Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért pártolt el tőlem az apám?

Miért pártolt el tőlem az apám?

Figyelt kérdés

Apám, miután anyámmal szakított összeköltözött egy másik, egyszerűbb nővel akinek két gyerekei is van. A fia a középiskolát sem járta ki, a lánya elvégzett egy vendéglátóiparit, de nem dolgozik.


Én ... Remélem nem olvassák, bár. Végülis ezek késztények. Szóval művészeti területen indultam el, és pont az egyetem előtt egy évvel történt ez az egész. Gyerektartást addig kapott anyám amíg 18 éves el nem múltam, aztán apám közölte, hogy amíg nem tanulok nem kapok többet.


Persze az első felvételi nem sikerült.


Hozzá kell tennem, hogy az élettárs gőzerővel fúrt és egy nagyképű sznob ficsúrnak állított be apám előtt is, csak mert le szeretnék diplomázni formatervezésből. Eléggé undorító módon viselkedett többször is. Most a 2. Felvételi már 6 ponton múlt, de itt ott tartottunk, hogy egyenesen ellenezte, sőt... Kijelentette hogy ebben nem támogat.


hiába magyarázom neki, hogy rengeteg kapcsolatom alakult ki ezen a területen keresztül és csodás lehetőségeim vannak a jövőben őt, őket nem érdekli.


De apám élettársa mondom, elég sokáig lobbizott amíg el nem érte, hogy ez legyen. Eleinte még egészen másképp volt.

Nem lehet, és nem is tudok mit csinálni. Egyedül kell boldogulnom, ráadásul folyamatosan kapom az arconcsapásokat. Az élettárs már nyíltan kimutatja az ellenszenvét és egyszerűen apám akkora barom, hogy nem látja mi van. És nem tudok mit csinálni.


Részben igaza van, hogy én tehetek arról, hogy ilyen velem. Mert biztos rossz a kisugárzásom, nem úgy beszéltem vele, ahogy kéne stb, de.... Én nem tudom. Már nem is nagyon érdekel. Csak hiányolom az életemből a nyugodt családi alapot. És persze kicsit zavar. Hogy kezdem elveszíteni az apámat.


2011. okt. 23. 10:00
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Konkrétan ott tartunk, hogy a nő szólt apámnak, hogy ne mondja el nekem az új címüket. És egyébként eddig el sem mondta. És akkor a gyerekei odamennek szombaton látogatóba és akkor az anyjukkal gúnyosan a facebook mögül kérdezgetik, hogy na mi van velem.....


Azt a fajta lenézést érzem amikor ösztönösen próbálják letörni valaki náluk lélekben erősebb ember dominanciáját. Mert csak...

2011. okt. 23. 10:05
 2/11 anonim ***** válasza:

Nálunk majdnem ugyanez a szitu. Apa le se sz.r szinte, a nő meg tök ellenszenves módon - gúnyolódás, porba tiprás - viselkedik velem.

Persze, mikor más látja, akkor tök kisangyal, de amúgy lelkileg teljesen letör.


Apádat MÁR elveszítetted, ebbe próbálj beletörődni. Pokoli nehéz és fájdalmas, de sajnos el kell fogadni. Apád is gyenge ember (mint az enyém), ha így hagyja magát.


A nővel meg ne foglalkozz, beteg és fél tőled, azért cs.sztet. Irigykedik rád.

2011. okt. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

nekem is ugyan ez van

apám mindig fukarkodott a gyerektartással pedig fogorvos, bőven van pénze

persze az élettársa minden pénzt megpróbál megszerezni és mindig mondogatja, hogy nem kell annyi gyerektartás, meg már elmúlt 18 stb

engem már nem érdekel, szerencsére anyám 17 éve együtt van nevelőapámmal aki rendes ember, jó anyagi körülmények között élünk és mindenben támogatnak

2011. okt. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A jelenlegi helyzettel nem tudsz semmit kezdeni, egyszerüen ne tartsd velük a kapcsolatot.

A gyerektartás ügyében meg (illetve 18 év felett rokontartás a hivatalos neve), ha nappalin tanulsz, akkor apád köteles fizetni azt, és ha önként nem teszi, akkor perelni kell a tartásért. Ebben az esetben lényegtelen, hogy tudod-e a cimüket, a hivatalos szervek úgyis kideritik.

