Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Temetés, ahogy anyósom/sógorom...

Gyorgyi28 kérdése:

Temetés, ahogy anyósom/sógorom akarja? Az nem számít, hogy az én férjem volt?

Figyelt kérdés

Férjem hirtelen szívhalálban elhunyt 2 hete. Közel 3 éve voltunk együtt, ami tudom kevés idő, de még csak 27 volt... Tavaly májusban össze is házasodtunk, és van egy 9 hónapos csodálatos lányunk.

Egyelőre nem tudunk megegyezni, hogy a temetés hol legyen. Anyósom, sógorom, apósom és a kedves nagymama kinéztek egy templomot, aminek az alagsorában van urnatároló. Engem a hideg ráz ettől az ötlettől. Eleinte próbáltam "jófej" lenni és leülni velük, hogy beszéljük meg a dolgot és csináljuk úgy, hogy mindenkinek elfogadható legyen. Most ott tartunk, hogy én vagyok beállítva az akadékoskodó ribinek, mert nem akarom azt a templomot. Annyit kértem tőlük, hogy ne kelljen koporsóba és földbe temetni. Hamvasztás után urnafalba tennénk, bármelyik temetőt el tudom fogadni. Eddig mindent én fizettem és nem vagyok rászorulva, hogy ők bármit is hozzátegyenek. (De nem is akarom megtiltani nekik, hiszen az ő halottjuk is... )

Annyira fáj, hogy még most is csak erre képesek. Nem elég a veszteség miatti fájdalom?!

Szerintetek hogyan értethetném meg velük, hogy ezt nem ők döntik el??


2011. okt. 21. 21:12
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
10.21 22.02 Őszinte részvétem a kérdezőnek :( . Miért ne tudhatnád, hogy milyen temetési szertartást szeretett volna a férjed? Mi is tudjuk egymásról, négy éve vagyunk együtt, van egy 2 éves kis csodafiúnk, és nekem egy 15 éves lányom. Ha a párommal valami történne van két életbiztosítása, egy a fiúnknak, egy nekem. Amennyiben mindhármunkkal történik valami (egyszerre) akkor a lányom örököl mindent. Nem a párom anyja (az Ő részét). Miért nem lehetne ilyen dolgokat írásban lefektetni és megbeszélni előre? Tégy úgy, ahogy neked és a kicsinek jó lesz. Szerintem is szebb egy temető, ahol madarak csicseregnek, miközben látogatjátok aput! :( Sajnálom, hogy ilyen fiatalon kell ezt átélned.
2011. nov. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a hozzászólást és a részvétet.

Végül sikerült megegyezni egy temetőben, amit ők választottak ki. Férjem anyai nagyszülei nyugszanak ott, a sírjuktól nagyjából 100 méterre találtunk helyet az urnafalban, így nagyobb sértődés nélkül sikerült átvészelni a dolgot.

2011. nov. 2. 23:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!