Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben is fizetnie...

Ilyen esetben is fizetnie kell tovább a gyerektartást azt apának?

Figyelt kérdés
Adott egy "gyerek", akinek 24 éves koráig járna a gyermektartás (akkor végez az orvosi egyetemmel). Ha a gyerek az egyetem befejezése előtt megházasodik, akkor az apa köteles-e fizetni a gyerektartást az egyetem befejeztéig? A gyereknek ez az egyetlen "jövedelme" az esetleges ösztöndíján kívül.
2011. okt. 21. 10:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
76%
Rokontartásra a legközelebbi hozzátartozó kötelezhető. Ha házasságot köt, onnantól a házastársa a legközelebbi hozzátartozó, tőle várható a támogatás. Tehát a szülő már nem köteles támogatni.
2011. okt. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
De itt nem rokontartásról, hanem gyermektartásról van szó (ami az első szakma/diploma megszerzéséig járna alap esetben).
2011. okt. 21. 14:11
 13/14 anonim ***** válasza:
84%

"A Csjt. szerint rokonaival szemben az jogosult tartásra, aki magát eltartani nem tudja, és akinek tartásra kötelezhető házastársa sincs. "

[link]

itt találtam, olvasd át, nagykorú gyermek eltartása cím alatt vannak erre vonatkozóan dolgok

2011. okt. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
67%
Igen jár ha a gyerektartást meg is szünteti a gyerek saját jogon kérhet rokkontartást függetlenül a családi állapotától.
2011. okt. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!