Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akarja elvenni a kedvemet?

Miért akarja elvenni a kedvemet?

Figyelt kérdés
Van a cégnél egy továbbképzési lehetőség, amire jelentkeztem. Három hónap, heti egy délutáni elfoglaltsággal. Az egész harmincezer forint. A saját keresetemből fizetném. És ha valaki elvégzi, 1. többet fog keresni, 2. lehetősége nyílik magasabb pozíciók betöltésére. Eddig minden szép és jó lenne, csakhogy. Otthon lelkesen elújságoltam a páromnak, hogy milyen lehetőségem adódott. Elmondtam neki azt amit itt az előzőekben leírtam, erre az volt a válasza, hogy minek megyek. De bármit szeretnék megcsinálni, mindenre az a válasz, hogy minek. Ha kérdezem tőle, hogy miért azt mondja, hogy felesleges pénzkidobás. Még a KRESZ tanfolyamra is ezt mondta. Azt tudom, hogy ő az a fajta, aki elvégezte az egyetemet, mindent tud, őt már ne piszkálják olyannal, mint tanulás. Az előmenetele sem igazán érdekli. Ezt ugyan nem értem, de elfogadtam. Csak azt nem értem, hogy miért akarja elvenni az én kedvemet is? Mert úgy már nem sok kedvem van menni, hogy tudom, hogy nemhogy nem támogat, de még ellenzi is. Én 33 vagyok és nő, ő pedig 37.
2011. okt. 18. 11:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Szerelem: ha egyik a másikat repülni hagyja, de ha lezuhan, a fél szárnyát kölcsönadja.
2011. okt. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

11.25

Ez a mondat nem tudom honnan származik de gyönyörű.

2011. okt. 18. 11:36
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

1.tedd le a jogsit

2.végezd el a 30.ezres tanfolyamot is MINDENKÉPPEN!!!!!

3.Ne hagyd magad!

2011. okt. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
92%

Ahogy olvastam, nekem az jött le, hogy a párod nem feltétlen rosszindulatból, irigységből akarja elvenni a kedved a fejlődéstől, tanulástól. Szerintem ez egy világnézetbeli különbség; vannak olyan emberek, akik nem szeretik a változásokat (még a pozitív változásokat sem, mert az is stresszt okoz számukra, pl. esküvő, utazás), élik a kényelmes életüket, nincs meg bennük az a fejlődési, előrejutási és teljesítményigény, ami az emberek másik részében megvan. Sőt, nem is értik, hogy aki elért egy "átlagos" szintet, jól beállt életrenddel, miért "kapar" tovább.


Nekem a te gondolkodásmódod szimpatikusabb, mindenképp ragadd meg ezt a lehetőséget!


Attól félek, ha ennyire máshogy gondolkodik az alap-dolgokban, 2 út áll előtted: 1.)egy idő után olyanná válsz, mint ő, és a konfliktusok kerülése miatt bezárkózol a lehetőségek előtt, vagy 2.)egy idő után eleged lesz abból, hogy pont a hozzád legközelebb álló ember nem adja meg azt a biztatást, támogatást, ami fontos lenne neked.


Vagy van egy 3. út is: leülsz vele megbeszélni ezeket, és határozottan kéred tőle, hogy ne biztasson ujjongva, de fogadja el, ha te valamiben fejlődni szeretnél. Nem várod a megértését és a támogatását, ugyanakkor azt sem viseled el, hogy megkérdőjelezze, leértékelje a céljaidat. Fogadja el, hogy mások vagytok, és ha biztatást nem is tud mondani, mondjon annyit, hogy persze, ha neked fontos, vágj bele és pont.

2011. okt. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed,kevés az erőd ellenkezni,akkor hagyd ott,mert aki már nem akar fejlődni,az lényegében halott,vegetál,és iszonyú könnyen le tudja húzni a másikat. Elhiteti veled,hogy felesleges fejlődni,ahelyett,hogy beismerné,hogy fél,hogy értékesebb leszel nála,és akkor ő már nem lesz elég neked(de ezt a félelmet sosem fogja bevallani). Ha hagyod magad,garantálom neked,hogy boldogtalan,és sivár életed lesz mellette,ahol ha történik valami jó,vagy változás,az csak az ő fejéből pattanhat ki,te nem fogsz érvényesülni. Nálunk az volt,hogy a párom eleinte nem engedte,hogy járjam az utam,mert ő is passzívan élt. Le is épült az ambícióm. Most már ő csinálgat dolgokat,és tuti hogy azért,mert én meg őt cseszegettem folyton,hogy miért nincs ambíciója. Tessék,neki most már van,de én még mindig nem tudtam összeszedni magam,lelkileg meghaltam,és nem tudom,hogy másszak ki ebből. Ha nem akarsz erre az útra jutni,akkor ne hagyd magad,és már az elején keményíts be,vagy hagyd ott az illetőt. Persze ez csak tanács,érdemes átgondolni!
2011. okt. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
ne vegye el a kedvedet, mindenképpen végezdd el mind két tanfolyamot! Ha meg később is lesz rá lehetőséget azt is és ne számolj be róla.
2011. okt. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!