Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Temetés, ahogy anyósom/sógorom...

Gyorgyi28 kérdése:

Temetés, ahogy anyósom/sógorom akarja? Az nem számít, hogy az én férjem volt?

Figyelt kérdés

Férjem hirtelen szívhalálban elhunyt 2 hete. Közel 3 éve voltunk együtt, ami tudom kevés idő, de még csak 27 volt... Tavaly májusban össze is házasodtunk, és van egy 9 hónapos csodálatos lányunk.

Egyelőre nem tudunk megegyezni, hogy a temetés hol legyen. Anyósom, sógorom, apósom és a kedves nagymama kinéztek egy templomot, aminek az alagsorában van urnatároló. Engem a hideg ráz ettől az ötlettől. Eleinte próbáltam "jófej" lenni és leülni velük, hogy beszéljük meg a dolgot és csináljuk úgy, hogy mindenkinek elfogadható legyen. Most ott tartunk, hogy én vagyok beállítva az akadékoskodó ribinek, mert nem akarom azt a templomot. Annyit kértem tőlük, hogy ne kelljen koporsóba és földbe temetni. Hamvasztás után urnafalba tennénk, bármelyik temetőt el tudom fogadni. Eddig mindent én fizettem és nem vagyok rászorulva, hogy ők bármit is hozzátegyenek. (De nem is akarom megtiltani nekik, hiszen az ő halottjuk is... )

Annyira fáj, hogy még most is csak erre képesek. Nem elég a veszteség miatti fájdalom?!

Szerintetek hogyan értethetném meg velük, hogy ezt nem ők döntik el??


2011. okt. 21. 21:12
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte részvétem, nagyon nehéz lehet most neked. A férjed temetéséről nem is intézkedhet más csak te. Mivel te vagy (voltál) a felesége. Meghallgatod őket, aztán ha akarod elmondod nekik hogyan lesz, ha nem, meg majd meglátják. A halotti anyakönyvi kivonatot is neked adják oda, te mint özvegy intézhetsz mindent. Oda temettesd, ahova szerinted a kislányod jobb szívvel jár majd az apukájához. Minden ember addig gyerek elsősorban, míg ő maga is szülővé nem válik. A te férjed már apa, tehát elsősorban szülő, másodsorban gyerek. Vagyis anyukájának már nem az a szerepe ami a családalapításotok előtt volt. Légy erős, majd lenyugszanak a kedélyek.
2011. okt. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
7%
Urnát otthon tartani nem szabad. Semeddig!
2011. okt. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
64%
Talán a legegyszerűbb, amit még ellenőrizni se tudnak. Mondd meg, hogy korábban a férjed és közted már szóba jött ez a dolog, akkor a férjed ezt és ezt mondta. Te pedig az ő akarata szerint cselekszel.
2011. okt. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Sok erő kívánok neked. Erőt, hogy fel tudd dolgozni a veszteséget és erőt a kislányotok neveléséhez.

Gondolom most mindenki elég rossz hangulatban van és még erre jönnek a viták. Igazad van, mert a te férjed, neked kell döntened. Ha tudod, hogy mi volt a kívánsága vedd figyelembe. Az édesanya is elmondhatja a véleményét, de a végső döntést neked kell meghozni.

Még egyszer sok-sok erőt. És ne felejtsd el "Akiket szeretnek, sosem halnak meg igazán, mert a szeretet egyenlő a halhatatlansággal."

2011. okt. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
94%

"Urnát otthon tartani nem szabad. Semeddig!

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:46"


Miért?

2011. okt. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Csak pontosítok: urnát szabad ott6hon is tartani. Több ilyen esetet is ismerek.

Nemrégen halt meg egy közeli ismerősöm. A család a gyászjelentésen azt kérte,hogy csak egy szál virágot vigyenek a résztvevők. A temetőben volt felravatalozva az urna,ott volt a gyászszertartás. Utána a halottas kocsi a házhoz vitte az urnát,és azóta is az otthonukban van.

Ha tudod,hogy a férjed mit szeretett volna( bár ez elég hihetetlen),akkor ahhoz ragaszkodj.

2011. okt. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem a legtisztább az ha megfogjátok az Urnát és hazaviszitek vagy nálad lenne vagy az anyósodéknál vagy kerestek közösen egy temetőt és egy urna falba teszitek én ezt tenném. Őszinte részvétem.
2011. okt. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
84%

Egy az egyben a 21.40-es hozzászólót tudnám csak idézni, teljesen igaza van.

Őszinte részvétem

2011. okt. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
33%
Kár volt lepontoznotok, inkább utána kellene járni a dolgoknak. Rosszat tesz a családnak, ha urnát őriznek otthon. Ezt a saját hugomnál is tapasztaltam, akinél a férje urnája a szkrényben volt fél évig. Folyamatosan rosszl mentek a dolgai. Aztán kivitte a közeli erdőbe és elásta. /a férje nem akarta a temetést, semmiféle megemlékezést/
2011. okt. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

"Kár volt lepontoznotok, inkább utána kellene járni a dolgoknak. Rosszat tesz a családnak," blablabla



Azért pontoztak le, mert úgy kinyilatkoztattad, mintha szabályoznák, hogy tartható-e otthon. Az, hogy a te egyéni véleményed az, hogy nem jó otthon tartni, meg az, hogy tilos, az nem ugyanaz.

2011. okt. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!