Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyu tisztára hülye mostanában...

Anyu tisztára hülye mostanában mit csináljak?

Figyelt kérdés
Na szóval, anya beiratott egy 5 éves előkészítős gimnáziumába egy egyházi suliba tavaly.(Ide nagyrészben olyan gyerekek járnak akiket máshonnan kiutálnának, szóval elég idegesítő társaság).De nem ez az egyetlen gond.A sok egyházi óra miatt mindennap 4-fél 5kor végzek stb...Alapvetően azért mentem bele, mert előrehozottan lehet érettségit tenni, meg nyelvizsgát is.(angolból).Ill. ad egy ECDL vizsgát is.De nekem már tavaly gondjaim voltak az osztálytársaimmal és kértem, hogy vegyen ki.De azt mondta, hogy csak lógni akarok...Mindig azzal jön, h tanuljak jól.Tavaly 4.0-el zártam az évet.Idén 4.3-nál tartok.De viszont anyu már nem tudja fizetni sem az ECDL vizsgáim sem a nyelvizsgám, sem semmit...Az érettségis könyveim sincsenek meg amiből a többiek készülnek...Szóval lényegében teljesen olyan mint, ha egy öt éves szakiskolába járnék amiben még szakmát sem adnak.Azt mondta, hogy ha "jól tanulok" akkor év végén átmehetek egy szakközépbe tesi tagozatra.De egyfolytába azt mondja, hogy nem lesz belőle semmi mert nem tanulok jól...Most mit tudok még csinálni?Már hányok a sulitól...És amiért eddig elviseltem már az is távolodni látszik...Mit kéne most csinálnom?Mégmásfél évig cselekvőképtelen vagyok, de akkor már rég késő amúgy is...
2011. okt. 19. 21:33
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Szégyelli beismerni, hogy szegények vagytok. Nem tudom, jobban érezné-e magát, ha megtudná, hogy már úgysem idealizálod, de ha már úgysem kapsz képzést, dolgozhatnál is.
2011. okt. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem igen is szállj szembe anyukáddal ! Szerintem jó átlagod van de lásd be hogy ő is csak a te érdekedet akarja . A sulival meg nem tudsz mással beszélni ?
2011. okt. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 bánomisén ***** válasza:
76%
Az ECDL vizsgára és a nyelvvizsgára te is össze tudod szedni a pénzt, ha vállalsz diákmunkát, és akkor nem fölöslegesen töltöd rossz érzéssel el ezeket az éveket. Az elképzelés nem volt rossz, úgy tűnik, a kivitelezésben neked is segítened kell, ha ezek a vizsgák fontosak neked.
2011. okt. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nekem ez még kapóra is jönne, ha idén meg tudnám csinálni.És akkor angol érettségivel meg nyelvizsgával mehetnék tesi suliba, ami nem zár el az érettségitől...Szóval ezért idegesít.
2011. okt. 19. 21:58
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

és a testiszakközéppel mi a lópikulát tudnál csinálni???


Neked sima 4 osztályos gimnázium kellene(kivéve ha valamit specifikusan akarsz tanulni pl vmi más tagozat,de gimnázium legyen!)...Rendes gimnázium,ahol majd 2.osztály után fakultációt kell választani 2 tantárgyból.Ad érettségit,a nyelvvizsgára pedig kérj támogatást,vagy pedig valahogy a 3.évvégére gyűjtsétek össze a rávalót(pl diákmunka stb és vagy támogatás).

2011. okt. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Most nem lehet dolgozni...Nyáron volt melóm, de azt is nehezen oldottam meg, mert nem nagyon volt pénzem feljárogatni pestre:/
2011. okt. 19. 21:59
 7/10 A kérdező kommentje:
Ez egy külkereskedelmi szakközépnek a tesi tagozata lenne...És a saját diákjaikat általában felveszik a fősulijukra...(Szóval valószínüleg egy helyre már tudnék menni).A tesi tagozat meg érdekel.Mivel sporttal foglalkozok és tetszene ha ez a sulinak egy alapkövetelménye lenne.
2011. okt. 19. 22:01
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

Nem fognak csak azért felvenni főiskolába,hidd el.Központi felvételi van már évek óta.Ami vagy abból áll,hogy külön teszt,+esetleg fizikai teszt is(katonai,rendészeti,testnevelési,tanítói,óvónői szakokra például),vagy pedig csak a tanulmányi eredményt,a nyelvvizsgákat,érettségi eredményeket ill egyéb pluszpontokat számolnak.Szóval azért ne menj egy középsuliba,mert azt hiszed utána nyílt utad lesz a fősulira..Meg kell dolgozni a pontokért.


ECDL vizsgát pedig nem szoktak beszámolni az informatikai tárgyakba fősuliba(legalábbis ahova én járok!).

2011. okt. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%
Ha nincsenek meg a megfelelő könyveid, hogy a viharba tanulnál jobban? Anyukád nyilván az te érdekeidet tartja szem előtt, de ennél azért ő is őszintébb lehetne saját magához.
2011. okt. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az ECDL hülyeség, ne törd magad érte. Ráadásul emelt szintű érettségivel megkaphatod ingyen.
2011. okt. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!