági dolgot. Tudnánk tenni valamit? Tudna még valaki lehetséges megoldást?
2011. okt. 17. 13:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Egyszerűen irigyek. Nekem testvérem van kint, 11 évig nem láttam, édesapánk meghalt, a saját apja temetésére nem tudott hazajönni hasonló okokból. Még neki volt rosszabb, mi itthon a családdal osztoztunk a fájdalomban, ő ott egyedül kellett megbírkózzon azzal, hogy mióta elment, akkor 8 éve nem látta apukánkat, és nem is fogja többet. A lányod prioritása az állampolgárság, ha ott van a jövője akkor ki kell járni a táncot. Isten nyugtassa a nagypapát. S a család meg ne irigykedjen.
2011. okt. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

egyetértek az elottem hozzászólókkal..

jómagam Európán belül élek, mégsem mindig lehetseges számomra sem, hogy egyik napróla másikra hazaszaladjak..

szegény megboldogult Nagypapa sem örülne neki, ha tudná, hogy a rokonság az o halálát használja ki ahhoz, hogy egy másik családtagot ócsároljanak..

amikor az én nagymamám meghalt, engem több nagynéni nagybácsi azért hívott fel, hogy biztosáitsanak afelol, hogy senki nem fog megharagudni, ha nem tudok hazamenni, az állásomat ne tegyem kockára a temetés miatt..

majd a legközelebbi alkalommal kimegyek a sírhoz.. mert az (sajnos) már örökké ott lesz..

2011. okt. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!