Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi értelme van azoknak a...

Mi értelme van azoknak a kérdéseknek, hogy "szerintetek szép név/milyen név a . "?

Figyelt kérdés

Van egyáltalán értelme? Egy szülőnek SZERINTEM az első és legfelelősségteljesebb, leggyönyörűbb feladata meghatározni azt a nevet, ami a gyermekének egész életét végig fogja kísérni és meg fogja határozni. Valahogy nekem semmiképp sem tartozik a felelősségteljesség fogalmába az, hogy ismeretlen embereket kérdezgetek róla unalmamban, hogy nekik tetszik-e vagy sem.

Visszaigazolást várnak? Ennyire függnek mások véleményétől? Amin pedig a legtöbbet szoktam nevetni, az az, amikor a többség leszólja az ő "álomnevét", és foggal körömmel próbál ismeretleneket meggyőzni arról, hogy már pedig az a név igenis szép. Kérdem én: akkor miért kérdezi, ha mások véleményére viszont nem kíváncsi?


A konklúzió tényleg az, hogy unaloműzésen, felesleges provokáción és csámcsogáson kívül semmi értelme ezeknek a kérdéseknek?


Apropó: aki már tett fel ilyen kérdést, attól kérdezném: változtatott az elképzelésén csak azért, mert itt leszólták az általa favorizált nevet, vagy mást ajánlottak helyette és az jobban tetszett neki, így azt kapta a baba végülis? Tehát: volt értelme??


2011. okt. 20. 21:30
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Én 2x tettem fel ilyen kérdést. Első körben, hogy a 2 név közül melyiket válasszuk. Az egyik nevet mindenki leszólta, hogy azt semmiképpen ne adjam. Én mégis azt választottam, mert már régóta nagy szerelem volt az a név. Aztán a kicsi születése után megkérdeztem még 1x a véleményeket róla, akkor pedig sok mindenkinek tetszett. De ugyanez volt élőben is, szülés előtt mindenki fújjolt a névre, utána meg legtöbbször dicsérték.
2011. okt. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!