2011. okt. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem volnék képes beperelni az apámat.... Csak elszomorít a vaksága..
2011. okt. 23. 10:35
 6/11 anonim ***** válasza:

Most akkor mi akerdes?

Leirtad, leszapultad az uj csaladot. A Te nem megfelelo viselkedesedet is hozzaadtad. Abbahagytad tanulast, stb, stb.

Az egesz sztori ket savanyu csaladbol all.

Sok ember bufeszakna, haszhatatlannak tartja a muveszeti szakot. 2-szer felveteliztel, meg meddig bizzon benned. A "sok ismeros" itt van most, de mikor segitseg kellene, talan ok is lelepnenek, nem ismernenek. Ismerosokon ne alapozd a jovodet.

2011. okt. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Ne add fel az álmaidat!Apád feje fölött se törj pálcát,előbb utóbb ráeszmél,hogy most igazságtalan veled.A manipulációra is ráébred egyszer.Ha igazi apa fiú kapcsolat volt közöttetek,az helyre is fog állni.
2011. okt. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nálam se jobb a helyzet, kicsit több mint egy éve mentek szét a szüleim, apám azóta teljesen meghülyült, mindenféléket kitalált rólunk és ezeket terjesztette is, de olyan abszurd dolgokra kell gondolni, mint hogy mi kihasználjuk őt, én beszéltem rá anyát a válásra stb. Természetesen ebből semmi nem igaz ahány nője volt azóta, mind kihasználta és mind csak még több rosszat talált ki rólunk úgy, hogy nem is ismerkedtünk össze. Na mindegy. Ez alatt az egy év alatt hiába vagyok már 22 éves, elég szar dolgokat éltem ár, nehéz elfogadni, hogy már nincs családom, nincs semmilyen kötődésem, és félek is azóta kapcsolatokat kialakítani, mert nem tudnám elviselni, hogy vagy párkapcsolatnak vagy barátságnak vége legyen valami miatt. Az apám nem fizet utánam semmit, pedig egyetemre járok, az öcsém után is csak ímmel-ámmal, az anyukám fizetéséből élünk, én pedig nemrég végre kaptam normális diákmunkát, úgyhogy a ruházkodásomat//szórakozásomat finanszírozom magamnak, ezzel is besegítve. Az még hagyján, hogy anyagilag sem támogat minket az apám, eddig a családi házban éltünk, ahol ugye ő is résztulajdonos (fele-fele, mivel házasok voltak), a közüzemi számlák többsége szerencsére az anyukám nevén van, de a gáz pont az apámén volt, fogta magát, lejött egy szerelővel és leszereltette a gázórát... Még szerencse, hogy nyáron történt, így a fűtés miatt nem kellett aggódni, de se melegvíz, se főzési lehetőség. Milyen ember az ilyen? És azzal magyarázta, hogy azért tette ezt meg, mert ő már nem lakik ott és nem használja. Azóta elköltöztünk albérletbe, ott áll üresen a házunk, de nem akarunk visszamenni, hogy ne jöhessen és zaklathasson minket, amikor csak akar. Sose volt túl jó a viszonyunk, kiskoromban gyakran megvert és nem lehetett vele beszélgetni sem, de mindent elnéztem neki, mert úgy voltam vele, mégiscsak az apám. Ma már nem tartom annak, azok után, amiket velünk tett, emberszámba se veszem. Addig próbálj meg tenni a kapcsolatotok megromlása ellen, amíg lehet, mert egy idő után nincs visszaút, ezeket a sebeket pedig, hogy a saját szülőd fordít hátat neked, nem lehet begyógyítani.
2011. okt. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Azért itt ennyire nem durva a helyzet
2011. okt. 23. 11:17
 10/11 anonim ***** válasza:

És dolgozni dolgozol?Ha nem,akkor elmehetnél dolgozni.Bármit,akár csak árufeltöltést.Ezzel is segítenéd édesanyádat,és saját magadat!(számlák,stb,anyukád meglephetnéd 1-2 dologgal legalább!).

A többivel ne törődj,valahogy túl leszel rajta...

2011. okt. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!