Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi értelme van azoknak a...

Mi értelme van azoknak a kérdéseknek, hogy "szerintetek szép név/milyen név a . "?

Figyelt kérdés

Van egyáltalán értelme? Egy szülőnek SZERINTEM az első és legfelelősségteljesebb, leggyönyörűbb feladata meghatározni azt a nevet, ami a gyermekének egész életét végig fogja kísérni és meg fogja határozni. Valahogy nekem semmiképp sem tartozik a felelősségteljesség fogalmába az, hogy ismeretlen embereket kérdezgetek róla unalmamban, hogy nekik tetszik-e vagy sem.

Visszaigazolást várnak? Ennyire függnek mások véleményétől? Amin pedig a legtöbbet szoktam nevetni, az az, amikor a többség leszólja az ő "álomnevét", és foggal körömmel próbál ismeretleneket meggyőzni arról, hogy már pedig az a név igenis szép. Kérdem én: akkor miért kérdezi, ha mások véleményére viszont nem kíváncsi?


A konklúzió tényleg az, hogy unaloműzésen, felesleges provokáción és csámcsogáson kívül semmi értelme ezeknek a kérdéseknek?


Apropó: aki már tett fel ilyen kérdést, attól kérdezném: változtatott az elképzelésén csak azért, mert itt leszólták az általa favorizált nevet, vagy mást ajánlottak helyette és az jobban tetszett neki, így azt kapta a baba végülis? Tehát: volt értelme??


2011. okt. 20. 21:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Szerintem is unalom, provokáció vagy az áll a háttérben, hogy kapjon pontokat a kérdésért.

Ha előveszem a jóindulatúbb énem, akkor: kíváncsi rá, mire asszociálnak az emberek a névről, milyen csúfolódásokra, csúfnevekre számíthat majd a gyereke.

Én már el sem olvasom inkább őket, mert pl. számomra szép neveknél is annyira befészkeli magát az agyamba egyik-másik pihent válaszadó által leírt csúfnév, hogy lassan nem marad potenciális név, ha esetleg még lenne gyerekünk.

De van 1-2 ilyen kérdés, amit én is aranyosnak találok.

2011. okt. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 ava87 ***** válasza:
84%

Szerintem pont azért kérdezik meg itt, mert nem akarnak olyan nevet adni, ami az emberek többségéből berzenkedést vált ki.

Sokan meg a saját nevüket írják a kérdésbe, mert arra kíváncsiak, hogy az emberek többsége milyennek ítéli meg. Mert azért az ismerősök nem fogják megmondani, hogy "Te figyelj ide Arzén, szerintem neked nagyon hülye neved van."

2011. okt. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
:) Jó lenne tudni, hogy a kedves válaszoló honnan veszi, hogy itt rohadok egész nap. Mintha egy 5 perces fellesésből ezt nem lehetne leszűrni. Ahogy mondtam: nem szoktam rájuk válaszolni. És igen, rengeteg kérdésre fel lehetne tenni, hogy annak mi értelme van, de nem tettem. Engem most ez érdekelt, úgyhogy a normálisan válaszolóknak megköszönöm, a többiek pedig..nos. Ők a többiek.
2011. okt. 20. 21:55
 14/21 anonim ***** válasza:
15%
És ennek a kérdésnek mi értelme van ilyen erővel? Én ha látok egy kérést amit nem tartok értelmesnek, továbbsiklok felette. Én tettem már fel ilyen kérdést, és csak azért, mert kíváncsi voltam mi másnak a véleménye, nem gondolom hogy ez baj lenne, végül is az oldal arra van, hogy kérdéseket tegyél fel. Ha majd a saját gyerekemnek választok nevet, akkor nem fog érdekelni, hogy ki mit gondol róla.
2011. okt. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Ad2, az értelmezési problémák elkerülése érdekében: a kérdés leginkább a nevet adni készülőkhöz szólt. Mert ugye, azt már a kérdés alatt megállapítottam, hogy amúgy ez az egész unaloműzés, provokáció és csámcsogás.


A kérdésemnek csak egy fokkal van több értelme annál, mint a "szép név.." témának. Csak egy ici pici fokkal. Akinek pedig nem tetszik, annak javaslom a saját javaslatát: ne olvassa, ne válaszoljon:)

2011. okt. 20. 22:02
 16/21 anonim ***** válasza:
0%
inkább egy fokkal kevesebb értelme volt:)
2011. okt. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Szerintem nem. Engem érdekel, hogy valakinek változtatta-e meg a véleményét névadásban egy ilyen kérdésre érkezett válasz. Az, hogy Téged nem, az egyéni szoc probléma, valakinek tényleg elég annyi, hogy kifejthesse a véleményét arról, hogy tetszik-e neki a Hadúr név (vagy akármi más).
2011. okt. 20. 22:09
 18/21 anonim ***** válasza:
75%
Ezeknél a kérdéseknél nekem az tetszik, amikor bármilyen névről is legyen szó, mindig akad valaki, aki benyögi, hogy cigány név. (még akkor is, ha pl. már a 18. századi Angliában, Franciaországban már használták)
2011. okt. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Anyám mesélte a névválasztási mizériáját 30 éve, internet nélkül. Apámmal szűkítették a listát, végiggondolták melyik név csúfolható, melyik nem. Végül az Ágnes mellett döntöttek, öccsének boldogan újságolta, hogy ezt aztán nem lehet csúfolni! Öccse egyből rávágta, hogy "mágnes".

Maradt ez a név, engem pedig Tivadarnak csúfoltak az iskolában. Fogalmam sincs miért így, de ha valaki csúfolni akarnak, nem a nevén fog múlni, ezért se értem, hogy miért fontos, hogy "csúfolható-e" egy név.


A saját gyerekemnek is úgy fogok választani, hogy nekem és a férjemnek tetszik-e, illetve a vezetéknév hangzásával harmonizáljon. (Pl. mivel a vezetéknév -cs végződésű, zöngés hanggal kezdődő nevek eleve kiestek)

2011. okt. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
A Bonifác röhejes név, az István pedig nem szép, de mivel megszoktam, nem kezdek el agyalni a hangzásán és emiatt nem is gáz.
2011. okt. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!