Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy rokonom ingyen taxisnak...

Egy rokonom ingyen taxisnak néz, hogy rázzam le?

Figyelt kérdés

Szinte minden héten megkér, hogy vigyem el a közeli városba és mikor nemet mondok megsértődik. Számára teljesen természetes, hogy mivel jelenleg nincs munkahelyem, egész nap ráérek, ráadásul egy oda-vissza út a másik városba 500Ft üzemanyagköltséget jelent. Tudom, hogy ez annyira nem sok pénz, de sok kicsi sokra megy. Ha pedig elkérném a pénzt még én lennék a szemét.

Én csak akkor szoktam használni az autót ha muszáj, igyekszem minél többet spórolni.

Ráadásul az esetek többségében meg tudná oldani máshogy is, de neki kényelmesebb lenne ha elvinném. Persze más pénzéből és is szívesen utazgatnék...

Hogy vessek ennek véget? Vagy tényleg én vagyok a szemét?


2011. okt. 20. 14:31
1 2
 11/17 anonim válasza:
Nem vagy szemét, de ki kell állnod magadért, különben kihasználnak. x Ft / km amiért szivesen vállalod, alternatíva van bőven, taxi, tömegközlekedés, stb.. Leírni könnyű, egy rokon szemébe mondani már sokkal nehezebb... ha nem teszed meg, azért fogtok eltávolódni mert előbbutóbb megunod hogy kihasznál, ha pedig megteszed, akkor azért, mert nem volt nyitott egy korrekt megállapodásra, ebben az esetben pedig megfontolandó, hogy mennyire akarsz kapcsolatot tartani azzal, aki nyilvánvalóan csak kihasznál :)
2011. okt. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Régen még volt autónk,mindenkit furikáztunk össze-vissza(persze ingyen)

Aztán mikor az autót el kellett adni,volt olyan ,hogy 6 szatyorral cipekedtem a boltból gyalog és egy ingyenfurikáztató sem kérdezte volna meg,hogy segítsen-e cipekedni!

Akkor fogadtam meg,hogy soha többé az én autómba egy ingyenélő sem fogja betenni a pi...ját!

2011. okt. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Mondd, hogy sajnos nem tudod fuvarozni, mert elfogyott a benzined.
2011. okt. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Hehe! Ez jó kérdés. Nálunk is fennáll a dolog. Párom anyja és a testvére csak akkor képesek velünk társalogni, vagy felhívni, ha nekik kell valami. elsősorban fuvar. Mivel sajnos csak nekünk van kocsink a családban, mindig minket csesztetnek. Oké, sógorom ki szokta fizetni a benzinpénzt vagy valahogy kompenzálja a dolgot. De anyós szerintem már azt is elfelejtette, hogy létezik olyan, hogy buszjárat. Persze én veszélyeztetett terhesen busszal járok mindenhova, lassan már csak az ő seggével kompatibilis az autónk. És már annyira természetesnek veszi, hogy volt már rá példa, hogy kiakadt, mikor a párom mondta neki, oldja meg máshogy a közlekedést, mert rossz az autó. És neki soha nem jutott eszébe olyan, hogy esetleg nem levegővel megy a kocsi, és nem ingyen van a használata.

Engem marhára bosszant a dolog, de a párom mindig ugrik. Én nem mondom neki a dolgokat, neki kell ezt felismernie.


Mióta leraktam a jogsit, azóta egyszer már engem is megkörnyékezett anyóspajti, de rövid úton elhajtottam. :)

2011. okt. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Mond azt,hogy nincs benzin az autóban és nincs pénzed tankolni.De hidd el,inkább bántsd meg egyszer és utána nem fog hívogatni.Sajnos vannak ilyen emberek,akik azt hiszik,hogy a másik sz.rja a pénzt.
2011. okt. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Phu...Detto így voltam.Én szépen megálltam a benzinkúton,határozottan ránéztem az illetőre majd megkérdeztem,hogy akkor mennyiért is tankolhatok az eddigiekért?!Hebegett-habogott végül megbeszéltük,na azóta nem zaklat :D
2011. okt. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Monddd meg neki, az alkalmokkal, mikor dolgod lesz abban a varosban, majd szolsz neki, hogy nyugodtan veled tarthat.
2011. nov. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!