Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék öcsémért?

Mit tehetnék öcsémért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Megpróbálom,röviden leírni a problémám..

20 éves vagyok,szüleim elváltak még 4 hónapos koromba.Van egy bátyám is. Apával nem tartottuk a kapcsolatot,mert volt egy nője,aki eltiltott tőle(...) Ennek a kapcsolatnak vége lett pár éve.Azóta apának lett egy menyasszonya,akit tavaly karácsonykor ismertünk meg,mert akkor vettük fel újra a kapcsolatot apával,miután kiderült,hogy úton van egy kistesó. Eleibe minden jó volt,februárba megszületett öcsénk.Apa menyasszonyával nagyon jó a kapcsolatunk. A nő öcsénk születése után 3 hónappal visszament dolgozni egy kocsmába(...),hogy legyen pénze,mert amit apa keres,annak a fele elmegy az autó törlesztésére(a volt nője vett hitelre egy autót a gyerekének,apa lett a kezes.Persze ők nem fizetik,ezért apától vonják le),a másik felét meg elissza.Sokszor vigyázok a kicsire,mert apa menyasszonya pihen napközbe,mert éjjel dolgozik.Tegnap is vigyáztam rá,majd hazavittem,mert este/éjjel apa vigyázott volna rá. Bátyám kitalálta,hogy elmegy egy apa által sűrűn látogatott kocsmába,megnézi,hogy ott van-e. És persze ott volt,előtte 2 perccel ment haza(ez volt este 10kor!!)Bátyám utánna ment autóval,majd kérdőre akarta vonni,de apa rávágta az ajtót.

Ergo,a kicsi egyedül volt otthon éjjel(jó,ott lakik a tatája,akinek a fél oldala le volt bénulva,most is biceg,a bal kezét nem is tudja használni.)

Tegnap a kicsi itt volt nálunk,anyuval vigyáztunk rá.Már 6 hónapos,de babaételt még nem evett!Mi etettük tegnap sütőtök itallal,meg ilyen almapüré-banánpüré csirkehússal volt ledarálva.Egyébként fogékony gyerek,mert kis ügyes.

Nagyon-nagyon mérges vagyok.MA elmegyek,mikor a nő is otthon lesz és amit tőlem kap,nem teszi zsebre!De félek,mert ha valaki bejelenti őket,akkor elviszik a kicsit a gyámügyesek.Én megőrülök,ha nem láthatom!

Tudnátok valamit tanácsolni?

Előre is köszönöm!

20/L


2011. aug. 17. 12:27
 1/10 anonim ***** válasza:

De ugye nem a nőnek akarsz beolvasni..? Apád hagyta otthon...


Nem tudom, beszélj a pici anyukájával... Hogy inkább rátok bízza, mint az apukátokra..

2011. aug. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én is erre lennék kíváncsi, h ugye nem a nőnek akarsz szemrehányást tenni?

Apád egy tróger, ezen nincs mit szépíteni....

2011. aug. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az Ocsedert annyit tudsz tenni, hogy vigyaztok ra, s nevelitek, tehat ellatjatok.

A papaddal beszelgess el, de a hangsulyra vigyazz, mert eltud tiltani az ocsedtol!

2011. aug. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nehogy a nőnek olvass be ! Apád a hibás, milyen ember az aki elissza a pénzt és alig tudnak megélni, azzal a törlesztőrészlettel meg kéne valamit kezdeni. Mert ezek alapján az apád elég puha, csak úgy hagyta hogy a régi nő parancsolgasson ?
2011. aug. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nézzük, szóval jól értem a dolgot?

Apád új nője gürizik egy kocsmában (gondolom ő is örülne ha lenne jobb) miközben a gyerekkel kéne lennie, azért, mert apád elissza a pénzét, a maradékot meg a volt felesége miatt fizeti.

Apád lenne megbízva hogy vigyázzon a picire amíg az anyja dolgozik, de apád ehelyett otthon hagyja a gyereket egy mozgáskorlátozott emberrel, és elmegy piálni?


Hát nálam nem lenne ilyen gond, mert úgy vágnám ki apukádat hogy lába sem éri a földet!

Nagyon remélem énis, hogy neki szeretnél beolvasni, nem szerencsétlen nőnek...

2011. aug. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sztem még véletlenül sem úgy értette, hogy a nő fejét ordítja le, mert írta, hogy vele jó a kapcsolatuk... hanem úgy, hogy tudja meg a nő is, hogy az apa olyan felelőtlen volt, hogy a gyereket otthon hagyta, hogy ihasson...

Egyébként ez a beolvasásos ötlet jó... aztán meg várjátok meg, mit lép apukátok és a menyasszonya erre. A legjobb az lenne, ha biztosítanátok a nőt a támogatásotokról, és segítenétek neki továbbra is a gyerekkel... (főleg abban az esetben, ha úgy dönt, elhagyja apátokat a gyerekkel együtt...)

2011. aug. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Jajj,igen,igen,apámnak olvasok be,nem a nőnek.

Akinek a törlesztőjét fizeti,nem a felesége volt,csupán az élettársa.

Eddig is törődtem/törődtünk a kicsivel.Anyu is,pedig valljuk be,nem kéne tőle még elvárni se,hisz semmi köze a kicsihez.Napközbe sokat vagyunk vele,de az éjszaka a necces. Én azért nem fogok ott aludni,hogy apám kedvére iszogasson,de ha meg nem alszok ott,akkor a kicsi látja kárát.Annyira bánom,hogy felvettük a kapcsolatot újra,ha nem lenne öcsém,rá se néznék.Eddig olyan volt nekem,mint egy szomszéd,nem utáltam,nem szerettem.De most gyűlölöm tiszta szívemből.

A nő tudja,hogy mi mellette állunk.

Gondoltam rá,hogy egyik este megint leugrunk bátyámmal és ha nem lesz otthon,elhozzuk a kicsit.És ha hazamegy,csak látja,hogy "eltűnt" a gyerek. De akkor lehet hívná a rendőrséget,és akkor tuti elveszik a gyereket,mert hát nincs vele törődve...De ha kiosztom,akkor se változik meg...annyira idegesít,hogy nem tudok mit tenni.

köszönöm a válaszokat!

2011. aug. 17. 14:51
 8/10 A kérdező kommentje:
A tróger kifejezés igen enyhe...
2011. aug. 17. 14:56
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy izgulna apád a kicsi miatt, ha már otthagyta egyedül. Ezzel amúgy se jó játszani, mert hivatalosan nincs jogotok elvinni a kicsit a szülők tudta nélkül.

Anyukád igazi hős(nő), hogy az exférje új nőjének a gyerekét gondozza, le a kalappal. Tartsatok ki, és segítsétek a kicsit, mert csak így van esélye normális életre. És ha 18 év múlva a sikeres érettségije után ott leszel a ballagásán, gondolj bele, milyen jó érzés lesz!!!

2011. aug. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Valóban,anyu előtt le a kalappal,nagyon büszke vagyok rá.

Ma délután történt,hogy felhívott apám nője,hogy nálunk alhatna-e a kicsi,mert ő dolgozik éjjel,apa meg kocsmába van egész nap,nem meri rábízni. Elmentünk a kicsiért,már itt van,alszik.Anyu játszott vele,segített fürdetni,etetni és ő altatta el. Apám miután hazaért,elment a nő munkahelyére és kiverte a balhét,hogy ő rendőrséghez fog menni. Mehet...látják,hogy részeg,a végén még a gyereket is elveszik tőlük.A nő kért meg,hogy vigyázzunk a kicsire,nekünk nem lehet belőle bajunk.Ide meg nem mer jönni balhézni..Annyira féltem a kicsit :(

2011. aug. 18. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!